Dětské království barev

Barevné kolečko – Ta vize přišla asi před rokem. Tehdy však nebyl ještě správný čas a ona vize potřebovala zrát, formovat se a nacházet si své vlastní místo. Na určitou dobu jsem ji odsunula s tím, že to asi nebyl dobrý nápad, ale pořád tam někde (v koutku mysli a zejména v srdci) to leželo a zrálo.

S přibývajícími zkušenostmi s dětmi i maminkami, s vnitřními dětmi nás dospělých a vzrůstajícím vědomím o dětské duši, se opět začala přibližovat. Krůček po krůčku, tvořila jsem programy, našla správného člověka pro spolupráci a přibývající nadšení spojené s trpělivostí a láskou k dětem dokazuje nemožné.

„Nemožné se skloní před horou lidské trpělivosti.“
– Sri Chimnoy :)

 

Proč já a děti?

Odjakživa jsem byla tak nějak hluboce napojená na dětskou duši a přitahovala dětské skupinky – v rodině, jako lektorka i jako terapeutka. Nejsem typ ženy vychovatelky a pečovatelky v klasickém slova smyslu, ale pracuji s hlubokými procesy uvnitř dětské duše. Cítím, z jakého prostředí přišly, proč se zrovna narodily do rodiny, ve které jsou a jaké informace rodičům skrze smutek, vztek, agresi, nespavost nebo nechutenství dávají. Zcela přirozeně jsem se stala takovým tlumočníkem mezi signály, které děti dávají (pocity, tvořivost, představy, sny, …) a řečí dospělých.

Zjistila jsem, že mi děti věří a tím pádem i maminky.

Při otevírání a důvěře dětské duši se otevírá i maminka. Když děťátko více tvoří a raduje se, samozřejmě to tak má i maminka, ale i naopak. Prostředí dělohy, bezpečí, tepla a radosti, je to nejpřirozenější, co děti znají a potřebují.

barevne-kolecko

 

Co je pro děti bezpečí?

Je to prostředí, kde mohou být samy sebou a přijímané, zcela se otevřít a neočekávat posuzování někoho jiného. Jen mohou vyjádřit to, co cítí a jak to cítí (nejlépe tvořivostí).

A odtud začal přicházet nápad „Barevného kolečka“. Prostoru, kde budou děti a barvy jedno. Ponoříme se do tématické tvorby, budeme si vyprávět příběhy, pohádky, učit se koncentraci a aktivní meditaci. Budou poznávat pravé významy slov přátelství a s každým dítětem bude zacházeno dle jeho přirozenosti, kde vzájemný respekt bude však na prvním místě.

Pracovala jsem s dětmi již dříve a to s rozličnými věkovými skupinkami (od 3 do 14let), a vím, že to jde. Vlastně po tom touží – mít přirozenou autoritu, která jim bude zároveň kamarádkou a bude jí jedno, jestli jsou najedené nebo čistě oblečené. Na to jsou maminky a i nejdokonalejší maminka potřebuje pomoc při pochopení svého pokladu– svého dítěte. :)

Děti touží mít prostředí, kde povolí uzdu své fantazii, tvořivosti
a budou si moci rozvíjet své sebe-vědomí, budou poznávat nové příběhy,
symboliky a ponoří se do objevování svých snů a schopností.

 

S láskou a radostí Vás maminky, a děti zejména, zveme k účasti na projektu „Barevné kolečko“, který se bude skládat z několika tématických kroužků, akciček a také konzultací pro maminky.

Primárně budou probíhat v Č. Budějovicích, ale nebudu se bránit vyjíždět s tímto projektem po celé ČR, protože mým přáním je vidět rozzářené děti, maminky a celé rodiny :)

 

Těšíme se na všechny

 

Jana HruškováJana Hrušková
autorka projektu „Barevné kolečko“ – více informací ZDE

www.vivaenergia.cz
www.facebook.com

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů