Divoženky, roztančete se!

K čemu všemu vlastně může být pohyb?

Jde pouze o tělesné zdraví? O svaly? Endorfiny z běhání? Prodýchané plíce? Nebo je tu ještě něco dalšího, co je v dnešní době velmi žádané?

 

Byly jednou tři kamarádky…

A ty se rozhodly, že potřebují strávit nějaký čas v ženském kruhu. Že potřebují oživit svou původní náturu. To, co je v nich opravdové, ryzí. Svou hravost, něžnost, divokost, milování i vášnivou sexualitu. Že potřebují zpívat, řádit, tančit a pustit ze sebe všechno, co se v nich nahromadilo za léta partnerství a mateřství.

A tak se rozhodly, že založí Divoženky.

Divoženky, roztančete se!

Jednou týdně se sejdou, ohulí muziku na plný pecky a zcela se oddají tomu, co se v nich rozpoutá.
Pronajaly si tělocvičnu a začaly s tím hned.

Jako první se vždy spojily v kruhu, chytily se za ruce a při Rahmanovi se pomalu roztančily. Na jeho smyčcové partie se vlnivými pohyby protahovaly. Při temnějších tónech cítily, jak v nich roste hluboká ženská síla. A při těch vysokých cítily nutnost vytáhnout se do špiček, pustit své emoce ven. Slyšely i volání Matky Země, která je k sobě vábí.

Potom přešly na Shakiru. Rozpoutala v nich sex. Pohyby plné vášně a oblosti. Latinskoamerický temperament. Připomněla jim jaké to je, být opravdu žhavá.

Florence jim zase dovolila pořádně se vyřvat. Přesně jak o tom zpívá. „Je těžké tancovat s ďáblem na zádech, setřes ho.“ Tančily jako smyslů zbavené a házely rozpuštěnými dlouhými vlasy.

Mari Boine je vzápětí svou hravostí přivedla až do transu. Točily se jako dervišové, smály se, zpívaly.

A Yellow Sisters jim připomněly, co je to rodina. Kmen, původ a soudržnost. Při nich se rády proplétaly mezi sebou a po protancované hodině, kdy jely každá divoce sama za sebe, se zase začaly vnímat a usmívat se na sebe.
Naše tři kamarádky svým křepčením vyplnily celou malou tělocvičnu.

 

Na hodinu zapomněly na všechny problémy

Pustily svá ega, své zábrany a zcela se ODDALY.
Muziku měly tak nahlas, aby jedna druhou neslyšely a dovolily si díky tomu i zpívat z plných plic.

Mnoho toho v té tělocvičně nechaly. Stres, vztek i hluboký žal.

A mnoho tam toho také našly.

Nejen díky rozpuštěným vlasům, výrazným náušnicím a rozevlátým sukním, které si pro tu příležitost oblékaly.

Divoženky, roztančete se!

 

Tanec skýtá mnohé dary

Znovunalezení ženskosti a setkání se s naší ryzí podstatou jsou jedním z nich. Stačí si vybrat hudbu, která nám zrovna ladí a plně se jí odevzdat…

Zkuste si to taky. Vřele vám to doporučuji.

Fotografie, které doprovázejí tento článek vznikaly jen tak mimochodem při našem divoženském playlistu. Stačí mi pustit si ho a znovu si připomenu vše, co jsme tenkrát s holkama prošly… Byly to jedny z mých nejhezčích okamžiků.

Takže hudbě, tanci a ženskosti zdar!

Žádný sokol ani posilování nám totiž nevynahradí emoce, které k pohybu odpradávna patří.

 

Markéta Strnadová
www.marketastrnadova.cz

Markéta je expertkou na fyzioterapii, která je fascinována efektivností, zdravým selským rozumem a logikou. Ráda lidi učí, jak se jednoduše a s úsměvem navždy zbavit svých bolestí. I proto vytvořila Vyprošťovák, díky kterému se nyní lidé po celé republice hromadně zbavují svých obtíží. :-)

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů