DOKÁŽEŠ MNOHEM VÍC…

DOKÁŽEŠ MNOHEM VÍC…

… když v sebe a své schopnosti uvěříš. Je mnoho věcí, kterých se bojíme a které považujeme za nepřekonatelnou překážku. S úžasem sledujeme jak to, co my považujeme za problém, zvládá někdo jiný s lehkostí a přehledem.

Jak je to možné?

Když jsem byla mladší a chodila ještě do školy, tak jsem vše, co se mi dostalo do cesty, považovala za překážku. A místo, abych ji překonala, tak jsem jednoduše utekla… vzdala se svých cílů. Byla jsem přesvědčená o tom, že to nezvládnu, že jsem na to hloupá, že nemám sílu, že na to nemám schopnosti, že mi není dopřáno jít v klidu dál.

Nejsem dost dobrá

Nikdy jsem nepodala přihlášku na vysokou, protože na to nebyly peníze a stejně bych se tam nejspíš nedostala. Proto jsem deset let zůstala v práci na pozici dělnice a nepokusila se ji změnit – najít si jinou, lepší.

DOKÁŽEŠ MNOHEM VÍC...

Dlouho jsem na sobě nosila volné oblečení a nechtěla změnit vizáž. Věřila jsem, že jsem ošklivá a nic mi v tom už nepomůže. Nikdy jsem nejela sama s autem na dlouhou a neznámou cestu třeba jen po České republice. Bála jsem se, že se ztratím, že nezvládnu projet velkým městem.

Já to dokážu!

Je toho spoustu, co jsem ještě nedokázala, ale co nebylo tenkrát, může se stát klidně dnes. S postupem času a mého zrání jsem překážky začala považovat za výzvy a chuť zkusit na co mám a na co ne. Co dokážu, když překročím své pomyslné hranice.

Co nového zažiju, jak mě to obohatí.

Kdyby z toho cokoliv nevyšlo, můžu si s klidem říct:  „ALE JÁ TO ZKUSILA, JÁ JSEM DO TOHO ŠLA, JÁ PROTO UDĚLALA MAXIMUM.“

Vždy, když přede mnou leží nějaká výzva, mojí hlavou projede myšlenka: TOHLE MĚ PŘECE NEZASTAVÍ, já to chci mít, zažít, vyzkoušet, poznat… A víte co je na tom nejlepší?

DOKÁŽEŠ MNOHEM VÍC…

Ono to jde! Já jsem překonala sama sebe, já jsem v sobě našla další a další dovednosti a schopnosti o kterých jsem nevěděla, že je mám. Stal se ze mě jiný člověk. Člověk, který věří, že může dokázat mnohem víc a dostat se mnohem dál. Splnit si své tužby, sny a přání.

Jděte třeba krůček za krůčkem, ale jděte. Nejdříve malé věci a pak větší a větší. Jednou, až se za svým životem ohlédnete, budete překvapeni, co jste dokázali, čeho jste se zbytečně báli nebo co jste si dlouho odpírali.

Dana Hajná

www.danahajna.cz 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů