Dobrá a zlá čarodějka. Které uvěříš?

Chci se s tebou podělit o dnešní zážitek, který mě fakt dostal! Krásně mě dostal :))

Donna Ciaciarella

Donna Ciaciarella

Měli jsme dnes s mým mužem Davidem hovor s úžasnou američankou, Donnou, herečkou, ženou praktikující Budhismus a Science of Mind Studies, která mimo jiné čte z minulých životů.

Měli jsme na ni připravené otázky, na které jsme chtěli znát odpovědi. A víš co se stalo? Vůbec jsme se k tomu nedostali :). To, k čemu jsme se však dostali, bylo jednoduše úchvatné.

 

Donna nám na úvod řekla, že jsme sem na tuto planetu oba přišli se:

silnou energií kritizování, sebe i druhých

Ano, to si celkem jasně uvědomujeme. Oba jsme perfekcionisté, idealisté s občasnými pocity, že pořád nejsme dost dobří :). Možná je ti to povědomé?

Donna nás pozvala k tomu, že nás naučí techniku, kterou když budeme denně praktikovat, náš vztah k sobě i druhým se bude jen a jen lepšit.

 

Ta technika je úchvatná a tak se o ni chci s tebou podělit

Představ si, že existují dvě čarodějky, dobrá a zlá. Jako v Čaroději ze země Oz. Představ si tu zlou, která je naprosto ošklivá a jediné, co umí, je nahánět strach a kritizovat tě. Vidíš ji?

Pak si představ tu dobrou, která je ztělesněním naprosté krásy, dobroty a lásky, a to, co ona neustále dělá je, že tě miluje takovou jaká jsi, ať jsi jakákoliv.

Máš je? Vidíš je před sebou? Super!

A teď si vybav jednu věc, za kterou se nemáš ráda. Za kterou se obviňuješ a kritizuješ.

Pro příklad tady je moje:

 

Nejsem dost disciplinovaná

Kdykoliv mám pocit, že nejsem dost disciplinovaná, jsem v energii zlé čarodějky, která mě jen kritizuje a dupe po mě: „U ničeho nevydržíš, pak ničeho nedosáhneš! V ničem nemáš pořádek! Teď bys neměla odpočívat, ale cvičit! Tohle bys neměla jíst, však sis dala závazek, že budeš jíst zdravě.“

Jak se cítím? Hůř a hůř… Co, ale můžu udělat? Zavolat dobrou čarodějku. Říkám ji Glinda.

A tak volám: „Glindóóóó.“

„Ano drahoušku, copak se děje, zlatíčko.“ reaguje Glinda.

„Já jsem tak nedisciplinovaná a neschopná, nikdy nedosáhnu toho, co jsem si předsevzala. To je nahouby.“ odpovídám a skoro pláču.

„Srdíčko moje, klidně buď nedisciplinovaná a ciť se neschopně, to je v pořádku. Já tě i přesto miluju a na mé lásce se nezmění nic, i kdybys byla ta nejméně disciplinovaná na světě. Pořád tě budu milovat, drahoušku. Pořád.“

Představ si to. Prožij to se mnou.

Jak se cítím? Všechno je najednou OK :), cítíš to také?

 

Přijde mi to naprosto dokonalé, jednoduché a tak mocné…

a při každodenní praxi silné a efektivní, přinášející do našeho srdce klid a pokoj. Cítit lásku, sebelásku.

Takže má dnešní výzva a pozvánka k tobě je: volat Glindu, kdykoliv na tebe skočí zlá čarodějnice :)

 

Alice Kirš

S láskou

 

Alice Kirš, zakladatelka a organizátorka Ženy ženám

www.alicekirs.cz

 

 

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře
 1. Jana napsal:

  Díky za sdílení:-)Přeji krásný slunečný den! Jana

 2. Naďa napsal:

  Povzbuzující, krásné, jednoduché…
  Pohodový den:-)

 3. Lenka napsal:

  Jak jsem si přečetla, co říká Glinda, úplně jsem se roplakala. Mám za sebou neúspěšný pohovor (ale možná jen v mých očích, protože si myslím, že musím být perfektní) a nedokázala jsem se napojit zase na své srdce, kde se cítím dobře. Pořád jsem měla pocity neúspěchu a selhání a velké bolesti a konečně po této větě jsem se rozplakala a je mi dobře.

  • Alice Kirš napsal:

   To je krásný, děkuju za sdílení Leni!

   • Lenka napsal:

    tak ten pohovor byl nakonec úspěšný, ale bylo mě zle asi z toho, že se cpu do zaměstnání, kde se zase budu snažit a usilovat být nejlepší. já přece vím, že bych to zvládla jako vždycky, ale už chci jít s proudem, už chci, aby věci běžely víc plynule a mám strach to zaměstnání odmítnout, ale stejně to udělám. a uvidím, buď se z toho po… nebo mě to povznese.

 4. Adéla napsal:

  Nesouhlasím s tím a nechápu, proč pořád je třeba do všeho míchat čaroděje,čarodějky, magii apod. Prostě Bůh je všeobjímajácí láska AGAPÉ a když v to věřím, nepotřebuji si něco představovat,prostě to vím a pracuji na sobě :-)

  • Sona napsal:

   Na těch čarodějkách není nic špatnýho, jsou takové , jaké si je představíme, tím jak ožijí v naší mysli, přinesou nám do života trochu poezie a kreativity.

  • Sona napsal:

   Milá Alice, jsem taky perfekcionista, když jsem dělala keramiku, trvalo mi celý den, než jsem vymodelovala jednu mísu. Několikrát jsem válela znovu placku, aby byla správně tlustá, nebyly tam bubliny vzduchu… druhý den jsem to brousila a glazuru nanášela a sundavala několikrát než jsem měla pocit, že jsem to udělala opravdu pořádně. Když jsem sledovala různá you tubka jak různí hlavně američtí keramici šup šup udělají nádobu během chvilky, tak jsem měla pocit, že jsem asi neschopná a nešikovná a pomalá, jenže jsem neviděla jejich díla zblízka. Ale špatně by se mi prožívala skutečnost, že jsem něco usmolila rychle , ale nekvalitně a pokud se dopustím kritiky , tak hodně moc nemám ráda odfláknutou práci. Tak nevím co by která čarodejnice řekla.

  • Monika napsal:

   Ahoj, Adél,
   já s tebou souhlasím, opravdu je nejjednodušší přijmout boha za svého a součást sebe sama. Zajímalo by mě, co na toho boha říká tvoje Ego. Je s ním opravdu v souladu a přijímá ho také? Ve mně je pořád část, který s tím „bojuje“. Je jedno, jak to člověk pojmenuje, jestli Ego, Kniha zákonů (dle knihy Čtyři dohody) nebo zlá čarodějka. Ale je důležité si to uvědomit a změnit to. A domnívám se, že zobrazení té „zlé“ strany právě v té čarodějce je krásné a pro člověka jednoduché, tak proč to nezkusit a odmítat to jen kvůli nějakému boji proti tomuto „názvosloví“. Krásný a naplněný den.

 5. Alice Kirš napsal:

  Vy to možná víte Adélko, k čemuž vám gratuluji…na druhou stranu v mém pojetí chápání vědět ještě neznamená dělat a prožívat to bytostně…to, co jsem popsala je druh denní praxe, něco jako meditace…mniši to taky vědí i přesto denně meditují…Pokud vás pobuřuje magie a čarodějky, dejte si místo nich třeba Sebelásku a Image…je to jedno

 6. Anka napsal:

  skvelé.. Vďaka… ešte chcem.. :-) teda nejaké zážitky z prechádzky…

 7. Lenka napsal:

  Milá Alice, díky, je to dobrá technika, která by mnohým mohla pomoci. Dost přesně popisuje odvěký boj dobra se zlem v nás. Už v Bibli se píše, že Satan je naším žalobcem před Bohem (t.j. ta zlá čarodejnice, která nás osočuje, sráží a snižuje sebehodnocení, namlouvá nám, že nejsme k ničemu, nikdy nic nedokážeme, jsme méněcenní…). Ostatně to je v Bibli uváděno jako důvod, proč Lucifer (dříve dokonalý,úžasný a nádherný archanděl – v překladu Světlonoš) se odvrátil od Boha, který povýšil člověka na boží dítě. Lucifer má o sobě tak vysoké mínění, že to není ochoten přijmout. Od té doby chce Bohu dokázat,že udělal chybu, že člověk je jen opovrženíhodný, selhlávající tvor, který nic nedokáže a nemůže mu konkurovat.A namlouvá to i nám. Bůh naopak je ten, který miluje, přijímá, odpouští – a dává život i za nejubožejšího a nejnedokonalejšího z lidí (v Tvé technice Glinda). Někteří teologové říkají, že Bůh je Otec i Matka v jedné osobně.
  Ať každý použije svou cestu a svou techniku. Když ho povede k tomu správnému cíli, je to v pořádku. Pokud ale děláme tyto věci tváří v tvář Bohu – je to navíc o úžasném vztahu a nemusíme si sem dosazovat nějakou smyšlenou postavu. Ačkoliv obě postavy čarodejnic tu jsou symbolické a to, co zastupují, je realita.
  Držím palce do dalšího krásného snažení
  Lenka

 8. Alice Kirš napsal:

  I tobě tak :) A.

 9. LENKA napsal:

  Všechny zdravím a děkuji že jste,je to krásné setkávání i když na dálku ale taky pokud chce a může v daném okamžiku připojit svoje pocity a sdílení.
  Pořád tady má někdo problémy s fantazií,proč se ti co věří v Boha tak o něj bojí a nutí ho všem,kteří věří v Boha vadí cokoliv co je jiné?proč čarodějky proč šamani a proč když je Bůh? Ale Bůh ,to je jen naše šálená mysl prostředím ve kterém jsme vyrostli,jiná náboženství se taky budou bránit že zrovna ten jejich Bůh ať mu říkají jakkoliv je ten nejsprávnější a v dějinách výklad jménem Boha je většinou vedly války rádoby spravedlivé a svaté.Ale zase šlo jen o moc,jenže to by bylo na dlouhé rozepisování a to nechci,nechme si každý to co nám vyhovuje nejlíp ale nenuťme to jiným,přece každá každý z nás je tím nejlepším bohem sám sobě ať mu říká jakkoliv.Krásný je svět kde každý může být sám sebou ve své podstatě.
  Přeji vám všem krásný a láskyplný den.Alice díky jsi prima. :-) Lenka

 10. Nya napsal:

  Děkuji za sdílení krásného zážitku.
  Mě to teda nejvíce připomíná a tak to vidím jako přijetí přítomného okamžiku. Neodmítat žádnou část sebe a naopak přijímat to dobré a i to jakože zlé, co se nám v tu chvíli jeví jakohrozné a špatné, ale to je jen náš návyk, naše životní zkušenost a náš filtr přes který vnímáme okolní svět. Ze širšího pohledu často není tak špatný a z nadhledu milující Matky Země je možná ten nejlepší. Neboť děti jsou v očích své mámy ty najkrásnější i když chybují. A pokud jen trochu věříme, že jsme si to tu vybrali a chtěli sem jít, pak je každá zkušenost a každá vteřina přesně to, co je úplně správné a dokonalé. Leč překonat vlastní nacvičenou mysl a umlčet myšlenky je práce na zbytek života… Děkuji, děkuji, děkuji… Nya

 11. Adéla napsal:

  Děkuji Alice za komentář.Sdělila jsem svůj názor a pravdou je, že si věci můžeme představovat obrazně Lenko.Každá prožíváme svoji cestu a je jen na nás, co v životě přijímáme, pro co se rozhodneme.Někdy je dobré vyslechnout něco a přemýšlet a poslouchat svůj vnitřní hlas, zda je to pro mně dobré a kam mě to dál povede.Mým záměrem nebylo něco nutit,ale prostě vyjádřit svůj názor.Děkuji:-)

 12. Adéla napsal:

  ..jen malý dovětek :
  Pro mně ty dva rozlišné hlasy jsou jeden od zlé čarodějky a druhý od dobrého anděla :-)

 13. Tomáš napsal:

  Bohužel, ženy jsou dneska zahlceny předsudky a doplácejí na to. Kolik správných chlapů kteří jsou pro rodinný život jsou odmítnutí jen že jim je kolem 50 let. Kdy ženy budou zajímat muži pro rodinu a nikoli jen grázlové? Proč si ženy berou grázly a pak se diví že se jim rozpadá manželství?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů