Dovolte si nedělat „nic“ a uvidíte zázraky!

žena relaxuje v přírodě

Potřeba nicnedělání jakoby čas od času přepadne úplně každého z nás. A já už vlastně ani nevím, kdy jsem ji v tom hektickém kolotoči měla já. A dnes na mě přišla. Ta touha a chuť alespoň chvíli nedělat vůbec NIC. Nestresovat se, jestli dítě něco nepotřebuje, co mám všechno dneska ještě udělat, nebo že jsem nestihla vytřídit tu hromadu starého oblečení, na kterou se už tak dlouho chystám.

Dovolila jsem si alespoň chvilku nedělat NIC. Zkuste to taky, protože je to ohromný relax! A navíc přitom zjistíte pár zajímavých věcí, jako třeba:

 • Když jeden den neuděláte všechno, co jste měli v plánu, nic se nestane.
 • Během nic nedělání naberete novou energii.
 • Váš mozek začne fungovat, a dokonce i přemýšlet jinak, takže nakonec dostanete spoustu nových nápadů, které si musíte zapsat.
 • Vnímáte konečně okolní svět a květiny vlastně krásně voní.
 • Konečně jste přestali pořád mluvit.
 • Slyšíte, co říkají ostatní.
 • Vnímáte energie a souznění s Vesmírem.
 • Jste jen sami se sebou a je vám to příjemné.

relaxující žena v přírodě

Z toho plyne poselství, že bychom měli v tomhle hektickém životním tempu zvolnit. Alespoň občas si dovolit být sami se sebou, se svými nejbližšími a dělat jen to, co nás opravdu naplňuje. Vnímat život všemi smysly, které máme, protože jedině tak si ho vychutnáme plnými doušky. I kdyby to mělo být jen na půl hodiny.

Každá taková chvíle je vzácná. Nejen proto, že nás donutí se zamyslet i nad tím, zda to, co právě děláme, nás naplňuje, těší a baví… Jaký má náš život smysl a kam vlastně směřujeme? Víte to?
Dovolte si „jen tak být“ a možná budete překvapeni, co všechno vám váš mozek ukáže a jaké nápady a výzvy před vás vyvstanou.

Kateřina Hanáková
Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte, co vás baví, 5 kroků k finanční nezávislosti a také eBooku 13 tipů, jak začít efektivně šetřit
Má ráda mola, moře a cesty… dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti. Můj příběh najdete tady >>>

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Barunkaboh napsal:

  Tento článek mi připomněl můj výlet na Ještěd. Letos v létě jsem musela na pár dní “utéct” od mých povinností. Děti jsem nechala na starosti manželovi a s kamarádkou jsme odjely na pár dní na Treehouse: https://www.treehousejested.cz/. Byl to skvělý zážitek, hezky jsme si pročistily hlavu v přírodě a užily si opravdové “nicnedělání”!

 2. Bohumila Králová napsal:

  Ahoj! Děkuji za opět moc krásný a inspirativní článek! Te to blog naprosto miluji, vždy mi dodá takovou vnitřní sílu! Jinak já například nejvíce relaxuji a uvolňuji se při nakupování na internetu. Ale nebojte, myslím na naši planetu a nakupuji s rozumem! Zrovna nedávno jsem našla tuto webovou stránku, kde jsem našla nádherné skleněné tácy: https://www.krasne-sklo.cz/sklenene-tacy/. No dlouho mi nic neudělalo takovou radost.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů