Děti se mají rodit z lásky a vášně

splynutí početí

To říkávala moje babička. Moc ráda její větu používám jako povzbuzení pro některé svoje klientky.

Babička měla pravdu, když to říkala.

Ani si kolikrát neuvědomujeme, jaké štěstí nás potkalo, když naše děti tímto ideálním způsobem na svět přišly. Plodit děti z lásky a vášně je však mnohdy pro ženy, které mají s plodností problém, noční můra. Především pak, když není k početí vytouženého miminka jiná cesta než umělé oplodnění.

Láska a vášeň
Milostný akt dvou těl, dokonale splynuvších…

Sex plný emocí, tělesné blízkosti, vůní a tepla, něhy, energie, vzrušení, odhodlání plodit dílo přírody, naše společné dítě.

Období, kdy jsme se já a můj manžel snažili o miminko, je už nějakou řádku let pryč. O našeho staršího syna se právě pokouší puberta. Nikdy však nezapomenu na okamžiky, kdy jsme děti chtěli a snažili se o ně. Bylo to nejkrásnější období našeho vztahu. Jsem nesmírně vděčná za to, že moje děti přišly s velikými emocemi a city v tělech nás obou.

Děti se mají rodit z lásky a vášně

Jedna moje klientka před časem přišla s větou, kterou jí sdělil gynekolog: „Mladá paní, inseminace je takový lepší sex.“ Obě jsme se od srdce zasmály.

Po chvilce nás však tento výrok donutil jít do hloubky a diskutovat.

Hledat podstatu těchto vcelku nešťastně zvolených slov. Lepší v čem sakra? V tom, že zkrátíme cestu spermiím. Ano. A jinak? Došly jsme k tomu, že je pro páry se sníženou plodností velmi těžké smířit se s faktem, že jejich dítě bude počato bez jakékoliv příjemné emoce…

A proto si myslím, že je o to více třeba vědomě pečovat o partnerský vztah dvou lidí, kteří si dítě přejí. Právě pro páry se sníženou plodností je důležité věnovat se kultivaci společného soužití, pracovat na vzájemné komunikaci, na způsobu života, na kultivaci vzájemné lásky a také sexu.

Právě proto, aby se navzdory osudu vloudila do umělého oplodnění přinejmenším představa toho, jak jsme si s budoucím tátou blízcí. Jak moc se oba milujeme a chceme se stát rodiči. Nebo alespoň vzpomínka na to nejkrásnější milování v létě na vyhřáté louce. Nebo obraz za zavřenými víčky, kde se ve svých myšlenkách přenesete k tomu nejkrásnějšímu orgasmu, který jste spolu prožili.

Zkuste to.
Trénujte svou mysl představivostí.

A hlavně se nepřestávejte milovat z lásky a vášně…

Mgr. Radka Tomášková
Fyzioterapeutka metody Mojžíšové

www.radkatomaskova.cz

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Orlando Sendra napsal:

  Kontraktor Kolam Renang berpengalaman memberikan layanan kolam renang ukuran besar maupun pembuatan kolam renang yang berukuran kecil …. tap https://hargaperawatankolam.blogspot.com/2019/06/jasa-perawatan-kolam-renang-gorontalo.html untuk lebih lengkap

 2. Stevie Acerno napsal:

  Besi beton yaitu salah satu bahan material penting untuk membangun rumah, bahan ini lazimnya diaplikasikan untuk mengikat coran … selengkapnya https://tiangpancangmegacon.kedungsepur.my.id/2020/08/harga-tiang-pancang-megacon-bonang.html

 3. Johnnie Prinzivalli napsal:

  Jasa truk towing amat diperlukan dalam kondisi darurat ketika berkendara, tetapi masih banyak yang tak tahu tipe contoh dan harga … selengkapnya https://kirimmobil-carcarrier.blogspot.com/2020/11/biaya-kirim-mobil-jakarta-padang.html

 4. Nick Kopp napsal:

  Kaca Tempered Glass ini memiliki tenaga lebih kuat 4-5 kali lipat dari kaca awam. Kaca tempered dapat diterapkan untuk anak tangga maupun dinding, silahkan kunjungi https://railing-kaca-murah.blogspot.com/2019/09/jual-railing-kaca-tempered-1-lebak-0822.html

 5. Keitha Dison napsal:

  KontraktorEpoxy.co.id is a veteran owned organization that proudly presents residential and commercial epoxy floor services. With 24 time installment and entire life warranties… Epoxy is designed for keep owners, by store owners. … tap https://kontraktorepoxy.netlify.app/jasa-waterproofing-binjai/index.html for detail.

 6. Alexander Hsieh napsal:

  On the lookout for a door manufacturer in Indonesia? We production aluminium doors your location & offer you instant sending occasions, tap https://jualpintulipatgeser.blogspot.com/2019/10/jual-pintu-lipat-geser-1-brebes-0813.html for more information.

 7. Fiona Ravenelle napsal:

  Kamar phenolic toilet ini juga banyak kini untuk gedung komersial seperti sekolah. Memakai WC phenolic toilet hal yang … visit https://medium.com/@toiletcubiclephenolic/cubicle-toilet-phenolic-binjai-ukuran-per-m2-custom-murah-8b0a916a54d5 for detail.

 8. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 9. YGPSRw napsal:

  evolution korea
  424YGPSRw<_"

 10. Jay Selakovic napsal:

  Executive-Education.id is an educational institution that gives tutoring services where tutors arrived at the property, to ensure students can study … go to https://privat-matematika.vercel.app/les-privat-matematika-tambora.html for further

 11. Sergio Bagnall napsal:

  Best in addition to Most inexpensive Jabodetabek Confidential Instructions, the staff members as well as tutors come to your dwelling, set your own analyze routine and might decide on just about any discipline connected with study … click https://kursus-akuntansi.netlify.app/kursus-akuntansi-jagakarsa.html for further

 12. Albina Dominowski napsal:

  You will see a cheaper fee compared to the table above, ensure again with regards to the qualifications of your teacher / Kindergarten teacher recommended back … for detail https://biologi-exed.blogspot.com/2022/06/les-privat-biologi-di-pademangan.html

 13. Dita napsal:

  My se s manželem milujeme a proto jsme si pořídili miminko, které náš vztah posune dál a více nás stmelí. Dceru oba milujeme nejvíc, jak jen to jde. Samozřejmě jsou slabší dny, ale za nich bych svůj život nevyměnila. nejvíc jsem si užila, když jsem pro dceru chystala výbavu , hračky, kosmetiku, prostě všechny ty miminkovské věci :-) .

 14. Nate Gallagher napsal:

  Join our esteemed foreign language course at Executive-Education.id and attempt a linguistic adventure on the lifetime. Immerse yourself inside the richness of the target language, guided by expert instructors who see the nuances and intricacies of effective language acquisition. Whether you’re a newbie or a high level learner, our tailored curriculum will empower one to navigate diverse cultures with finesse and flair. Go to https://kursus-korea.github.io/kursus-bahasa-korea-pademangan.html for more.

 15. Lenka napsal:

  Super článek, naprosto souhlasím. My bohužel měli s partnerem teď takovou menší krizi a začalo mi připadat, že se z našeho vztahu začala vášeň tak trochu vytrácet. Naštěstí se to ale povedlo zvrátit a teď je vše zase jako dřív, možná i lepší. Třeba pokud jde o erotiku, tak jsme začali více experimentovat. Mimo jiné teď například chodíme na erotické masáže Praha.

 16. Věra napsal:

  Jako matka dvou malých dětí, která tráví hodně času doma, jsem neustále hledala způsoby, jak je zabavit a zároveň podporovat jejich kreativitu. Nedávno jsem objevila kynetický písek a musím říct, že je to úžasný produkt! Je to skvělý způsob, jak rozvíjet motorické dovednosti dětí a zároveň udržet čistotu doma. Hra s pískem je pro ně fascinující a pro mě, jako matku, je úlevou vidět je takto zaměstnané.

 17. Věra z vesnice napsal:

  Když jsme se s manželem dívali na to jaká dětská kola se dnes na trhu nabízí tak jsme byli skutečně nadšení. To vypadá že je to tady samý umělec a někdo, kdo skutečně ví jak se dělají dětská kola. Jsem z toho paf, ráda zaplatím více peněz, hlavně ať to těm našim dětem jezdí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.