Dárek s velkým D

seberealizace háčkování

Za pár dní mi bude 35. Ale já jsem dárek k narozeninám dostala už teď. Není to však věc, která by se dala koupit za peníze a přesto je pro mě velice vzácná. Nedal mi ho ani můj manžel ani moje sestra. Dala jsem si ho sama a ani jsem netušila, jak velký vliv to bude mít na moji psychiku nebo na vnímání mojí budoucnosti.

O čem tedy mluvím? O dárku, který pohladil smutnou duši a dodal jí tolik energie a radosti, že se začala vznášet. Ale pěkně od začátku…

Když jsem nastoupila do svého prvního zaměstnání, říkala jsem si, že si časem najdu práci jinou a podle mého vzdělání. Jenže roky plynuly a já zůstala jen u těch slov. Na práci dělnice v jedné fabrice jsem si zvykla a nechtěla měnit nic ze své pohodlnosti. Vždy jsem si dokázala vysvětlit, proč je dobré zůstat tam, kde jsem a není potřeba nic měnit.

Nakonec jsem na jednom místě strávila 10 let a moje mládí se pomalu začalo vytrácet. Už se mi nechtělo tolik poznávat svět, budovat kariéru nebo plánovat další vzdělávání se. Ale když ustrneme na jednom místě moc dlouho, život nás nakopne a řekne: „Dělej se sebou něco, tohle nemůžeš vydržet dlouho.“ A tak se stalo, že se v mém zaměstnání změnilo vedení a tím pádem přišlo nevítané „vylepšení“ práce a povinností zaměstnanců.

Čím dál častěji jsem se domů vracela až po 12 hodinách své služby a i víkendy přestaly být ty odpočinkové. Vyvíjel se na nás stále větší tlak ve formě – musíš splnit normu nebo tě propustíme. A i když jsem stále váhala, zda opustit či neopustit zaběhnuté koleje, tak zřejmě někomu tam nahoře se mnou došla trpělivost a já jsem se svým přítelem otěhotněla.

 A to byl pro mě impuls, chytnout příležitost za pačesy a během své mateřské dovolené vymyslet něco, co mě bude živit a co mě bude bavit.

Při brouzdáním internetem jsem natrefila na jméno Stanislava Mrázková. Přečetla jsem si její příběh a zjistila její styl práce. To bylo ono. Takhle chci žít a pracovat. Kdykoliv a kdekoliv.

No jo, ale co vlastně umím, co by mě dlouhodobě bavilo?

Tuhle otázku jsem si pokládala snad tisíckrát. Nezbylo mi tedy než jít do akce a zkoušet, co mi sedne. Chvíli jsem chtěla vařit, učit lidi mezi sebou komunikovat nebo vést lidi k osobnímu rozvoji. U ničeho jsem však nevydržela déle než jeden měsíc. Už jsem pomalu začala ztrácet naději. Chtěla jsem nastoupit do kurzu Podnikání z pláže, ale neměla jsem na to peníze.

Jaké však bylo moje překvapení, když za mnou přišel můj manžel Pepa a řekl mi, že mi kurz zaplatí, abych už konečně přišla na to, co chci dělat a neztrácela čas s něčím, co není k ničemu.

Kurz jsme zaplatili a já do něj s nadšením nastoupila. Sice ještě nevím, jestli zvládnu vše, co bych chtěla, ale už teď mě to naplňuje neuvěřitelným štěstím. Našla jsem svoje téma, které miluji a kterému se chci s láskou věnovat. Tím tématem se paradoxně stala záliba, kterou jsem na nějaký čas opustila a dlouho si na ni nevzpomněla.

Je to háčkování. To u něho jsem kdysi seděla dlouho do noci, až mě pálily oči a dělala očko za očkem. Byla to moje vášeň a radost zároveň.

A TO JE PRO MĚ TEN DÁREK S VELKÝM D

MOJE SEBEREALIZACE

Vědomí, že dělám něco, co mi dává smysl. Něco, co mi vykouzlí úsměv na tváři, když nad tím přemýšlím nebo vytvářím nový projekt. Nic krásnějšího jsem si k letošním narozeninám nemohla ani přát.  Ten dárek nosím u sebe v srdci a jsem na něj pyšná. A i když nejsem dokonalá, nemám tisíce fanoušků a jsem teprve na začátku, tu cestu si užívám a raduji se za každý krok v před.

Jednou budu mít úspěch. Věřím tomu. Háčkování totiž miluji a vše, co chci předat, chci dávat s láskou svým klientům i tomuto krásnému umění.

Dana Hajná

Jsem kouzelnice s háčkem. Provázím ženy světem háčkované krásy a měním jejich strach z vlastní nešikovnosti na opravdové umění.

Svoje háčkování miluji a proto se mu chci co nejvíce věnovat. Na svých stránkách www.danahajna.cz  postupně seznamuji ženy s touto ruční prací. Nehledejte tam však jenom strohé návody a postupy. Mým cílem je dát háčkování lidský přístup a vzbudit zájem o tak nádhernou činnost. Inspirovat a ukázat, co všechno je s háčkem možné vytvořit. Jsem také autorkou ebooku 4 důvody proč opět začít háčkovat aneb Návrat k milované zálibě, který si můžete stáhnout zdarma na mých stránkách.

Zajímá Tě, jak objevit samu sebe a svoji jedinečnost? Chceš pochopit, jaká je Tvá cesta a Tvé poslání? Jak se realizovat? Chceš v sobě najít poklad a začít ho zářit do světa?

Právě pro Tebe jsme v Ženy ženám vytvořili
spolu s Lilií Khousnoutdinovou  unikátní online kurz

JAKÁ JSEM, TAK ŽIJU

 

Právě teď můžeš kurz získat za AKČNÍ CENU. Více zjistíš ZDE.

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů