Hloubka a tajemství moře

Kdykoliv mám pocit, že se ztrácím a ocitnu se u moře, pochopím, že abych se mohla doopravdy najít, musím se ztratit v nekonečnosti. Ztratit kontrolu, řád a systém. Musím ztratit všechny těžké „balvany“, abych měla dostatek sil uvidět to, co mám a zejména najít to, co potřebuji.

Kdykoliv mám pocit, že jsem ztracena, tak už vím, že se mám radovat, protože předešlý řád bylo hledání a teď se blížím procesu nacházení. Sebe, svého života a dalšího směru. Vím, že teď držím v ruce kompas já a nespoléhám se na „navigátory“.

Všichni dobrodruhové, jež pluli na moři, mnohokrát se ztratili, moře jim vše vzalo, aby jim vzápětí mohlo dát ještě více, by mě nyní dozajista pochopili lépe než kdokoliv jiný. Ale věřím, že chápete i vy – moji čtenáři a zejména čtenářky :)

 

Představte si moře, blankytně modrou, jasnou a přitom tak záludnou hloubku světa, díky které se učíme znát hloubku svého nitra. Moře je svoboda, odvaha, síla, klid, úkryt i obnažení. Příliv a odliv je nádech a výdech. Klid i bouře jsou harmonie i vášně naší duše. Jednou průzračná zářivá je střídaná s tmavou indigovou modří připomínající noční oblohu před příchodem prvních hvězd. Ve dne ta síla a moudrost moře nepromlouvá tak jasně. Přijímá slunce, lidskou energii radosti, je domovem pro pohyb a lov živočichů uvnitř jejích hlubin.

Ale když přichází večer a vše se ztiší, začne promlouvat.

Tichý šum a neviditelné otevírající se brány hluboké moudrosti moře se napojují na lidská srdce, jež chtějí slyšet. Ty, jež jsou připravená naslouchat, vidět a vnímat.

Enjoy sun

Pobyt u téměř nočního pobřeží moře dovoluje lidem ztišit se a naslouchat – sobě skrze sílu a vědění toho přírodního nekonečného zázraku.

Jak? Je to jakoby se uvnitř vás rozepínal neviditelný energetický zip, který i přes strach z neznáma povolíte a vypouštíte to, co tam bylo třeba léta skryté, uvolníte se.

A co to je? Málokdy je to slovy popsatelné. Občas je to tak silná touha a láska, jež se ze strachu z neopětování či nenaplnění, schovávala na „dně oceánů“ a nebo jsme ji neměli odvahu vysvobodit z „peřejí vod v opuštěném útesu“.

Jindy obavy, starosti a bloky, které nám nedovolovaly si ani představit, co je za obzorem. A přitom by stačilo ujmout se zodpovědnosti, půjčit si „loď“, odeplout dále než jsme zvyklí, rozhlédnout se po vodní hladině a uvnitř sebe o kousek dál než je bezpečné „molo“.

 

Třpyt slunce na hladině moře střídá svit hvězd a dorůstající Luny. Vibrace rozjímání, splněných přání a vděčnosti je právě teď, v noci – moře naslouchá, mýtická bohyně moří a oceánů Sedna je neustále přítomná a naslouchá. A to nejen, když jsme u moře, ale kdykoliv se napojíme na energii vody. Chce vstoupit do našeho života a obdařit nás nekonečnou hojností jako to dělá moře, oceány a všechny vodní nádrže od nepaměti.

 

Jen my, lidské bytosti, máme problém uvěřit,
že bychom mohli mít všeho dostatek dnes
i po všechny zítřky.

Tak se upínáme na tzv. falešnou jistotu, že zapomínáme být – TEĎ a TADY. A právě v takovém okamžiku se vše tvoří, právě v tomto okamžiku je obrovská síla, moc a potenciál ke všemu, co potřebujeme. A jen TEĎ můžeme být „spojeni“ se vším a všemi. Jen a právě v tomto okamžiku můžeme přijímat i dávat, jen tento moment nám dává lásku, cit, prožitek, dokonalost bytí, otevírá filtry přijímání a sdílení hojnosti.

Ne zítra, ale teď se vše tvoří. Vše!

Výběr, co to bude, je ale jen na nás. Výběr, zda-li to vůbec něco bude, je také jen na nás.

I moře poskytuje a rozradostňuje jen ty, co vstoupí dobrovolně a dovolí si radovat se a přijímat požitek. Když budeme schovaní za rohem na ulici, moře si pro nás nepřijde. My musíme udělat několik kroků směrem k němu, směrem k ní – královně vod Sedně – k lásce, hojnosti a radosti. Stačí se jen přiblížit, vnímat, přijímat a radovat se.

Ano, opravdu je to takto jednoduché.

 

S láskou a úctou,

 

Jana HruškováJana Hrušková
lektorka, celostní terapeutka, tvůrkyně, mentorka

www.vivaenergia.cz

facebook/uzivejme.si

 

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů