Tělo je můj největší rádce

Neduhy těla a duše

Také si v těchto věcech necháváte „radit“ od povolanějších? Od specialistů na různé obory? Zkusily jste se napřed zeptat samy sebe? Svého těla? Pokud mu opravdu nasloucháte, ono vám „říká“, co máte dělat. Co má a nemá rádo. Možná ne teď. Možná jste kdysi ztratily schopnost komunikovat se svým tělem.

Tělo je můj největší rádce

 

Přemýšlely jste nad tím někdy?

Daly jste si čas, abyste našly spojení se svým tělem? Často totiž nad těmito věcmi nepřemýšlíme. Všechny tyto věty jsou pro nás pouze hezkými řečičkami, nad nimiž se pousmějeme, možná mávneme rukou. Zavání šarlatánstvím, léčitelstvím a alternativní medicínou. A to přece v našem vyspělém, technickém světě nepotřebujeme, že? Vždyť doba jde neustále kupředu. Nepotřebujeme přece poslouchat svá těla, na to máme specialisty, přístroje a formuláře, ne?

Zapomeňte na to! Lidské tělo je stále tím nejdokonalejším nástrojem, který pro nás byl kdy „vyroben“. A pokud mu s trpělivostí nasloucháme, může nás mnohému naučit. O nás samých i o světě kolem nás.

 

Protože naše tělo ví! Ví vše

Naslouchejte svému tělu. Naslouchejte tomu, co vám říká. Emocím, které se ve vás rodí. S úctou, pokorou a respektem přistupujte ke svému tělu, s láskou se jím nechávejte vést.

Vždyť právě naše tělo nám umožňuje žít náš život, plní naše plány a všechny ty úžasné sny.

Skrze naše tělo cítíme doteky, vůně i chutě.

Slyšíme tóny, vidíme barvy.

To naše tělo nám umožňuje žít!

 

Martina Benešová

www.martinabenesova.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Tagy:
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů