Do práce se nevrátím!

žena na mateřské

Když jsem odcházela z práce na rodičovskou dovolenou, věděla jsem, že se tam už nevrátím. Vystudovala jsem sociální práci a nebyla jsem si po celou dobu jistá, zda se věnovat seniorům či dětem. S příchodem první dcerky jsem měla jasno. Určitě dětem! Jsou tak inspirativní a nakažlivě hravé, že bych si přála prožít nejvíce času právě s nimi. Samotné mateřství je i přes nadmíru únavy neskutečným darem.

Práce snů

Po třech dětech a šesti letech na mateřské dovolené jsem se musela rozhodnout, co dál. Manžel tvrdí, že jsem náročná…! Já totiž toužím po smysluplné práci, na kterou se budu každé ráno těšit, nebudu při ní vnímat čas, hlad ani únavu. Stane se mou vášní, životním posláním a bude dobíjet mé baterky. Prostě práce snů, která mi umožní i nadále trávit co nejvíce času s mými dětmi. Nechci se smířit s prací, která mi sice zajistí spoustu peněz, ale budu se z ní vracet unavená a podrážděná. Bude mě vysávat a své děti uvidím maximálně u večeře!

Existuje vlastně taková práce snů? Co by mě vlastně takto naplňovalo? A v čem jsem skutečně dobrá? Jaké jsou mé silné stránky? Zavalila mě lavina podobných otázek. Téměř dva roky jsem neustále přemýšlela a hledala tu jedinečnou činnost přesně pro mě. Ale čím usilovněji jsem se snažila na to přijít, tím zmatenější jsem si připadala.

Dokážu všechno, co si budu přát

Pak jsem si vzala „volno“ a odjela na motorce s manželem na víkend pryč. Když jsem překonala počáteční strach, napětí a tragické scénáře z té zběsilé jízdy, neskutečně jsem se uvolnila. Dokonce jsem povolila křečovité sevření, kterým jsem svírala manžela a opatrně roztáhla obě ruce. Vznášela jsem se. Nechala jsem je volně plout ve vzduchu a cítila, jak létám. Jak dokážu všechno, co si budu přát. Naprostou svobodu a spojení se sebou samotnou.

A najednou to přišlo samo… myšlenka mířená přímo od srdce. Napíši knihu! Vždyť už jako malá holčička jsem psala vlastní pohádky o Otesánkovi či skřítkovi Všudybílkovi. Jak jsem jen mohla zapomenout na mou největší vášeň?! Kdy že se to vlastně stalo? Možná někde mezi hodinou českého jazyka a přihláškou na vysokou školu.

maminka na mateřské

Když první čtenář odpálí míček

A tak píši knihu, vlastně je téměř dopsaná, ještě malé úpravy a může obletět nakladatelství a třeba i svět. Každou kapitolu jsem posílala „testovacím čtenářům“ včetně mé kamarádky Martiny, úžasné ženy, unavené maminky, bývalé famózní spolužačky s nevšední noblesou, červenou rtěnkou a temperamentní sociální pracovnici v jedné a té samé osobě. Když jsem v mezičase dopsala i svůj první eBook Jak přežít mateřskou a nezbláznit se, stala se mým prvním čtenářem. V okamžiku, kdy mi přišla její recenze na eBook, jsem věděla, že jdu tou správnou cestou po chodníku smysluplného bytí.

Email od jedné krásky

„Sedím na pláži, jsem úplně sama, nikdo nikde. Moje děťátko konečně usnulo! Brečím a chce se mi z plných plic křičet a utéct pryč od všech mých povinností. Proč mi nikdo neřekl, že mít vytoužené miminko je tak těžké? Jsem unavená, připadám si na vše tak sama.

Najednou mi k nohám připlula láhev a v té láhvi smotaný papír. Otevírám a napjatě čtu. Zjišťuji, že tam v dáli za obzorem je další ostrov, na kterém žije Eli, maminka tří dětí. Přestávám plakat, vždyť tu nejsem úplně sama, je tu další ostrov, možná plno ostrovů, na kterých jsou maminky. Další dny přicházím znova na pláž a opět připlouvají láhve se zprávami. Čtu a začínám se usmívat.

Díky jedné mamince z opuštěného ostrova si uvědomuji, že ani můj ostrov nemusí být tak smutný a opuštěný. Od té doby se na věci kolem sebe dívám jinak. Vím, že ostrov je jen můj a jaký bude, je jen na mně. Rozhodla jsem se, že bude plný květin, vůně, horké kávy s cukrem, plný smíchu, rozházených hraček,… prostě bude jen můj. Jsem moc ráda, že tam někde je maminka, co se stala spisovatelkou, co v sobě našla dětskou duši, co se ráda houpe na houpačce, co má kuráž. Elenko, děkuji za krásné příspěvky, jsou plné optimismu, plné motivace, aby člověk hledal to hezké a užíval si život i v bouřce.“

Martina

Když práce dává smysl

Ano, možná každý večer sedím do jedné hodiny ráno u počítače a cosi vyťukávám do klávesnice. Ale necítím únavu a nevnímám čas. Ocitám se kdesi v mém příběhu a nesleduji dění kolem sebe. Sem tam mě vyruší manžel s dotazem: „Kolik že je vlastně hodin a proč už nespím?“ A když se ráno probudím a otevřu email, přečtu si podobný vzkaz od další maminky, které jsem také dodala sílu nepropadat nástrahám mateřství. Odvahu jít za svým snem. Mé psaní někomu pomáhá a možná pohladí po duši i vás. Pak má práce i můj život dávají smysl se spícími dětmi v posteli a ustaraným manželem.

„Beze smyslu a bez vášně se život i práce stávají bezcenným přežíváním.“

S láskou

Mgr. Elena Ježková

Mgr. Elena Ježková

Mgr. Elena Ježková

Miluji své tři dcerky, se kterými si užívám společně strávený čas. Ráda bych inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se>>>

www.elenajezkova.cz
Mgr. Elena Ježková

Latest posts by Mgr. Elena Ježková (see all)

Miluji své tři dcerky, se kterými si užívám společně strávený čas. Ráda bych inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se>>> www.elenajezkova.cz
Komentáře
  1. Elena Ježková napsal:

    Přeji pěkný den, jsem začínající blogerka, autorka eBooku Jak přežít mateřskou a nezbláznit se, zatím stále i maminka na mateřské (tím je vše snadnější). Až mi vyjde má první kniha, dokáži odpovědět na ekonomickou stránku Vašeho dotazu. Zatím si k mateřské přivydělávám prodejem eBooku, drobnou reklamou a další aktivitou, která se týká dětí. K dětem vstávám v 6.20, dlouhodobě se to určitě vydržet nedá, ale od září, budu mít volná dopoledne. A co se týče manžela, má to obráceně. Vstává ve 4 hodiny ráno a chodí spát po osmé, až po té usedávám ke psaní….:-), tak věřím, že se na ostrově tak moc nemíjíme. Neříkám, že jít za svým snem je jednoduché, ale co je jednoduché? Tohle alespoň stojí za to!!!! Tedy mně určitě. Mějte se krásně Elen J.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů