Jak ovlivňují měsíční fáze vaše podnikání a život

měsíc

Zářící úplňkový měsíc nás fascinuje již od pradávna. Má magickou moc, které využívaly čarodějnice a mágové. Někteří se ho bojí, jiní se na něj dívají s respektem. A lidé jako já jsou vděčni za to, že můžou využívat jeho magickou a tajuplnou moc.

Ačkoli se to nezdá, tak Měsíc ovlivňuje, stejně jako Slunce, všechen život na Zemi…

Ovlivňuje příliv a odliv, let a hnízdění ptáků, rozkvět a sílu nejen léčivých bylin, ale ovlivňuje také naše emoce a v neposlední řadě může ovlivňovat i naši prosperitu, hojnost a tím vlastně i pocit našeho osobního štěstí.

Tak schválně.

Řídíte se ve svém životě nebo podnikání měsíčními fázemi?

Víte, jaké výhody a nevýhody to pro vás může mít?

Každá měsíční fáze je přitom nejmocnější a nejsilnější v den, kdy se do něj měsíc dostane, a působí ještě cca další 2-3 dny, než měsíc postoupí do své další fáze.

Možná, že měsíčním fázím nepřikládáte zrovna velkou váhu, ale pokud objevíte jejich tisícileté zákonitosti, mohou v mnohém pomoci nejen vašemu podnikání, ale i každodennímu životu.

Všechny nové začátky začínají Novoluním

Je to doba, kdy měsíc stojí přesně mezi Zemí a Sluncem, a proto ho na obloze nemůžeme spatřit. Noci bývají temné a tmavé a také se nám dobře spí. Je to nejvhodnější doba pro započetí a držení půstu, kdy se tělo může nejlépe zbavovat všech škodlivin a jedů.

Je to také doba nových počátků, doba očisty. Tím se nám otevírá vhodný čas pro zbavení se všech starých zlozvyků, návyků a neduhů. Je to vhodný čas také pro dlouhodobé plánování třeba právě ve vašem podnikání.

Dorůstající měsíc

Když roste měsíc, tak můžeme růst i my a vše kolem nás. Je to nejvhodnější doba pro započetí nového podnikání, spojení s novými obchodními partnery a pro všechna nová seznámení. Jsme plní energie, pociťujeme velký „příliv“ a je to ta nejvhodnější doba pro nové a smělé plány a vize.

Cokoliv teď zasejeme a čemu se budeme věnovat, má velkou šanci na úspěch, má obrovský potenciál „růst“ stejně jako Měsíc. 🙂

Bylinky mají v těchto dnech dvojnásobnou sílu a jejich účinky je proto vhodné využít. Je to skvělá doba pro masáže, návštěvy kadeřníků. Stejné je to však i s dopřáváním si. Tuky se nám rychleji ukládají.

měsíční fáze

Úplněk

V této měsíční fázi stojí Země přesně mezi Měsícem a Sluncem. Proto je úplňkový měsíc tak krásně na obloze vidět. Měsíc v úplňku je prostě magický a tajuplný. Hodně lidí špatně a neklidně spí, děti se často budí. A měsíční světlo osvítí nejen oblohu, ale i vše kolem.

Sílu úplňku je vhodné využít k zastavení. Je to magický čas, kdy léčivé byliny mají svoji největší sílu a moc. Je vhodná doba k provádění rituálů. Nejen magických, ale třeba i osobních i pracovních. V této době by se člověk měl více zahloubat do sebe a uvědomit si, zda je právě tam, kde má být, zda je toto jeho směr a cíl.

Ubývající měsíc

Je to měsíční fáze, která jakoby dodá všemu rovnováhu. Je to fáze, kdy se můžete nejlépe zbavit všeho starého, nepotřebného, hlavně myšlenek a návyků, a třeba i přebytečných kil. 🙂

Přehodnocujeme vztahy, bilancujeme a snáze opouštíme již nepotřebné, přežité a zbavujeme se všeho škodlivého, špatných návyků a stereotypů. Prostě to zvládáme nějak lehčeji.

Je to také nejlepší a nejvhodnější doba pro detoxikace, očistné koupele, masáže, pití čistících čajů a třeba právě i pro dietní kůry.

Nejen v podnikání se můžeme rozloučit s nefunkčními vztahy a plány, přehodnotit své cíle a směřování. Vše nám půjde tak nějak lehčeji a snáz.

Zkuste vpustit tajuplnou sílu Měsíce do svého života a jsem si jistá, že budete příjemně překvapeni, co všechno se začne dít!

 

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte, co vás baví5 kroků k finanční nezávislosti a 13 tipů, jak začít efektivně šetřit.
Má ráda mola, moře a cesty… dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti. Můj příběh najdete tady>>

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. clouds napsal:

    Treci printr-o criză la mijlocul vieții
    de exemplu un divorț, un avort spontan, cancer sau HIV, doriți să renunțați la medicamente, tulburare briană având diabet sau orice altă boală, nu puteți găsi dragoste fără să vă faceți griji, contactați legământul dr la adresa de e-mail covenantsolutiontemple@gmail.com sau adăugați-l pe watsapp +2349057353987 vă poate ajuta cu orice nevoie personală. Mulți oameni vor încerca să înveli zahărul adevărul și să-ți dea speranță falsă, dar nu Dr.covenant el îți va spune adevărul și nimic altceva decât adevărul și să-ți țină speranțele înalte și vii asa, te rog sa nu pierzi timpul si sa speram pe cineva care nu merita ..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů