Jak žít v hojnosti?

žena peníze

Jedno z mých osobních témat posledního roku je – žít v hojnosti. Z trochu jiné pozice, než jsem měla dřív. V soužití s mužem, kde podvědomě očekávám spíše podporu a zajištění. Jenže je to jinak a já do toho vědomě šla. Vnímala jsem to tehdy pro sebe jako zdravý krok, protože jsem věděla, že ve mně kousíčkem přežívá program zbavování se zodpovědnosti, nechávání svých záležitostí na muži.

Musím dodat, že je pro mě velmi přirozené, aby muž vydělal dost, aby byl zajištěn. Dělá mi to moc dobře, a taky to výborně podporuje sexuální polaritu a můj pocit bezpečí, uvolnění se do ženskosti ve vztahu.

Silný muž mi prostě dělá dobře a finance k tomu patří.

Tento rok se tedy potkávám s většími náklady, než jsem měla sama za sebe. Ještě nějaký čas je větší část nákladů společného soužití na mně a ne na mém partnerovi.

Je to pro mě náročný tanec, abych neztrácela ženskost a také lehkost. Řekla bych, že je to přímo celoroční taneční kurz. Nyní cítím změnu, a proto jsem konečně schopná o tom psát.

Jakmile jdu po chlapsku natvrdo – že to dám – nefunguje to.

Jakmile se moc snažím, nefunguje to. Jakmile situaci vytěsňuji, že to nějak samo dopadne, nefunguje to.

Za ten rok jsem vyzkoušela snad všechny možné varianty, jak se s tím vyrovnat. Hlavně jsem si všimla rozporu, jak mě vnímají ostatní a jak já vnímám samu sebe. Pořád byla hojnost někde přede mnou, blízko, na dosah, ale ne se mnou!

jak žít v hojnosti

Měla jsem pocit, že se mi povedlo vytvořit iluzi bohatství, ale stále jsem se cítila nedostatečně. I když jsem neměla nedostatek, nedokázala jsem dostatek a hojnost cítit.

Velký posun nastal, když jsem si odhalila, že finanční bezpečí pro mě vlastně není důležité! To byl docela šok, který doteď zpracovávám – že je pro mě v pořádku být i takto v bezpečí, neboť mi to dělá dobře.

Uvědomila jsem si, že mám „buddhistické“ vnímání světa. Často jsem ve stavu blaženosti, kdy zažívám jednotu a tehdy nic nepotřebuji, nic nechci. Ale… přesto mi vadí, že nezažívám úplnou finanční svobodu, že jsem někdy nedostatkem omezena. Podivný stav. Nic nechci, tak co se divím, že nic nemám?

Dovolila jsem tedy chtít, víc cítit, a jemněji vnímat, co bych fakt chtěla: zažívat neomezenost a svobodu.

hojnost peněz

A pak… další vhled

Často jsem se uchylovala k modlitbě, k přání, aby hojnost byla, aby přišla, abych to zvládla, abychom to společně zvládli… Aby klientky přišly, aby se knihy prodaly, aby se akce zaplnila… a tak dále.

A moje nejčerstvější uvědomění k tomu je – že tímto jen podporuji svoji nedůvěru či obavy. Protože hojnost vlastně JE.  Je TEĎ. Právě v tomto okamžiku.

Přesně tak, jak já JSEM, tak toto také JE.

Když si přeju, aby byla – jsem v budoucnosti, a tudíž se v tu chvíli opouštím… a tím oslabuji. Právě tímto je stále hojnost přede mnou a ne přítomná se mnou. Tímto si ji držím před sebou a od sebe.

Miluji, když mohu žít neomezeně, svobodně. Být volná a rozlétnout se jako pták.

A to i ve finanční oblasti.

A tak se objímám se svou Křepelkou a klokotám si s ní.

Pět peněz… pět peněz… pět peněz…

A po dlouhé době cítím hojnost v sobě. A doufám, že někomu tento vhled třeba taky přinese posun.

A ještě malý, ale důležitý dodatek:

Peníze pro nás dělají tu službu, že nám vytahují z našich hlubin nevědomí existenční strachy. V dnešní době není tolik možností, jak se k těmto silným prapůvodním strachům dostat, protože nic nás přímo neohrožuje na životě.

Proto si je nevyčítejte a berte je jako výzvu, jako možnost čelit své nesvobodě, svému omezení, svému strachu.

 

Magda KřepelkováMagda Křepelková

http://www.magdakrepelkova.cz/ 

autorka e-booku Jak o sebe pečovat 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů