Vyvrženec. Káčátko z pohádky Andersena

Cítila se jiná, odlišná od ostatních.

Vnímala rozpor se svojí silnou, intuitivní přirozeností a hodnotami společnosti. Cítila ho. Ten všudypřítomný, všeprostupující pocit, že nikam nezapadá…

Vyvrženec. Káčátko z pohádky AndersenaNezralá se úporně snažila přežít ve společnosti, přizpůsobit se a stát se kachnou. Popřela sebe sama pro zdánlivé potěšení druhých. Spálila se v touze uniknout nechápavé rodině.

Pustila se do světa symbolů a metafor, do světa diet a přejídání. Do spárů smrtky.

Zima však jednou musela přejít do jara. Do probuzení.
Do krásy labutě…

Frustrace zmizela a mnohé pochopila.

Zmizelo přesvědčení, že se musí stát kachnou, aby se ostatním zalíbila. Zjistila, že kachny i labutě mají své místo na slunci, že mezi nimi není rozdíl. Že každá může svým hlasem zpívat o kráse.

Že je mnoho kachen, a stejně tak labutí.

 

A co vy? Znáte tu pohádku? Kým doopravdy jste?

 

Martina Benešová
www.martinabenesova.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. Simone napsal:

    Tahle část z Žen, které běhaly s vlky se mě dotkla nejvíce.
    A to, co píšete tady, Marti … jaro se zdá být tak daleko … a při pokusech stát se labutí člověk jen naráží. Když se odhodlá riskovat, spálí se na tom, že je prostě tak moc jiný.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů