Barbora Nádvorníková o Ženyženám.cz

Proč jste se k projektu připojila?

Připadá mi velmi smysluplné, aby se ženy mezi sebou začaly více propojovat a dozvídat se o tématech, která jsou důležitou součástí osobního rozvoje. Líbí se mi zcela nová forma předávání informací a naší vlastní esence skrze on-line media. Vidím v tom možnost oslovit velké množství žen a tak napomoci šíření úžasné myšlenky, kterou do toho Alice vložila. Ikdyby jen jedna žena z mnoha příhlášených díky tomuto programu změnila svůj život a stala se živoucí a láskyplnou ženou, změní tím život i své rodině, okolí a to má prostě cenu!

Proč myslíte, že má smysl ženy podporovat v jejich osobním růstu?

Věřím tomu, že pokud se ženě podaří sladit osobní, rodinný a tvůrčí, nebo-li pracovní život, bude štasťná. Jedna havajská moudrost říká, že pokud budou štastné ženy, bude štastná celá země. Zní to jako utopie, ale žena má obrovskou sílu ovlivnit to, jak se budete cítit v rodině, firmě i komunitě. Štastná žena = štastné okolí. A nemluvím o nějaké „pozitivní masce“, kdy se máme všichni rádi. Je to spíše o vědomí sebe sama jako ženy a jejího důležitého místa ve světě stvoření.

Myslíte, že projekt osloví všechny ženy?

Průřez tématy je opravdu široký a velmi komplexní. Někomu budou užitečné pouze některá témata, někomu sednou všechny. Jsou výbornou inspirací podívat se na to, jak to mají ostatní ženy a podle svého uvážení si z rozhovorů vzít to, co budou považovat za potřebné a užitečné.

Proč by měly ženy projektu důvěřovat?

Myslím, že úžasná věcna projektu je ta, že jsme si tématy, o kterých hovoříme každá skutečně „na tělo“ prošly nebo si stále procházíme. Každá za sebou máme spousty zkušeností s prací se ženami a také jsme si mohly velmi prakticky vyzkoušet, jak nádherná je ženská spolupráce. Z projektu čiší, jak jsme každá dala to nejlepší, co jsme v tu danou chvíli dát mohly a vzájemně jsme se přitom podporovaly.

Proč se ženy bojí změny?

Nemám pocit, že by se ženy nějak zásadně více bály změny než třeba muži. Jsme v době, kdy se mění vše až příliš rychle a někdy je důležité dopřát si skutečně čas k tomu, abychom do jakékoliv změny vstoupily vědomě. Žádné příliš prudké pohyby…. Ona se ta změna stejně uděje :-)

Co myslíte, že českým ženám nejvíce chybí?

Sebevědomí! Bojíme se být vidět, spontánně se vyjádřovat a být občas jen samy se sebou. A taky jistá lehkost, hravost, i chuť dopřát si luxusní péči kosmetičky, protože máme pocit, že si to nezasloužíme a že přece musíme tvrdě pracovat.

Kdy je podle vás žena nejkrásnější a nejšťastnější?

Když může přijímat lásku a dávat lásku. Je zcela otevřená životu, to ji naplňuje. Nic jiného pro čistě ženský princip není důležité. Láska, která ji tečem životem a je úplně jedno k čemu nebo komu. Láska je to, co dělá ženu nejkrásnější.

Proč si spousta žen tak málo věří?

Většinou nemáme od koho se to naučit. Sebevědomí je často bráno jako egoismus a tak naše maminky měly dvě možnosti. Stát se dominantní nebo příliš obětavou matkou. To jsou vzory, které nám příliš sebevědomí nepřidají. Neznám ve své ani předchozí generaci příliš žen, které by byly vychovávany v úctě k sobě jako ženě a zdravě podporovány v sebeojevování svých talentů, snů a darů pro tento svět.

Co vám osobně dodává sílu v životě?

Osobně mi nejvíce síly dodává vědomí, že jsem součástí většího celku světa a přírody. Že jsem jako kapka v moři, která není nikdy sama a ikdyž to tak vypadá. Je to chvilka nepohodlí mého ega, kdy na toto moudro zapomenu. Také to, že všechno přichází v cyklech a že vše má svůj čas příchodů a odchodů. To znamená, že když mi zrovna životem proudí řeka bolesti, smutku nebo ztrát, tak vím, že to přejde a dám tomu čas. A také vědomí, že jsem tady, abych sloužila světu.

Co pro vás znamená pojem spokojená a naplněná žena?

To je žena, která je v souladu sama se sebou a s tím, co dělá. Může být spokojenou maminkou, podnikatelkou, manželkou, umělkyní, přítelkyní. Když v tom vidí a cítí smysl, je jedno, co dělá. Bude ji to naplňovat. Bude spojená se svou moudrostí, srdcem i tělem.

Barbora Nádvorníková

www.barboranadvornikova.cz / www.zenyzenam.cz

Latest posts by Barbora Zemanová (see all)
lektorka Klubu ženy ženám Barbora je autorka výcviku v ženských rituálech Návrat Bohyně, zakladatelka projektu Měsíc v nás®, lektorka ženských seminářů a průvodkyně osobními rituály. Téměř 10 let se věnuje práci se ženami a podporuje je na cestě k vědomému prožívání ženství, vlastního těla a cykličnosti. Pracuje formou osobních konstelací a individuálních rituálů. Ráda začleňuje ženské archetypy, smyslné vůně a využívá principy somatického prožívání a jemnou práci s tělem. V roce 2014 spoluzaložila projekt na výrobu raw bio tyčinek Vivo Bar. Provádí ženské poutě na Krétu.
Komentáře
 1. IVANA BUŠKOVÁ napsal:

  CHtěla bych jen sdělit,že dobrý vnitřní pocit mi dodává spokojený pohled na sebe do zrcadla,když jsou mé děti veselé s jiskrou v očích,když se setkám s milým člověkem,s lidmi s úsměvem na tváři.Špatně ale snáším pomluvy,závist,intriky.popnižování od muže,místo radosti,že mi to sluší poslouchám ironii….dost to bolí a časem vezme celý vnitřní svět a krásu.Pak už se sni vám i těm ostatním nelíbí pohled na vaši smutnou tvář.Ztratíte komunikaci,touhu v jakékoli podobě,jste jen mrtvý robot,který by tak rád našel to bohatsví o které se nechal připravit.Kam se poděli milující muži a bezva otcové svých vlastvích dětí.Kdo nám dal špatný příklad do života,kdo ho dal i našim rodičům…..je to snad problém většiny čechů,jsme ale docela šikovný a pracovitý národ………lvava

 2. Sapíček napsal:

  Článek paní Nádvorníkové mně dohnal k tomu, abych se začala více zajímat o bio stravu a zero waste. Díky tomu jsem si i našla jeden obchod – konkrétně http://greenmat.cz , odkud beru docela dlouho a je to fakt super :-) Určitě doporučuji nákupy tam pro ty, které tato tématika zajímá.

 3. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 4. LJbUSw napsal:

  evolution casino
  026LJbUSw,]“

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.