Malé zamyšlení nad vaginálním mapováním

Ráda bych se k tomuto tématu vyjádřila.

Několikrát jsem dostala otázku, zda bych ženě tuto techniku provedla. I já ji měla ve své nabídce, udělala jsem si kvůli tomu výcvik tantrické masáže. Když jsem ale dostala jasný dotaz přímo na vaginální mapování, uvědomila jsem si, že to dělat nechci.

Já nejsem náturou masér, baví mě procesy nevědomí a hlavně mě fascinuje, jak je vše v těle, psychice a duchu propojené. Můj pohled se prostě změnil, spíše posunul. Stále si myslím, že tato technika může být velmi léčivá. To, co necítím dobře, je její lokální použití.

Dělat přímo vaginal mapping mi jde proti srsti

Trochu mi to připadá, že se opět ženy k sobě chovají dost tvrdě, jdou do šokové situace, a někdy toto léčení může udělat větší paseku, než tam byla. Ano, je v tom velké překročení některých tabu, otevření se. Ale je skutečně nutné takto?
Protože, ať chceme nebo ne… je to naše nejintimnější oblast. Není úplně běžné ani přirozené jít se nechat takto opečovávat a léčit. Není to část těla jako ruce, nohy nebo ústa.

Vaginální mapováníVnímám tělo, ženu, bytost komplexně. A přijde mi daleko přirozenější absolvovat masáž celého těla se závěrečným ošetřením joninky. Chci se svěřit do rukou člověku, který vnímá celé moje tělo a umí reagovat na vše, co mi uvolňuje nebo blokuje. Už jsem se setkala s tím, že dotek na jednom místě spustí reakci na druhé straně těla. Vy ne?

Naše vagina je velmi silně propojená s naším srdcem. Mimo jiné.
Takže, co si to zase děláme?

 

Pamatuji si, že když jsem v malé skupince absolvovala výcvik, znali jsme se několik víkendů – více o tom píšu v knize Světlem sama sobě – a přesto jsem na sebe nemohla vpustit každého. Ani náhodou. Je to pro mě tak intimní zóna – a to nejsem žádný stydlín.

Když to má být léčení, tak potřebuji pocit bezpečí…

Jistě, každá vnímáme svoji bezpečnou zónu jinak.
Jenže – a v tom je možná ten háček, já vím, že mnohé ženy ji (zónu bezpečí) nejsou schopny vnímat vůbec.
Pak se diví, že jim po tomto ošetření zůstal divný, nepříjemný pocit a co hůř, vysvětlí si to jako svoji neschopnost, nemožnost otevřít se, uvolnit se, vyléčit se.

Proto apeluji, nenechte se zlákat momentální módní vlnou a dopřejte si toto ošetření tehdy a tak, jak to vy skutečně cítíte a chcete.

Překračovat intimní tabu a hranice můžete i jinak.

 

Magda Křepelková

Magda Křepelková

Psychosomatika
Autorka příběhových knih
www.magdakrepelkova.cz

 

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Jana napsal:

  Ano skutečně, výcvik tantrické masáže s vaginálním mapováním nemá mnoho společného. A je opravdu důležité, ke komu se na tuto techniku objednat. Naštěstí je v české republice již několik odborníků, kteří se přímo touto problematikou zabývají do hloubky mají k jejímu provádění adekvátní vzdělání.
  Jak přesně vypadá technika vaginal maping a co si pod tím předtavit se můžete dočíst zde
  http://terapiedotykem.cz/vaginalni-mapovani-technika-ktera-vas-vrati-do-hry-a-navodi-chut-k-sexu/.

  Vše nové je zpočátku spíše zpochybňováno. Tak to vždy bylo a bude. Ale je to dobře. Můžeme si vybrat.

 2. Katka Svobodová napsal:

  Základní informace na téma vaginálního mapování máme na našem blogu už z května 2013 s Deniskou Říha Palečkovou

 3. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 4. psDuGh napsal:

  에볼루션바카라
  811psDuGh““‚

 5. yyMMbx napsal:

  evolution casino
  589yyMMbx‘;]

 6. NTX KETO napsal:

  I have just reached out this website, you have shared information which is unique and easy to understand. I will come back to read more similar articles. https://www.mid-day.com/lifestyle/infotainment/article/ntx-keto-bhb-gummies-reviews-alert-scam-or-legit-23307461

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.