JAK NA ŠŤASTNÝ A SPOKOJENÝ ŽIVOT – TADY A TEĎ!

žít okamžikem

Jste spokojeni s tím, co v životě máte nebo věříte, že Vaše štěstí na Vás čeká někde v budoucnosti? Patříte k těm, kteří doufají, že až najdou toho pravého partnera, vyhrají sportku nebo budou úspěšní ve své práci či podnikání, tak pak začnou opravdu a šťastně žít?

Je určitě dobré mít sny a plány do budoucna, ale co není dobré je zabíjet svou přítomnost čekáním na lepší časy. Jste také ve své mysli neustále jinde? Brouzdáte minulostí nebo přemýšlíte o tom, co bude? Jste neustále na cestách ve svém stroji času a nedokážete z něj vysednout?

Naše minulost je často plná bolestných zkušeností a zážitků. Udělali jste něco, čeho litujete a neustále se ve své mysli k tomu vracíte a představujete si, jak byste to udělali jinak. Nebo se vracíte k tomu, jak někdo ublížil Vám. Vaše podvědomí nerozeznávající představu od skutečnosti, vlastně prožívá událost znovu a znovu. A znovu a to také stejně bolí.

Uvědomujete si ale vůbec, že touto aktivitou se nejenže nic nenapraví ani nevrátí, ale že stále dokola ubližujete jen sami sobě? Prožíváte negativní emoce a negativní k sobě také přitahujete? Co bylo, to bylo. Už s tím nic nenaděláte. Z předchozích událostí se můžete jen poučit, ale je nutné jít dál.

Uvědomte si, co dobrého Vám přinese, budete-li se jimi neustále dokola zabývat. Vyřešte si věci, které na Vás z minulosti neustále vyskakují, asi Vám chtějí něco říct. Ale neuvízněte tam. Připravujete se o současnost! Odpusťte sami sobě i ostatním za věci, které se stali a už se nikdy nebudou opakovat.

A teď se přesuneme z minulosti do budoucnosti

Vypadá lákavě, protože vždycky vypadá lepší, než opravdu bude. Zamysleli jste se někdy, jak je to možné? Protože neexistuje a nikdy ani existovat nebude. Valná většina toho, nad čím přemýšlíme, se nikdy nestane.

Věřili jste, že až Vás povýší a budete mít více peněz, budete šťastnější? Ono to přišlo, nadšení chvilkové bylo a pár dní a možná i týdnů jste se radovali, avšak žádné výrazné zlepšení ve Vašem životě nenastalo a Vy stále nejste tak šťastni, jak jste si představovali? A tak usoudíte, že potřebujete více peněz nebo ještě vyšší postavení. Nebo lepšího partnera? Anebo… dosaďte sami!

Kam dál?

Co třeba rozhlédnout se kolem sebe a uvědomit si přítomnost? Teď… to jediné, co je opravdu skutečné. Přítomný okamžik ve své plné kráse. Uvědomujete si jej vůbec nebo se Vám hlavou honí tolik myšlenek z minulosti či budoucnosti, že Vám proplouvá mezi prsty? Vnímáte lidi kolem sebe, zvuky, vůně?

Když pracujete, jste opravdu soustředěni na danou činnost nebo jste hlavou na loňské dovolené nebo té, co Vás čeká příští rok? Většinu času opravdu vědomě nežijeme, ale jsme v zajetí své mysli. Myšlenky jsou úžasné, jsou dobrými sluhy, ale špatným pánem.

Mysl a ego se bojí smrti a proto mají neustále potřebu vytvářet nějaké situace, které je potřeba řešit. Ale tady a Teď většinou není nic, co by nás trápilo, pokud jsme opravdu vědomí. Je jen život ve své čisté podobě a pocit hlubokého klidu. Štěstí se nestane někdy v budoucnu, ale můžeme ho prožívat pouze nyní.

Na chvilku se zastavte a soustřeďte se!

Na sebe, na to jak se cítíte. Na svůj dech. Na lidi a věci kolem Vás. Zaměřte se na detaily a zkuste vnímat, co nejvíce dokážete. Svými smysly i svým srdcem. Zapomeňte na Vaši minulost, už neexistuje. Zapomeňte na to, co bude zítra, protože zítra nemusí nikdy přijít. Přítomný okamžik je to jediné reálné, co máte. Každé nové tady a teď můžete být úplně novým člověkem – veselejším, smyslnějším, vědomějším a hlavně opravdovějším a hlubším. Každý den a dokonce i každý okamžik může být novým začátkem, začátkem Vašeho šťastnějšího a spokojenějšího já.

Spokojenost je jen úhel pohledu.

Vy si volíte, jak budete na věci kolem sebe reagovat. Zvolte si, že se soustředíte na to, co ve svém životě máte, a za co můžete být vděční. Protože na co se soustředíte, to přitahujete. Pokud se zaobíráte tím, co ještě nemáte, přitahujete více nedostatku.

Chceš vědět, jak si správně přát, aby se Ti přání plnila?

Jak si tvořit život?

Jak žít v souladu se svým pravým já, naplňovat své poslání?

Pak si nenech ujít tento webinář ZDARMA.

Chyť si své místo ještě dnes ZDE.

Ale pokud se zaměříte na to dobré, co máte a za co můžete být vděční, přijde více takových věcí. Možná ze začátku budete mít problém něco najít, ale zkuste si udělat seznam a každý večer před spaním si zapište, co se Vám podařilo a z čeho se můžete radovat. Jsem si jistá, že když čtete tento článek, určitě můžete být vděční za to, že máte oči a vidíte. To není samozřejmost! Začněte kdekoli, důležité je opravdu začít a změnit směr své pozornosti.

Čekali jste rychlý a snadný návod na šťastný život? Změnit svůj pohled z dlouhodobého hlediska může chvíli trvat. Ale ten pocit klidu a míru, když se zklidníte a soustředíte na přítomnost, můžete prožít opravdu hned, tady a teď. Zkuste to a sami uvidíte!

Vendy
Terapeutka energetické psychologie a EFT. Bojovnice za zdravé sebevědomí. Ráda pomáhám lidem žít takový život, který si přejí…

www.efterapie.com

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 2. Laura napsal:

  The backrooms was inspired by the creepypasta of the same name that can be found on the internet. The game’s idea is that there are an infinite number of levels of rooms concealed beneath reality’s walls, and that if you accidentally clip through these walls, you would be trapped in a limbo of unending yellow corridors and carpets.

 3. flagle napsal:

  Thanks to reading this article, I have gained new knowledge, thank you very much

 4. Sweet napsal:

  Já miluju saunování. Jakože fakt, to je moje velká láska. :) Tady jsou třeba popsané různé účinky saunování na člověka a jako ta pozitiva fakt převládají. Samozřejmě člověk musí být tak nějak v kondici. Jen teda nemám ráda veřejné sauny a pak takové ty bezplavkové zóny ve wellness. To není nic pro mě.

 5. Galetta napsal:

  Když ono je to těžké, protože pro každého to štěstí a spokojenost znamená něco jiného. Někdo k tomu musí sportovat, jiný zase potřebuje peníze a rodinu kolem sebe. Já jsem ten první typ. Chytré hodiny pro sportovce jsou můj nejoblíbenější doplněk a jakmile může někde vyplavit dopaminy do krve, tak jsem naprosto spokojená. :)

 6. Paní Tauová napsal:

  Správně, myslím si, že žít se musí umět. To říkal už můj děda a ten fakt žít uměl. A to nemyslím nějak špatně, jak by se mohlo zdát, že třeba nějak pil nebo tak. Naopak hodně sportoval, byl společenský, hodně pracoval. Ale zároveň uměl i odpočívat. Aktivně i pasivně. Mě třeba hodně baví cyklotoulky, tím odpočívám já. A snažím se jít v dědečkových stopách. :)

 7. Aazan napsal:

  Thanks a lot for sharing this excellent info! I am looking forward to seeing more posts by you as soon as possible! Venoplus 8

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.