Co vše můžeme na jaře očistit?

čistá příroda

Máte taky trpasličí zahradu?
Jaro je spojováno s očistou. Někteří lidé cítí a mají tu potřebu odhazovat, vypouštět a uklízet. Pokud patříte mezi ně, tak jsou tyto řádky právě pro vás.

Co vše můžeme na jaře očistit?
Udržování věcí, neochota odpouštět, špatný výdech, nepořádek v papírech, nenošené oblečení v šatníku, shromažďování majetků. To jsou všechno příznaky trpasličí zahrady.

Nic proti trpaslíčkům a jejich pánům. Je to jen metafora pro kýčovitost a hromadění nepotřebných věcí, ve které se často skrývá hluboká bolest.

Lidé často shromažďují věci, přináší jim to krátkodobý pocit uspokojení a štěstí. Ale je jen dočasný. Proto kupují nové a lepší, hezčí, modernější kousky až mají trpaslíků plnou zahradu.

Pokud chceme nalézt trvalý pocit štěstí, najít vnitřní smysl života, musíme se právě těchto „nánosů“ zbavit. Jak uvnitř těla, tak i kolem sebe. Vyčistit prostředí, kde trávíme nejvíce svého času.

Co vše můžeme na jaře očistit?

To, co mě napadá jako první, je naše tělo. Díky tělu žijeme, můžeme se projevovat, dělat věci, které nás baví a naplňovat své poslání.

Tělo má zase další rozdělení, a to na fyzické a duchovní. Očista fyzického těla je převážně o změně jídelníčku a pitného režimu. Doporučuji si udělat nějakou očistnou kůru, například pitím kopřivového čaje, nebo březové vody.

Co vše můžeme na jaře očistit?

Orgánem pro jaro jsou játra a žlučník, proto omezte alkohol, tučná jídla, smažené, jednoduchý cukr a lepek. Naopak dopřejte tělu krátce dušená jídla, zeleninu, jáhly, rýži a saláty s kyselejší zálivkou (balsamico ocet, citrón).

Duchovní tělo můžeme očistit od nevyjádřených, negativních emocí.

A to skrze odpuštění, odplavení smutku, vyjádření vzteku bezpečnou cestou, abyste nezranili sebe ani ostatní. Udělejte si meditaci, nebo si běžte zakřičet do auta, nebo zabouchat do polštáře. Naciťte se na sebe a co cítíte jako nejlepší způsob, tím to vyjádřete.

Udělejte si očistný rituál. Můžete si vypsat na papír všechny věci, emoce, myšlenky, kterých se chcete zbavit. Zapalte jej a s plným prožitkem nechte vše odejít. Naopak si poté můžete udělat povzbuzující rituál pro přitáhnutí toho, co v tomto roce chcete mít, prožívat a cítit. Ale o rituálech až jindy.

Další očistou je na řadě prostředí, kde trávíte nejvíce času. Váš domov, kancelář, auto, chata, garáž atd. Sepište si na papír všechny jednotlivé poličky, skříně, místa, která chcete protřídit. Doporučuji si vyčistit i telefon a počítač. Postupně si do kalendáře naplánujte jednotlivé „očistné dny“ a pozorujte, jak se vám bude ulevovat po psychické i fyzické stránce.

Co vše můžeme na jaře očistit?

Pokud máte problém věci odhazovat, vyhazovat, vydechnout, odpustit, poté se podívejte na pravou příčinu těchto pocitů. Někdy si opravdu nahrazujeme pocity štěstí tím, že si kupujeme hmotné věci. A hromadíme.

Nebo často tyto smutky a bolesti zakrýváme jídlem. Pokud víte, že máte problém s připoutáváním se ke hmotě, zaměřte se více na nehmotnou složku jako je váš dech, myšlenky a teprve následně začněte pročišťovat a zbavovat se hmotných věcí.

Jak si konečně udělat pořádek a mít doma jen potřebné věci, které nám slouží a dělají radost?

Jak se zbavit emočních pout, jež máme k věcem, které už nepotřebujeme?

Jak si uspořádat prostor kolem sebe a jaké prvky posílit nebo ubrat v jednotlivých částech domova, aby docházelo k pocitu štěstí a harmonie v nás?

online summit žen yženám

TO VŠE A MNOHEM VÍCE SE DOZVÍŠ DÍKY ZÁZNAMU ONLINE SUMMITU ŽENY ŽENÁM.

VÍCE INFORMACÍ NAJDEŠ ZDE >>> 

Lenka hruskova

Lenka Hrušková

Autorka e-booku „Sebe-vědomou ženou krok za krokem„
a blogerka webu www.lenkahruskova.cz

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.

Toužíš po ještě intenzivnější inspiraci, konkrétních receptech a hlubším poznání ženského světa?
Objev originální programy z edice Ženy ženám >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *