Čarodějka a vědma

Co se skrývá za vlnami emocí?

Někdy se to děje zcela spontánně a bez zjevné příčiny. Na jedné straně se cítíte se svým mužem jako v ráji – je hodný, miluje vás a snaží se vás dělat šťastnou. Pak přijdou dny, kdy na něm hledáte chyby a máte pocit, že jestli mu to vše z plných plic neřeknete, tak něco ve vás vybuchne a společně s vámi exploduje i celý dům. Vzápětí je vám to líto a cítíte, že jste možná byla moc tvrdá. Ale už je pozdě, slova byla vyřknuta a vy jste na něj házely něco, co s ním ve skutečnosti ani nesouviselo.

A napojením se na sebe, na své tělo, víte, že tam za tím, co mu vyčítáte, je úplně něco jiného. Že to, čím vás právě dnes tak irituje, je jen mostem k objevení něčeho, co zatím nemá jméno ani tvář. Jak těžko uchopitelné, že? Není divu, že právě tyto stavy míváme v době premenstruační a počáteční menstruační.

Za celý měsíc se v nás nahromadilo mnoho věcí, emocí a prožitků.

A kdy jindy by je měla žena zpracovávat než ve fázi premenstruační a počáteční menstruační? Když právě tyto dvě fáze jsou o identifikaci problému, zahloubání se, zpracovávání a pouštění starého nefunkčního.

 

Proměny našeho ženství

Jsou měsíce, kdy to tak hezky plyne a my se cítíme opravdu hezky žensky. Avšak jsou i měsíce, kdy je naše ženskost zabalena do splašených hormonů, temperamentního jednání a výlevu emocí. Potřebujeme víc být se sebou, pouštět si zamilované filmy, které nám způsobí uvolnění emocí skrze slzy, dojetí i nevědomého zpracování si hlubokých záležitostí v nás. Jindy si potřebujeme s partnerem, rodinou, a zejména samy se sebou, vyjasnit mnoho věcí.

Dost často takzvaně myslíme nahlas a je dobré upozornit samu sebe a ostatní, koho se tyto rozmluvy týkají, aby četly mezi řádky a nebraly si vše osobně. Ani vy sama v tuto fázi nevíte, co je za slovy „vadí mi …“, „potřebuji změnit …“, „nechci tě teď u sebe, nevoníš mi, odejdi prosím“,… Vždy je tam zajisté určitá transformace, uvolnění něčeho, změna, jen samy v onen moment netušíme, co přesně, ale naše ženská duše už to ví a pracuje za nás. To jen naše lidské analytické vědomí to chce hned uchopit, vyřešit, vyříkat si s někým, přijít tomu na kloub.

Ale vše má svůj čas. Nejdříve zpracovává tělo, potom začíná chápat srdce a až na závěr nám přijde poznání přímo do naší mysli. Chceme-li to naopak, je to vždy nejen zbytečné, ale zejména kontraproduktivní a ještě stresující. Jsme naučené nejdřív vše pochopit, potom procítit a nakonec dovolit tělu, aby si to zpracovalo po svém. Jistě, už samy vidíte, jak pošetilé to je.

A menstruace nás mimo jiné i k tomuto učí.

V našem emocionálním těle se děje něco (cosi), čemu z tohoto hlediska vůbec nerozumíme a ani nemusíme. Jen si to dovolme. Pak se něco děje v srdíčku – jsme otevřenější, citlivější a dojatější. I to je v pořádku. A až na závěr přichází pochopení, poznání a přiliv nápadů i vizí. A to je třešnička na dortu. Dodržíme-li tento postup, užijeme-li si ho, je menstruační fáze, s dny předtím i potom, velkou radostí a dokonce i extatickým prožitkem. S dovolením si odpočinku a krásného nicnedělání (alespoň na den) to jde o něco lépe… :)

 

Archetyp čarodějky – vědmy

Woman in RedVe fázích, kdy jsme podrážděnější, citlivější a něco jako bezpodmínečná láska nám zase tolik nejde, jsme v archetypu čarodějky a vědmy. Toto období ženy (obzvláště menstruační – archetyp vědmy) je velký dar, kdy jsme velice hluboce napojeny na intuici, moudrost a jsme velice senzitivní. Vnímáme každý pach, hluk, projev emocí a potřebu čištění či pouštění starých záležitostí. Je důležité o tom vědět a respektovat to.

Uctívat samu sebe v tuto fázi silněji než v kteroukoliv jinou.

Je to posvátná doba, kdy se otevíráme sobě, zemské energii a napojujeme se na skryté podvědomé mechanismy v nás. Odtud pramení vaše moudrost, pravda a pudové instinkty. Myšlenky, pocity, vjemy, jež nám dělají dobře nebo nás naopak otravují, je dobré si zapisovat, nechat je svým tělem proplout a vnímat je jako symbol informace, kterou si vaše tělo a mysl potřebuje zpracovat.

Meditujte, čtěte, buďte samy, prociťte v sobě onu vědmu, jež třeba není nejdynamičtější a nejmilejší bytostí na světě. Ale na druhou stranu má velkou sílu, moc a její vrozené instikty pracují na plné obrátky. Probouzení oné ženské moci během menstruace se otevíráme čím dál více silné ženské složce a vyvažujeme si mužskou a ženskou energii do harmonie. A to je velice důležité.

Ponořte se v této fázi do své vnitřní vědmy, doslova se vykoupejte ve své ženskosti, obklopte se červenou barvou a naciťte se na svou moc, která ve vás energeticky roste již po generace. Je to velký dar. Přijměte opět svou krásnou divokou sílu a tvořivost, jež právě během menstruace může být objevena.

 

A jak ji objevit?

Velice jednoduše. Vaším napojením na sebe, pročištěním starého nefunkčního, co se nás mnohdy drží a vysává nás.

Jistě znáte film „Jíst, meditovat, milovat“ a rozpomeňte si na scénu v Indii, kdy Liz její přítel radí, „Vyčisti si ten prostor, kde máš bývalého manžela, bolesti a pocity viny. Až to uděláš, vesmír tam vtrhne a zaplní ho takovým množstvím lásky, že se nebudeš stačit divit, co to udělá.“

Tak asi takto bych to popsala – po pročištění a uvolněný zbytečných starých myšlenek, záležitostí, lidí a pocitů, jež potřebujete ze sebe dostat, uděláte prostor lásce a s ní spojené tvořivosti, ženské síle a moci, a to v tom nejpozitivnějším slova smyslu. I proto jsme my ženy dostaly dar jménem „menstruace“.

Krásné dny moje milé, s láskou

 

Jana HruškováJana Hrušková
lektorka, reiki terapeutka, celostní péče o tělo i duši
semináře a workshopy

www.vivaenergia.cz

www.facebook.com/uzivejme.si.zivot.naplno

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů