Tvá krása

Potkala, poznala, políbila jsem dost mužů ve svém životě a myslím, že se nenajdou dva, kteří by na mé kráse milovali to samé. Spousty různých drobných detailů mého těla jsem začala milovat díky tomu, že fascinovaly kdysi nějakého muže.
Díky pánové! Díky za každý milý flirt.

A díky za myšlenku: Make up – krása je jakousi hrou, tedy může být.

Víte o tom mé milé dámy? Víte o tom, že líčení není Váš ranní trest za to, že jste ženy? Obávám se, že často ne.

A co styl, technika, barvy? Kdy se přestanete ptát: “V čem mi to sluší?”, kdy si začnete vybírat v čem se cítíte. Schválně nepíši “v čem se cítíte krásná”, protože upřímně, já se často netoužím cítit krásná. Občas chci od celého světa klid a už mám vyzkoušeno, že když si nedovolím svůj čas stařeny – té která zná svou cenu i bez přikrášlování – má pleť vytvoří třeba akné. Konflikt mezi touhou přitahovat a odpuzovat.

andela_bursova_tva_krasa

Jsem vizážistka, miluji hru barev, tvarů, výrazů a vždy se cítím nešťastná z otázky: “Jak bych se měla líčit?” mé milé, prosím, přeci jak chcete! Pobaví-li Vás to, naučím Vás s radostí tvořit amazonské pruhy, striptérské glitry nebo nesmělé líce. Jak to cítíte přeci! Jak to chcete!

Proč v době, kdy každý hledá sám sebe, se v tomhle pořád ztrácíme a ptáme na názory ostatních? Ano, ráda svého muže občas potěším krajkou, ale je to můj dárek. Nebudu denně nosit co má rád on ze strachu, že bych se mu nelíbila. Stejně mě má nejradši šťastnou. A ano, občas se s radostí zeptám kamarádky stylistky, co by se jí na mě líbilo, ale přesvědčovat mě, co bych měla nosit, mě nikdo nebude.

Jsem to já a to, jak vypadám, říká mému okolí příliš moc na to, aby to byla lež…

Má dnešní výzva zní: Pojďme si hrát!

 

S díky Adéla Anděla Bursová

facebook.com/make.aab
fotofialovi.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů