Blog / Přátelství – zrcadlo našeho Já

Láska a přátelství? Jak najít pravé přítelkyně? Může být žena s mužem kamarádka? Existuje něco, jako pravé přátelství? A co to vlastně je?

Co žena, to jistě jiný názor, zkušenost i pocit. Přátelství je vztah, který bez pravdivosti, důvěry a péče nemůže nikdy vzkvétat. Stejně jako s našimi partnery, prožíváme obdobný vztah i se svými přítelkyněmi, případně kamarády. Někdo tvrdí, že přátelství je více, jiný naopak. Ať to má každá z nás jakkoliv, to nejpodstatnější je, že k životu potřebujeme svoji „smečku“.

Skupinku lidí, s kterými můžeme i mlčet a přitom přesně víme, co ten druhý cítí.
Lidé, kteří jsou k nám pravdiví, otevření a my k nim.
Lidé, kteří nám přejí dobro, fandí nám a my zcela přirozeně jim.
Ti, kteří nás respektují, podporují a milují takové, jaké jsme bez ohledu na rozdílnosti mezi námi.
Ti, kteří nás vyhledávají a s kterými na sebe tak nějak vždy narážíme. 🙂
Ti, s kterými můžeme sdílet naše zájmy, radosti i bolesti bez pocitu vinu, studu nebo obav.

V současném světě má každý tucty známých, mnohdy je zaměňujeme za přátelé, důvěřujeme a myslíme si, že jsme našly pravé přátelé. Pak ale vstoupí moudrý Vesmír a ukáže nám, co daná setkání měla znamenat, co v našem životě tito lidé byli a co rozhodně nebyli.

A také nás učí jednu báječnou věc – najít naší nejdůležitější přítelkyni.

Protože, když ji nenajdeme, vždy budeme mít tucty známých, ale nikdy to nebude pravý(á) kamarád(ka), a už vůbec ne smečka lidí, která je pro nás duchovní rodinou a zázemím.

A jak najít tu nejdůležitější přítelkyni, která jako vodopád spustí bezpočet nádherných setkání, nalezení své vlastní smečky a dá nám ochutnat smyslu pravých slov přátelství?

Romantic woman on golden field

 

Je to samozřejmě o nalezení sama sebe.

O znovunalezení krásného láskyplného vztahu sama se sebou, kde jsme si my samy sobě nejlepšími přítelkyněmi. Jak můžeme mít důvěrnou a důvěřující kamarádku, když jsme takový pocit nikdy nepocítily samy k sobě? To prostě nelze.

Během života nám prochází mnoho známých, přátel, z nichž se občas stávají i „nepřátelé“. Někoho, koho jsme považovaly za důvěrnou kamarádku nám nakonec ukáže pravou tvář a my tomu moc nerozumíme. Dělaly jsme si zkreslené představy a chtěly uvěřit něčemu, co bylo od počátku jinak. Tak silně jsme potřebovaly důvěřovat a cítit spříznění, že jsme byly „zklamány“.

A je to vážně zklamání nebo vysvobození? Mnohdy to vnímáme opačně, a přitom se stačí podívat z jiného úhlu pohledu. Většina našich setkání, řekla bych vlastně všechny, jsou o jedné záležitosti. A to skrze druhé najít samu sebe, a poutáme-li se zbytečně a moc k vnějším prožitkům, dostaneme upozornění a pomocnou ruku v balení „zrady nebo zklamání“. Ale ve skutečnosti je to osvobození a nalezení pokladu.

Neustále nás to učí – jdi sama k sobě, tam najdi tu pravou přítelkyni a uvidíš kolik jich budeš mít kolem sebe. Neprogramuj, nechtěj, neplánuj, jen buď sama sobě nejlepší přítelkyní a s otevřeným srdcem přijímej svou „smečku“ do svého života beze strachu a bez omezení. Možná se objeví bytost, kterou budeš mít v životě navždy, možná jen na týden. Každopádně to je vždy dar … v různém balení … ale je to dar, který stojí za to rozbalit a vzít si z něj to, co potřebuješ. Někdy si ho necháš vystavený dlouhá léta a těšíš se z něj, jindy ho po nějakém čase prostě vyhodíš, a také jsou případy, kdy víš, že někomu udělá mnohem větší radost, tak ho prostě dáš dál … 🙂 ?

 

Mým osobním příběhem s přáteli mohu jen potvrdit, jak na základě lidí, známých i pravých přátel, vidím, jak se vyvíjím a kam v životě postupuji. Vždy se mi krásně vyzrcadlí, co mi chce Vesmír sdělit o světě, který mám pustit a o místech, kam se mám po hlavě vrhnout, protože staré vody již nic nového nenabízejí.

Od malé kamarádky Janičky ve školce, s kterou jsme na sebe čekávaly u dveří a nezačaly si hrát dříve než ta druhá přišla, přes nebojácnou „klučičí kámošku“ Žanetu na základní škole, s kterou jsme měly tajný spolek Zmije … 🙂 Na střední ji vystřídaly citlivé i exhibicionistické kamarádky. Jak jsem dospívala, získávala svou vlastní identitu a mé pravé Já zpět přecházelo od povrchnějších přátelství k hlubším, až k těm nejhlubším.

Red heart tree

Každý z mých přátel, přítelkyň i známých mi dal a dává něco moc důležitého.

Bez nich bych těžko nacházela jednotlivé částečky mne samotné, tím lepidlem, které je lepil dohromady, byl a je život sám, ale ten, který je sbíral a sbírá, jsem já sama. Takže i ty. Sbírej ty nejkrásnější dílky tebe samotné v zrcadle druhých lidí, ale nebuď jimi. Buď sama sebou díky příkladům všech lidí v tvé společnosti. A čím více se máš ráda, čím více si vážíš sama sebe, tím vybírej pečlivěji, ale zase nepřeber… i pod zdánlivě nehezkým povrchem je diamant, a pod luxusním pláštěm může být obyčejná briketa :).

Vždy důvěřuj svému pocitu v těle v přítomnosti ostatních lidí, někdy se vše zdá být perfektní, a přesto cítíš v těle nepříjemný pocit, důvěřuj mu. Jindy zase se to nezdá být nic moc, a přitom… woooow ta zvláštní radost po celém těle a jak se uvnitř tebe samotné tak nějak vše usmívá… to je ono, takového člověka pusť do svého srdce.

Povím krátký příběh o mé jedné úžasné přítelkyni. Je o něco starší než já a velice moudrá. Spíše naslouchá než mluví. Spíše prožívá než promýšlí. Když se uvidíme, obejmeme se tak silně, jako bychom se léta neviděly. Stačí abychom si řekly pár vět, které jsou tak hluboké, že se nám zalesknou oči. Vzápětí jsou však vystřídány zábavnými téměř až dětskými nápady a smíchem na celé kolo. To vážně miluji. Takové dílky mne samotné sbírám moc ráda a střežím si je. Nevíme o sobě všechno, a přitom jako bychom věděly. Je tam velká svoboda, respekt, úcta a pravdivost. Tuto přítelkyni mám již několik let a jestli bude na celý život nebo ji po čase vystřídá jiná krásná duše, kdoví… každopádně to bude tak, jak má být… :).

 

Užívej si společnost sama sebe proto, aby sis mohla užívat společnosti druhých.

 

S láskou,
Jana HruškováJana Hrušková
lektorka, celostní terapeutka, tvůrkyně, mentorka

www.vivaenergia.cz

facebook/uzivejme.si

 

 

Další články v kategorii

Inspirace Vztahy
Přidejte se do diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.