Máma

Děkuji, že jsi mi dala život, přestože tak krátký! Maminka, máma, matka, mamča, mamka, maminečka pojmenování pro ženu, která přivedla na svět dítě. Dala mu život, napnula veškeré své síly, aby ho porodila a uvítala do života. Přivinula dítě k prsu a stala se tak matkou a pečovatelkou na celý život. Po čase slyšela mezi prvními slůvky od svého uzlíčku štěstí, právě to kouzelné slůvko “máma“ a její srdce zaplesalo radostí, rty se roztáhly do kouzelného úsměvu vděčnosti a oči se zalily slzami z dojetí nad krásou této situace. Ovšem nebylo dáno všem ženám, aby slyšely z úst svých dětí kouzelné slůvko „mami“.

Rozhodla jsem se napsat pár řádků pro ženy, které své dítě ztratily ještě dříve, než ho přivedly na svět a jejich dítka se mohla nadýchnout vzduchu a dát svým křikem najevo, že se hlásí do života v plné síle. Milé ženy uvědomte si, že jste byly obdařené zázrakem, který je zázrak i přestože jste se nikdy se svým dítkem nesetkaly a nedržely ho v náručí. Zjednodušeně řečeno, vaše duše se protkla s duší dalšího tvorečka a vy jste se na pár okamžiků matkami staly. Byly jste vesmírem vybrané, abyste umožnily jiné duši prožít si její karmu. Tato dušička neměla poznat krásy života, tak jako jiné narozené děti, avšak potřebovala prožít přesně tuto situaci, ve které se ocitla a vy s ní. Byl to dar a možnost pro obě duše, vaší i pro duši nenarozeného dítěte. Spojení mezi mužem a ženou umožní další duši, aby se mohla zažít, tak jak je v Božím plánu.

Rozumím tomu, že bolest z potratu nebo úmrtí dítěte, které žilo několik hodin, dní nebo let je veliká, ale pamatujte si, že i přesto jste na pár okamžiků byly matkami. Během své praxe potkávám spoustu žen, které se trápí nejen nad ztrátou tvorečka, který mohl mít úžasný a naplněný život, ale také žen, které se trápí právě tím, že nikdy nebyly matkami. Milé a milované ženy, pamatujte si, že jste matkami byly, prociťte si chvíle, které jste strávily jako těhotné, nebo jste měly tu možnost sevřít své dítě v náručí. Jsou to okamžiky, které formují vaší osobnost a tím i vaše prožívání sebe samých. Pokud se trápíte nad úmrtím dítěte a cítíte se nicotné z toho, že jste nedokázaly své dítě dovést k životu, snižujete svou hodnotu a v těle se vám vytváří trauma.

Trauma pak způsobuje zablokování energie a ta pak nemůže volně v těle proudit a nejen, že můžete být nemocné, ale také se může stát, že toto trauma vás zablokuje do dalšího prožívání života. Přijměte své mateřství, přestože bylo krátké, přestože trvalo několik okamžiků a prociťte vděčnost nad tím, že jsme byly obdařené a že jste i vy sami obdařily duši jiné bytosti prožitkem, který si prožít mělo. Ze srdce si poděkujte, naciťte se na to kouzelné slůvko máma a poděkujte za to. Možná se vám spustí slzičky, ale to je znamení, že energie začala proudit a že dochází k léčení.

S láskou

Eva Femi

www.vedomevhledy.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. HankaF napsal:

  Vida, pro mě aktuální článek..
  Zrovna toto pondělí, na první prohlídce (byla jsem v 8tt+4, ten den ráno jsem se cítila jinak..) štěstí vystřídal šok a smutek. Paní doktorka mi jej ukázala na monitoru, ale za chvilku řekla, že to není dobré.. Miminku zrovna ten den přestalo bít srdíčko. Ve středu zákrok. S mužem jsme spolu tři roky, poprvé jsme byli na chvilku rodiči. Ikdyž jen tak malou, už jsem se radovala (i obávala, věděla jsem, že se tohle stává).
  V úterý před zákrokem jsem človíčkovi v duchu poděkovala za zkušenost a popřála mu na jeho další cestě štěstí.
  Všem maminkám, kterým se toto přihodí, moc přeji, aby se dokázaly se situací vyrovnat, a aby měly vždy v muži (a okolí) oporu.

 2. Lucie napsal:

  maminky s touto zkušeností, pokud se chcete podělit o svůj příběh a zkušenost se ztrátou miminka, ozvěte se prosím, sbírám materiály na knížku o potratech, jelikož jsem sama přišla o miminko a proto bych chtěla, abychom měly více možností o tomto tématu mluvit, sdílet a necítit se samy. http://www.systemickekonstelace.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů