Jak jsem prožila polibek ohně

rituál ohně

Tento rok absolvuji pokračování výcviku Kněžka Bohyně s Liliou Khousnoutdinovou, Kateřinou Kramolišovou a v neposlední řadě Petrou Cihlářovou.

Když se poprvé objevila informace na webu kněžka Bohyně o pokračování výcviku, neváhala jsem a ihned se přihlásila. Je to první ročník, který navazuje. Uvědomila jsem si, že moje životní cesta v tomto směřování je správná a postupuje dál a dál. Návrat k propojení s živly, to je to, co mne stále táhlo k sobě a co jsem jako dítě milovala a dělala.

A já jsem tedy řekla ANO:

 • sesterství a společenství těch, se kterými se cítím dobře, jsou podobného smýšlení,
 • bezpodmínečnému přijetí,
 • bezpečnému prostoru, kde mohu postupně ošetřovat svá vnitřní zranění,
 • sdílení prožitků a zkušeností; a naopak naslouchání příběhům ostatním a nalézání vlastního řešení,
 • navrácení se zpět sama k sobě a ke své podstatě,
 • dalo by se psát do nekonečna…

Letos je výcvik zaměřený na všechny elementy: oheň, voda, země, vzduch.

Můj příběh o tom, jak mě políbil oheň

Již mnoho let jsem toužila po tom vyzkoušet si firewalking nebo-li přechod přes žhavé uhlíky, s touhou překonat sama sebe a cítit se, že „jsem dobrá“. Pak tato touha (dokazovat si, že jsem „dobrá“) vymizela díky mému osobnímu růstu a práci na sobě.

A tak jsem již nechtěla překonat sama sebe, ale pocítit podporu a sílu ohně a jeho vlastnosti. Propojit se s ním a předat si to, co on může nabídnout mně a já jemu.

Celková atmosféra při tvoření hranice a zdobení dary pro oheň byla nádherná. Při zapálení jsme jej vítali zpěvem a tancem, energií jemu blízkou. A také jsem si plně uvědomovala, že záměr, pro který si chci dojít přes žhavé uhlí, je něčím velkým. Něčím, co už mě k sobě táhne a přitahuje k sobě jako magnet již dlouhý čas.

Při péči o oheň a jeho udržování jsem si uvědomila jeho nezměrnou sílu, touhu se rozrůstat a nebýt zkrocen. Jeho hřejivost a objetí, ale i spalující touhu.

Když nastal večer a tmu prořezávalo pouze světlo ohně a my se opět daly do zpěvu a tance… začaly se připravovat na vykročení za něčím, co nás čeká na druhé straně. Každá z nás si byla plně vědomá toho, za čím chce vykročit. A to i já. Bylo to něco, co má pro mne nesmírnou hodnotu a k čemu se chci navrátit. Byla to podstata mě samé.

polibek ohně

Nastal můj čas

Když nastal můj čas a já jsem věděla, že teď právě v tuto chvíli je ten pravý okamžik vyjít za svým cílem. Řekla jsem si, ano, tak to je, je to přeci logické, že se chci navrátit sama k sobě a přijmu svoji vlastní vnitřní sílu, kterou jsem kdysi úspěšně schovávala.

A tak jsem se ohni poklonila, ale byla tu chvíle zaváhání a nyní přišla na řadu hlava a ta řekla: „Jdi a nedej na své pocity, není proč se bát, není na co čekat.“

A já přešla, ale protože jsem neposlechla svou intuici, že je třeba ještě chvíli počkat a plně procítit svůj záměr, který je opravdu veliký a silný, proto mě můj drahý milý oheň políbil. Dal mi dárek v podobě malé bezbolestné tečky na mém chodidle. Ucítila jsem to jako vášnivý polibek. Přišla jsem na něj až později. A tak jsem si uvědomila, že mám opravdu naslouchat své intuici a dát si čas na to procítit a nespěchat na sebe.

Přes uhlíky jsem ještě přešla dvakrát, ale v tu chvíli, kdy jsem to cítila. A proto již bez polibku.

Děkuji ti, drahý ohni, za tvou pozornost a objetí. Za to, co jsi pro mne udělal.

A těším se na další živel, který přijde v červenci, a to na mou oblíbenou vodu, kdy mě čeká přechod po střepech.

Latest posts by Ing. Miroslava Vokounová Krepčíková (see all)
osobní rozvoj, terapie, Bachovy esence, meditace, ženské kruhy Miroslava Vokounová >>> Cesta extáze >>>
Komentáře
 1. Kimbra Hoge napsal:

  Mempunyai kolam renang yang indah dengan air kolam renang yang biru bening dan berkilau merupakan Cita-cita Anda….kami siap menolong Anda membikin kolam … lihat di https://perawatan-kolamrenang.netlify.app/perawatan-kolam-renang-sorong.html untuk lebih lengkap

 2. Stevie Catron napsal:

  Beli Beton Precast Online bermutu dengan harga murah terupdate 2020 di MegaconBeton.com! Pembayaran gampang, pengiriman pesat se Indonesia. info lebih detail https://boxculvert.jabodetabek.my.id/2020/09/harga-box-culvert-pracetak-megacon-di_55.html

 3. Roland Stvil napsal:

  produk beton pracetak yang diwujudkan selalu sudah lewat pengawasan dan kontrol kwalitas yang ketat mulai bahan … silahkan kunjungi https://harga-box-culvert-megaconperkasa.blogspot.com/2020/01/harga-box-culvert-beton-1-binjai-0852.html

 4. Theron Greear napsal:

  Solid phenolic is the absolute most durable material on the planet for the manufacturing of toilet partitions. It’s a high density material made by applying heat and pressure … tap https://partisi-kamar-mandi.blogspot.com/2019/01/cubicle-toilet-phenolic-lhokseumawe.html for detail.

 5. Marion Basini napsal:

  Beli Produk Harga Beton Cor Murah Beton Bermutu Dengan Harga Murah dari Bermacam Pelapak di Indonesia. Tersedia ✓ Bayaran Ongkos ✓ Pengiriman … selengkapnya https://sheetpilemegacon.kedungsepur.my.id/2020/08/harga-sheet-pile-megacon-di-bandungan.html

 6. Lesley Fouraker napsal:

  Car carrier dan Car Towing ialah dua opsi pengiriman kendaraan beroda empat yang dapat dibilang bertolak belakang lebih-lebih menyangkut keadaan sulit … info lebih lanjut https://jasa-car-carrier.blogspot.com/2020/09/jasa-car-carrier-jakarta-batam.html

 7. Mayra Burden napsal:

  Kaca Tempered (Kaca Diperkeras) yakni kaca dengan memanaskan float glass lazim hingga menempuh temperatur sekitar 700 °C kami berada di … silahkan kunjungi https://bursa-kanopikaca.blogspot.com/2019/12/jual-kanopi-kaca-tempered-1-makassar.html

 8. Wilson Mrazek napsal:

  KontraktorEpoxy.co.id is really a pioneer in the circulation of niche epoxy and memory products for cement fix, primers, sealers, UV stable and cementitious systems…. tap https://kontraktorepoxy.netlify.app/jasa-waterproofing-pontianak/index.html for detail.

 9. Lee Niedzwiedzki napsal:

  PabrikPintu.co.id is really a uPVC door manufacturer and also fabricator, furnishing items that encounter substantial degrees of quality. Enjoy this collection of energy-efficient doors on line, tap https://distributor-pintu-besi.blogspot.com/2020/01/distributor-pintu-besi-terpercaya-1_25.html for detail.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.