Rituál splněných přání

Sexuální magie aneb Vědomá práce se záměrem

Sexuální magie je trochu mystický název pro práci se záměrem. Základem postupu je, že nejprve zjišťujeme, co si opravdu přejeme (záměr), a pak prostřednictvím práce s tělem, myslí a svou energií tento záměr podporujeme. Tak v podstatě funguje veškeré naše konání a podle toho se objevují situace, které nás v životě potkávají.

Když například chceme jít na určitou školu, najít práci nebo někam jet na dovolenou, také v podstatě děláme práci se záměrem: vybereme si cíl dovolené, probíráme se katalogy, hledáme místo, kde budeme bydlet… přitom si prohlížíme obrázky, představujeme si sami sebe, jak už tam jsme, co tam děláme… jak se tam dopravíme… Ještě před tím, než jsme na dovolené, tak už „cestujeme“ nejprve v myšlenkách, pak děláme praktické kroky… až jsme
tam :-)

Podobné je to s koupí domu: definujeme si, jak by měl vypadat, kde by měl stát, jaká je jeho dopravní dostupnost, kolik lidí v něm bude bydlet a v jakých pokojích a podobně. U práce to samé: díváme se na to, co nás baví, co chceme dělat, a současně zhodnocujeme, co umíme, jaká je situace na trhu práce, na co „máme“ a „nemáme“ – a tím už si určujeme možnosti i stanovujeme limity.

 

Přitom vědomě i podvědomě pracujeme s vlastní myslí (přemýšlíme a vymýšlíme, co to bude) a prožitkem (prociťujeme, jaké to bude). Mohli byste se ptát, proč se nám ale neplní všechna přání? Například si přejeme auto určité značky a typu, ale stav našeho konta nám potvrzuje, že je to věc nedostižná. Nebo sníme o muži s velkým M, nicméně vztahy v našem životě se tomu nepodobají ani trochu.

Příčin může být několik. První je prodleva, ke které dochází mezi naším snem a jeho naplněním. Někdy to jsou dny, jindy měsíce a roky, než se naše vysněná představa naplní.

Druhým důvodem – a to je ještě častější – je to, že navzdory našemu silnému přání v sobě nosíme vnitřní hluboké přesvědčení, že se nám ten sen vlastně vyplnit nemůže. Jsou to hluboce zakořeněné, často nevědomé myšlenky typu: „Na to nejsem dost dobrá“, „Úspěch si musím tvrdě odmakat“, „Takový muž by se o mě nezajímal“ a podobně. Zrádné je, že těchto negativních vnitřních poselství si často skoro ani nevšimneme, jsme na ně zvyklí a srosteme s nimi, takže je přehlížíme.

Základem úspěchu práce se záměrem mimo jiné je, že i tyto vnitřní hlasy postupně rozkryjeme a rozpustíme. (Tomu se věnujeme například na silvestrovském semináři Rituál splněných přání, kde věnujeme velkou pozornost jak definici toho, co si opravdu přejeme, tak vnímání a rozpouštění toho, čím si v naplnění vlastních snů sami bráníme.)

Tím jsem tedy v obrysech popsala, jako fungují naše přání a myšleny a naše hluboce ukotvená přesvědčení.

Pochopitelně velkou roli hrají limity, které si klademe.

Vzpomínám například na sebe, když jsem se rozhodovala o vysoké škole. Lákala mě psychologie či dokumentaristika. Ale protože jsem si vnitřně rozhodla, že o dané obory je velký zájem, a neudělala bych zkoušky, ani jsem si nepodala přihlášku a vystudovala jsem nakonec sociologii (což bylo také dobré rozhodnutí, ale to už je jiné téma).

Když pochopíme tyto principy, tak pod svými záměry obrazně „zatopíme“ – dodáme jim energii. A zde je chytré využívat práci se sexualitou, protože díky ní můžeme vytvořiti hodně energie a radosti ve svém těle. O sexualitě často říkám, že to je nejsilnější zdroj naší životní síly. Není náhoda, že sexualita je samotným zdrojem našeho vlastního života – bez spojení a vášně svých rodičů bychom tu pochopitelně nebyli! A když se z vášnivého milování může zrodit takový zázrak jako malý človíček, proč by se nemohly „zrodit“ i další projekty?

Depositphotos_24617751_xs

 

 

V práci se sexualitou objevujeme ohromné zdroje vlastní energie.

Po krásném milování se cítíme nabití, plní života a lásky, nepotřebujeme tolik spánku, záříme na všechny kolem, cítíme, jak nám každá buňka v těle tančí radostí. Stejně tak si můžeme všimnout, že když je naše sexualita zastavená a utlumená, máme často i méně energie v životě, trápí nás únava i nedostatek duševní motivace. Jsme náchylnější pro různé nemoci a chmurné myšlenky. To však nejde dohromady se stavem, kdy se cítíme živé a prostoupené láskou z tělesného kontaktu plného rozkoše!

Co má naplněná sexualita a práce se záměrem společného? Naše přání se nesmírně posílí, když je vyživíme silou naší sexuality. Dlouholeté zkušenosti z vlastního života, i práce s lidmi na seminářích a při konzultacích, mi znovu a znovu ukazují, že sexuální energie v našem životě působí jako zesilovač a urychlovač. Při tzv. sexuální magii tedy využíváme sílu energie, která se může uvolnit díky vědomé sexualitě, a použijeme ji jako „palivo“ pro naše vize a cíle.

Zdrojem sexuální energie přitom nemusí být jen milování s partnerem. Sexualita se nás týká i tehdy, pokud žijeme v celibátu. Je to něco, co máme ve svém těle, ať už jsme sami nebo s někým.

 

Tímto způsobem můžeme zhmotňovat věci jako dům, auto, vysněná dovolená… Mnoho párů, kteří toužili po dítěti, a stále nemohli počít, nám po silvestrovském rituálu (který je věnován právě práci se záměrem) radostně hlásili příchod dítěte na svět. Navzdory tomu, že někteří z nich si nesli lékařskou diagnózu neplodnosti.

Další si našli práci svých snů – přitom stačilo definovat, jak by se v ní chtěli cítit, čemu by měla sloužit, jakým činnostem by se zejména chtěli věnovat a podobně.

A pochopitelně se můžeme zaměřovat i na oblast osobního rozvoje a kvalit, které bychom chtěli v životě prožívat: lásku, svobodu, radost, rodinné zázemí, zdraví a podobně.

Připadá Vám to jako zázrak? Zázrak to je i není. Pochopení principů Rituálu splněných přání nás navíc vede k pochopení, jak den za dnem utváříme vlastní skutečnost. A učí nás, jak dávat méně a méně prostoru negativním hlasům a návykům v sobě, a tvořivě je nahradit tím, co považujeme za smysluplné.

 

Mgr. Denisa Palečková, CSB

Mezinárodně uznávaná učitelka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a celostních masáží. Vystudovala sociologii v Praze na Karlově Univerzitě a v Německu, a sexuologickou práci s tělem na Institutu pro pokročilá studia o lidské sexualitě (IASHS) v USA. Je certifikovanou lektorkou Sexological Bodywork a společně s Richardem Vojíkem zakladatelkou této profese v ČR.

Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Spoluzakladatelka a tvůrkyně centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Její kurzy jsou oblíbené díky láskyplnému přístupu, humoru a především díky praktickým a účinným metodám, které od roku 2002 pomohly již několika tisícům jednotlivců i párů ke šťastnějšímu a naplněnému životu.

www.denisapaleckova.cz
www.denisaarichard.cz / www.tantraspa.cz

Komentáře
 1. Zuzana napsal:

  Moc hezké.Začínám se o to zajímat čím dál tím víc.

 2. Jana napsal:

  Mohu jen potvrdit, že vše, co Deniska píše je pravda:-)

 3. Minda Weimer napsal:

  Jasa Kontraktor Kolam Renang, Perawatan dan Renovasi. Banyak Pilihan Desain. Kerja Relatif Pesat. Material Berkwalitas. Melayani Semua Indonesia … lihat https://hargaperawatankolam.blogspot.com/2019/11/jasa-perawatan-kolam-renang-manado.html untuk selengkapnya

 4. Thanh Raybourn napsal:

  Harga Beton Cor Murah Per Kubik – Jual Beton Ready Mix. Supplier dengan Harga Beton Ready Mix Batching Plant Berikut Harga Beton Cor Readymix dari … untuk detail silahkan kunjungi https://pipadrainasemegacon.page.tl/

 5. Vito Shehorn napsal:

  Jasa towing atau derek gendong menjadi salah satu pilihan bagi pemilik mobil untuk menikmati mobilnya ketika … info lebih lanjut https://jasa-towing-mobil.blogspot.com/2020/12/harga-towing-mobil-balikpapan-jakarta.html

 6. Danny Walston napsal:

  Kaca Tempered ialah salah satu ragam kaca yang awam ditemukan dan diterapkan pada pintu, jendela, dinding batas kaca, partisi, eskalator, tangga, kunjungi https://harga-kaca-tempered.blogspot.com/2019/08/kanopi-gantung-kaca-minimalis-pandeglang.html

 7. Johnnie Slape napsal:

  Epoxy is a permanent adhesive used on many types of surfaces, from plastic to metal. … Epoxy begins in a fluid state. Since it is blended, the substance’s heat heats… tap https://polishedconcrete.weebly.com for detail.

 8. Clementina Keiser napsal:

  DistributorPintu.com, the top brand name with premium quality door products. By way of several years experience with organizing and additionally delivering, visit https://jualpintuplywood.blogspot.com/2020/07/jasa-pembuatan-pintu-plywood-1-di_83.html for more information.

 9. Britt Fiallo napsal:

  Partisi toilet kubikal adalah salah satu desain kamar mandi yaitu ini yang saat dimanfaatkan untuk dapat bangunan minimalis. Dia termasuk pembatas kamar … kunjungi https://medium.com/@toiletcubiclephenolic/cubicle-toilet-phenolic-jambi-ukuran-per-m2-custom-murah-5f904fc969d5 for detail information.

 10. Andre Ormiston napsal:

  Very best plus Most affordable Jabodetabek Non-public Training, our staff and teachers can come to your house, set your very own study schedule which enables it to opt for just about any field with examine … go to https://kursus-ekonomi.netlify.app/les-privat-ekonomi-kelapa-gading.html for more information

 11. Roy Gallardo napsal:

  Jabodetabek private tutoring services with teachers coming to the house. Greater than countless active tutors decide to teach various skills and lessons of the to adults … go to https://privat-matematika.vercel.app/les-privat-matematika-kramat-jati.html for further

 12. Carlos Stampley napsal:

  You may will see a cheaper fee versus the table above, make sure again with regards to the qualifications from the teacher / Kindergarten teacher recommended for your requirements … for more information https://kimia-exed.blogspot.com/

 13. Timothy Harding napsal:

  Are you ready to embark on a transformative language learning experience? Check out Executive-Education.id’s language you are studying course. From cultural immersion to expert guidance, our program offers an all natural method of language acquisition. Explore the good thing about the latest language, broaden your horizons, and obtain a edge against your competitors in today’s interconnected world. Tap https://kursus-rusia.github.io/kursus-bahasa-rusia-kelapa-gading.html for registration.

 14. sasa napsal:

  Wenn du deutsche Pornofilme sehen willst, ist diese Pornoseite für dich. Deutsche Pornofilme ansehen porno mit untertitel

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.