Přestaňte se sebou bojovat

V podnikání někdy podnikáme aktivity, o kterých jsme přesvědčeny, že jsou pro náš rozvoj nezbytné. Ale nám osobně jsou nepříjemné, ne-li zcela proti srsti.

Některé takové aktivity je třeba zvládnout, naučit se je, jak nám praví náš vnitřní našeptávač. Ale pozor! Pokud to dojde tak daleko, že musíte BOJOVAT sama se sebou, že se musíte přemlouvat… Tak je něco špatně.

Zanechte toho, dejte si volno, získejte nadhled

 

Ptejte se sama sebe: „Když to nejde takto, tak jak jinak by mohlo?“

… a čekejte na odpověď, která přijde. Hned ji nezamítejte, jen pro to, že bude hloupá, jednoduchá, nebo zcela nezvyklá. Bude Vaše a často Vás třeba i oklikou dovede k cíli.

Slovo bojovat, má základ ve slově „boj“ – jako třeba „bojím se“.

Bojují opravdu jen lidé, kteří se něčeho bojí a myslím, že to jde vztáhnout i na boje politické, či zahraniční vojenské mise. Pokud děláme cokoli z vnitřního pocitu strachu, často nevědomého, nejen že nám to k ničemu nepomůže, ale vrhá to i špatné světlo na nás a naše podnikání – je to cítit, že základem je strach.

Držím palce

Terka

Terka

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. Lucie napsal:

    je pravda, že já teď v práci vnitřně bojuju s novou pozicí a každý den mě pálí žáha a tlačí na hrudi – mám tam kamení a ne a ne se ho zbavit….

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů