10 AHA, která jsem si odvezla z tábora pro dospělé

S mým mužem Davidem jsme strávili 6 dní na retreatu pro páry u našich učitelů, kamarádů Denisy Říha Palečkové a Richarda Vojíka. Bylo to kouzelných 6 dní a já z nich do tohoto článku instantně vytáhla to nejdůležitější, co jsem se naučila, uvědomila si a prožila.

 

1. Nakupování po žensku

Došlo mi, že poslední dobou nakupuju ve spěchu, jedu podle seznamu a cíleně. A že mě to taky moc nebaví. A že mě to vlastně hodně štve. Takže jsem se rozhodla, že se vrátím k ženskému stylu nakupování: hezky se v obchodech kochat tou nepřebernou pestrostí, užívat si jí, mazlit se s věcičkama, které v nich najdu a občas se tak hezky žensky zasnít a taky začnu více chodit nakupovat s kamarádkami a hlavně si na nakupování udělám mnohem mnohem více času.

 

2. Ventilování emocí

Dostalo se mi krásné lekce, jak úlevné a léčivé je mít možnost ventilovat své emoce typu vztek, zlost např. tím, že buším do svého muže a on to ustojí, ani to s ním nehne. Prostě se naštvat a pěstmi ho pořádně praštit do hrudníku, klidně si i zařvat.

Já vím, tohle je už trošku pro ostřílené a vědomější povahy, ale když váš muž ví, že vám to pomůže, a že ty rány s ním vlastně nesouvisí možná naopak ho více mužsky probudí, je to fakt síla, jak se vám uleví.

 

3. Silná mužská energie

Hodně často se mi stává, že když mě můj muž hodně chce, fakt hodně, když je doslova nadrženej jako blázen, tak usínám. Richard mi na semináři vysvětlil, že při hodně silné mužské energii, ta ženská inhibuje, usíná. Ale i naopak.

Muži usínají při silném přívalu ženské energie. Takže poučení pro nás oba, když je toho moc, stačí maličko ubrat plyn a nikdo neusíná.

 

4. 100% zodpovědnost

Když se nám ve vztahu nebo na vztahu něco nelíbí, nezbývá nic než za to převzít zodpovědnost a prostě to změnit. I když si myslíme, že změnit by to měl ten druhý nebo že by se měl dokonce on sám změnit. Tak to není. Ve vztahu mám 100% a jen na mě záleží, jaký ten vztah je a bude. Žádné čekání a očekávání :).

10 AHA, která jsem si odvezla z tábora pro dospělé

 

5. Užívám si svoje tělo

Na retreatu jsme se cítila hodně dobře ve svém těle. Způsobilo to především množství tance. Cítím, jak moc důležitý pro nás ženy tanec je. Pořádně se vyřádit, ale i něžně v tanci pohoupat, klidně i s partnerem, nechat se jím v tanci vést, rozpustit se do pohybu.

Pár měsíců praktikuju tančení nahá před zrcadlem, jen sama pro sebe. Na retreatu jsme poprvé zatančila Davidovi a byla to síla. Vyzkoušejte :D. Takový příval energie působí jako elixír mládí.

 

6. Pláču před svým mužem

Dva roky zpátky jsem nebrečela vůbec. Do té doby jsem byla silná holka, která přece nebrečí. Dokonce jsem se posmívala mamince, když jí u slaďáku ukápla slzička. Přišlo mi to trapné. Věci se mění a já taky. A teď si fakt užívám všechny svoje slzy, které se někdy řinou i bezdůvodně.

Dojímám se z krásy, pláču ze vzteku i bolesti, i při orgasmu. Jsem moc vděčná, že dokážu plakat před Davidem, že můžu a on se z toho nijak nesype, za každou cenu mě neutěšuje, jen mi drží prostor, ve kterém se mi tak dobře pláče a pouští vše, co s pláčem potřebuje odplout.

 

7. Co nebaví – nedělat

Povídali jsme si i o práci a poslání a do svých poznámek jsem si napsala tohle: „Pokud nedělám to, co mě baví, ale pouze živí, jsem na nesprávným místě. To, co nebaví mě, baví někoho jiného.“

 

8. Lidskost a humor

Tohle jsou pro mě dvě kvality, které když ve vztahu chybí, nebude vám v něm dobře. Nebrat se tak vážně a dělat si ze sebe i z věcí kolem legraci je prostě důležitý a tak osvěžující a úlevný. A stejně tak lidskost, mít pochopení pro toho druhého, i když se zrovna nechová tak perfektně jak bychom si přáli, i když je zrovna slabý a mi potřebujeme vedle sebe toho siláka. Soucit a pochopení dodává vztahu sílu a propojení.

10 AHA, která jsem si odvezla z tábora pro dospělé

 

9. Posilování záměru

Víte, že sexuální energie je ta nejsilnější tvořivou energií v nás? A víte, že si díky ní můžete do života cokoliv přikouzlit? Stačí se s ní vědomě naučit pracovat například na kurzech Denisy a Richarda. Když ji budete kultivovat, ať už samy se sebou při masturbaci a dělání si dobře, nebo se svým partnerem při milování, a u toho pomocí dechu a představivosti pošlete část téhle živé a silné energie radosti do vašich přání a snů, uvidíte, jak rychle se splní.

 

10. Dělám to pro sebe

Kolik věcí děláte pro sebe a kolik pro ty ostatní? Mě například došlo, že do sexu a milování jdu z 90% kvůli svému muži. Byť sex miluju, je on ten důvod. Ne já. Ne to, že já chci, že mě to baví. A to teď měním, věřím totiž, že pak se změní celé prožívání a vše si mnohem více užiju.

Stejně tak chci více kultivovat potěšení sama sebe, začala jsem tím nahatým tancováním před zrcadlem, také jsem třeba napsala dopis své joni a začínám se s ní skrze dotyk více seznamovat. Také absolvuji sezení vaginálního mapování s úžasnou terapeutkou Janičkou, kde se můžu podívat a léčit zranění spojená se sexuální oblastí a svým ženským reprodukčním systémem, a jemně a citlivě svou joni oživuju a vyživuju svou péčí a pozorností.

Cítím, jak mi to tělo vrací, cítím se v něm teď moc dobře a spokojeně.

 

Pořád tvrdím, že vztah je jako květina

Pokud ji člověk nezalévá, uschne. Jsem moc vděčná, že v dnešní době existuje tolik příležitostí, seminářů a akcí, kam mohou páry přijet a užít si naplno jeden druhého, prohlubovat vzájemnou lásku a důvěru, poznávat nové věci, jít hlouběji a otevřeně se bavit o věcech, které nás rodiče ani ve škole nenaučili.

 

Alice

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů