5 tipů pro radostné a bezstarostné vánoce

Jak si vytvořit o Vánocích radost na stromku a kolem něj?

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce, ale pro některé lidi také velmi stresujícím obdobím.  Mám pro vás patero doporučení pro radostné a usměvavé Vánoce.

 

TIP 1 – OZDOBTE SI SVŮJ DOMOV VESELÝMI BARVAMI

Zima je nejchladnějším obdobím roku, a proto je dobré do našich domovů dát energii tepla a ohně – zapalování svíček a krbu, vánoční osvětlení, výzdoba v barvách zlaté, červené,  sytě růžové nebo fialové.

DOPORUČENÍ: Hlavní zásadou Feng Shui je rovnováha. Pokud použijete moc ohně, může v prostoru dojít k nevyváženému prostředí tzn. nastanou emocionální výbuchy nebo hádky.  Doporučuji tedy zvolit kolem sebe i chladnější barvy jako např. modrá, stříbrná, bílá nebo šedá. Energie bude tak vyrovnaná.

 

TIP 2 – VYTVOŘTE SI USMĚVAVÝ STROMEČEK

5 tipů pro radostné a bezstarostné vánoceI stromeček se na vás může usmívat. Jak? Dekorujte ozdoby na vánočním stromu tak, aby vytvářely úsměv spolu s větvemi. Smutek mohou podvědomě evokovat větve visící dolů.

DOPORUČENÍ:  Zaměřte se nejvíce na výzdobu stromku v úrovni očí, protože ty vnímáme nejvíce. Není nutné dávat na stromeček všechny ozdoby, které máme doma.

Zkuste se nejdříve před vánočním zdobením trošku zastavit a zamyslet, vyřadit ozdoby, které nemáte až tak rády. Přece si nezkazíte příjemnou atmosféru Vánoc díváním se na postavičku od hádavé sousedky, kterou vám dala minulé Vánoce.

 

TIP 3 – UKLÍZEJTE  S ÚSMĚVEM

Proč před Vánocemi tolik uklízíme? Protože nečistíme pouze prostor kolem sebe, ale také očišťujeme i sebe. Jsme s prostorem propojeni, ať chceme nebo ne, odrážíme jeho stav. Svůj dům či byt je proto před Vánocemi dobré zbavit nepotřebných a rozbitých věcí, abychom udělaly místo novému a čistému.

DOPORUČENÍ:  Sledujte jakému úklidu věnujete největší pozornost, a zda-li to není jen únik před úklidem jiným. Vše by mělo být v rovnováze, a proto si i při úklidu najděte čas i na úklid v emocích.

 

TIP 4 – DARUJTE RADOSTNÉ DÁRKY

Ne vše se hodí věnovat darem. Věnujete-li dárek se špatným symbolem, tak můžete nevědomě, a neúmyslně, ovlivnit vztah s daným člověkem. Pokud darujete např. ostré předměty, může to mít vliv do budoucna na váš vztah s danou osobou. Vaše vztahy mohou být „na nože“, symbolicky rozetnou pouto, vztah, který s dotyčnou máte. Pozor tedy na nože a sekáčky, protože ty rozdělují lidi a rozbíjejí přátelství.

DOPORUČENÍ: Předtím, než koupíte někomu dárek, je dobré zamyslet se, jakou symboliku se chystáte předat. Má dar přátelskou nebo agresivní energii? Pohladí nebo poraní? Jde o rychlé a jednoduché otázky, které pomohou okamžitě zjistit, zda se jedná o dobrý dárek.

 

TIP 5 – JMENOVKY S ÚSMĚVEM

A na závěr mám pro vás NÁPAD, jak letos zabalit dárky jinak. Vyberte usměvavé fotky lidí, které chcete obdarovat, a dejte je jako jmenovku na dárky. Dáváte tak usměvavý dárek.

 

Ať jsou vaše svátky ty nejkrásnější a plné radosti

Olga Bušková PF 2015

 

Olga
Žena milující Vánoce a chvíle s přáteli
Specialistka na harmonický prostor

www.olgabu.cz
www.facebook.com/olgabu.cz

Domov je odrazem naší duše, pojďte „Zdravě myslet, zdravě žít…“ >>>
19.1.2016 Večerní workshop: Co potřebujeme pro mít se rád – vstupní prostory | Praha
26.1.2016 Večerní workshop: Naplněné vztahy a příjemný sex – ložnice | Praha
2.2.2016 Večerní workshop: Zdraví a vyrovnanost – kuchyně + host | Praha
9.2.2016 Večerní workshop: Emoční komplexy – koupelna | Praha
16.2.2016 Večerní workshop: Seberealizace a relax – pracovna | Praha
23.2.2016 Večerní workshop: Jak (ne)vychovávat, ale vést moje dítě – dětský pokoj | Praha

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů