Být magicky ženská? Stačí vám 15 minut denně

Michala Měřínská

Máte sebe samotnou až na 156. místě žebříčku priorit? Nejdřív děti, rodina, práce, vaření… a až teprve když náhodou zbyde chvilka, vzpomenete si, že máte vlastně i sebe samu?

A přitom dát sebe samu na první místo je ten nejdůležitější krok k sebe-lásce. Navíc péče o sebe je o každodenních malých rituálech, na které potřebujete jen 15 minut,“ říká autorka knihy Magicky ženská.

Michala Měřínská provází ženy světem vědomé ženské krásy a ukazuje jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše. Už několik let učí ženy, jak mohou díky změnám v myšlení, jemnému líčení a vkusnému oblékání svoji krásu zářit do světa každý den. A my jsme ji vyzpovídaly:

13682390_10210557617243155_1211075378_o

Míšo, co pro tebe znamená být magicky ženská?

Je to pro mě umění být vnitřně spokojená sama se sebou i se svým vzhledem a uvědomění, že já a moje krása jsme jedinečný originál. Spojení vnitřní krásy s tou vnější – pohoda v ženské duši spojená s přirozeným ženským vzhledem, jemným líčením a oblečením, které vždy podtrhne moji náladu a ve kterém se cítím skvěle. Energie, smích a vědomí, že jsem krásná taková, jaká jsem a že mi to sluší. To pro mě znamená být magicky ženská.

Často od žen slýcháváme, že nemají čas o sebe pečovat. Je to opravdu tolik o čase?

Teď možná některé ženy naštvu. Nemyslím si totiž, že by ženy na péči o sebe neměly čas. Spíš to není jejich priorita a péči o sebe odsunují na 156. místo žebříčku priorit. Péče o sebe totiž nemusí znamenat být hodiny zavřená v koupelně.

Vůbec ne! Péče o sebe je o každodenních malých rituálech a péči, která zabere třeba jen deset minut. Samozřejmě, že je úžasné, když si dopřejeme jednou měsíčně kosmetiku, kadeřníka nebo masáž, ale daleko víc je naše krása ukrytá v těch dennodenních maličkostech, které pro sebe můžeme udělat doma.

Jsi maminkou, ale zároveň toho hodně zvládáš i profesně. Můžeš nám říct, kdo všechno je dnes Michala Měřínská?

To je zajímavá otázka. :) Cítím se být především spokojenou ženou, která našla sama sebe a uvědomila si, že na svém vnitřním světě může pracovat jen ona sama. On se pak jen jednoduše odráží navenek. Jsem 9 měsíců maminka a hodně jsem díky tomu začala vnímat, jakým velkým příkladem jsme pro naše děti, a jak moc jim svým přístupem k životu ukazujeme směr v jejich budoucím životě.

Jsem partnerka, která pochopila, jakou chce mít ve svém vztahu roli a co pro ni vztah a partnerství skutečně znamená. A v neposlední řadě jsem make-up artistka a stylistka s velkou vášní pro eleganci, ženskost a přirozenost a s posláním dělat svět krásnější tím, že ženám pomůže najít jejich krásu. Zkrátka nadšená propagátorka vědomé ženské krásy.

Právě jsi vydala knihu Magicky ženská. Kdy a jak vznikl nápad napsat tuto knihu?

Sen vydat knihu jsem měla víc jak deset let. Ten nápad jako takový vznikl možná tehdy, když jsem byla malá holka a knihy si zamilovala. A myšlenky napsat knihu o ženské kráse? Přišly ke mně hned, když jsem si uvědomila, že je mou vizí podporovat krásu žen a provázet je světem ženské krásy. Jen jsem nevěděla, kdy přijde moment samotné realizace.

13639617_10210557617003149_1264706775_o

Kniha MAGICKY ŽENSKÁ je nyní do neděle 6.8. ZDARMA!

Dopřeji si ji pro sebe nebo jako dárek ještě DNES 

ZDE >>>

Co pro tebe při psaní knihy bylo nejtěžší?

Neumím asi pojmenovat úplně ten nejtěžší moment… Těch fází, kdy jsem potřebovala víc energie, bylo na cestě ke knize víc. Každopádně zásadní pro mě bylo rozhodnout se, že nastal den D a začít psát. A pak se nechat překvapit, kam mě myšlenky zavedou.

Knihu sis vydala úplně sama. Jak to maminka s maličkým miminkem dokázala?

Jsem tvůrce a psaní mě neuvěřitelně baví, je to pro mě doslova relax. Moc ráda se o své myšlenky dělím se svými čtenářkami, takže pro mě psaní bylo zábavou. Samozřejmě s naším malým princem jsem musela být při tvoření flexibilní. Psala jsem hodně v době jeho dopoledního spánku, kdy mi spokojeně spinkal na břiše v nosítku. A pak jsem hodně tvořila v noci, kdy mi nápady chodí samy. Ještěže má můj partner tak velkou trpělivost a byl v době mého kreativního období velmi tolerantní.

A taky mi v celém procesu vydávání knihy hodně pomohl eBook Jak napsat a vydat knihu, který napsala Alice Kirš se Stáňou Mrázkovou. Protože ten mi ušetřil skutečně hodně času, který bych věnovala hledání a zjišťování informací. A čas je (nejen) pro maminky někdy skutečně vzácný.

 

Jak ty sama, expertka na ženskou krásu, o sebe pečuješ? Jaký je tvůj denní rituál v péči o pleť?

Za posledních tři roky se moje péče o sebe samotnou hodně změnila. Věnuji jí daleko míň času, zato vidím daleko lepší výsledky. Není to paráda? :) Rituálů, které mi pomáhají mít pěknou pleť, mám hned několik a ženy se je mohou dozvědět v mém eBooku zdarma. Tím největším každodenním rituálem je věnovat své pleti vědomě 15 minut času. Půlku ráno a půlku večer.

Všechny chceme vypadat dobře a líbit se nejen sobě, ale i okolí. Poděl se, prosím, s námi na závěr o jeden tip na posílení vnější i vnitřní krásy. :)

Když jen jeden, tak ten, který mě napadl jako první. ;-) Moc bych si přála, aby se ženy v kráse zaměřovaly na své přednosti. Aby si každý den 3 minuty vědomě pojmenovaly, co se jim samotným na jejich kráse a vzhledu líbí – krásné oči, pěkné vlasy, dlouhé nohy, štíhlý pas, pěkné nehty….  Každá máme něco.

Bohužel ženy tyhle svoje přednosti přehlížejí a spíš se každý den jen trápí tím, co se jim na sobě samotných nezdá tak dokonalé. Obrátit to znamená velký posun v kráse uvnitř i navenek.

Screenshot_2

Michala Měřínská

MakeUp Artistka a Stylistka – „Pomáhám ženám měnit pohled na jejich krásu“

Autorka také ebooku Dokonalé líčení krok za krokem – jak během 5 minut podtrhnout líčením svou krásu.

Autorka ebooku Kouzla oblékání aneb to nejdůležitější pro váš šik styling.

michalamerinska.cz  / www.makeupforyou.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů