Jitka Ševčíková o projektu Ženyženám.cz

Na co chcete v projektu poukázat?

V projektu se chci soustředit na zboření mýtu, že dávat najevo své emoce je projev slabosti a zranitelnosti. Že VŠECHNY emoce jsou pro náš život důležité, všechny v něm mají své místo a pokud projev některé z nich okolí zraňuje, nebo bere energii nám, dá se vyjadřování této emoce přetavit v nějakou přijatelnější formu. Pro nás i pro druhé. Pokud chceme změnu. Touha po seberegulaci, po práci s emocemi musí vycházet z nás, nikoli z tlaku zvenčí.

Proč jste se k projektu připojila?

Oslovila mne Alice Kirš, zda vidím v projektu nějaké své místo. Když jsem se seznámila s ostatními „kolegyněmi“, byla jsem nadšená a každé setkání s ženami bylo pro mne velmi inspirativní. Ještě nikdy ve svém životě se mi nespolupracovat tak spontánně, se spoustou humoru, šlo to samo. Je to jako zázrak.

Proč myslíte, že má smysl ženy podporovat v jejich osobním růstu?

Na tuto otázku mohu odpovědět jen: má smysl kohokoli podporovat v jeho růstu. Pokud růst chtějí.

Myslíte, že projekt osloví všechny ženy?

Projekt osloví široké spektrum žen. Sama jsem v projektu mezi lektorkami nejstarší a zamýšlela jsem se například na tématem vědomého porodu. I když jsem rodila 3x a další děti už neplánuji, téma Lili mne velmi zajímá, mohu informace předat své dceři, inspirovat mladší kolegyně, uvědomit si, co bych udělala jinak a sdílet to s přítelkyněmi.

Proč by měly ženy projektu důvěřovat?

Věřím, že každá z osobností je natolik důvěryhodná a věrohodná ve svém projevu, že autentičnost toho, o čem ženy mluví znamená i to, že to tyto lektorky i žijí ve svém životě. Tak proto.

Proč se ženy bojí změny?

Změna je vždy spojená s nejistotou, prací sama na sobě, krokem do neznáma. Možná to, že situaci nebudou mít pod kontrolou, ženy může nějak limitovat, ale obecně si nemyslím, že by se ženy bály změn. Nedá se to generalizovat. Někdo se bojí, někdo ne.

Co myslíte, že českým ženám nejvíce chybí?

Sebe-vědomí. Uvědomnění si sebe sama, svých vnitřních kvalit. Vždy na mně vysypou 10 nedostatků, ale své silné stránky dlouze loví v paměti, případně se ostýchají to říci nahlas. Také si neumějí říci o pochvalu, s tím se setkávám hodně často na svých workshopech, myslí si, že projev emocí je slabost, stydí se za to.

Kdy je podle vás žena nejkrásnější a nejšťastnější?

Když je šťastná.

Proč si spousta žen tak málo věří?

Nevím. Snažím se to zjistit.

Co vám osobně dodává sílu v životě?

Já sama, děti, víra, mí blízcí, příroda, možnost změny a růstu, moje cíle.

Co pro vás znamená pojem spokojená a naplněná žena?

Milovat a být milována, živit se tím, co mě baví, mít čas na sebe, na rodinu, na koníčky, budit se s těšením na nový den.

Jitka Ševčíková

www.jitkasevcikova.cz

Komentáře
  1. dzagloqynf napsal:

    tEQttf , [url=http://lmyughjbpcrm.com/]lmyughjbpcrm[/url], [link=http://pffizsjavlbp.com/]pffizsjavlbp[/link], http://ninfqfljkfei.com/

  2. This is the straight Jitka Å evčíková o projektu Ženyženám.cz | Ženy ženám blog for anyone who wants to move out out virtually this message. You observation so often its nearly debilitating to present with you (not that I really would want…HaHa). You definitely put a new acrobatics on a substance thats been graphic about for age. City whatsis, only large!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.