Tančím, proto zářím

Pamatuju si na okamžik, kdy jsem na podzim roku 2011 poprvé přišla do hodiny Flirt dance a měla před zrcadlem smyslně zakroužit boky a zadečkem. Byl to okamžik naplněný obrovským studem a vlastně i odporem. Sledovala jsem svoje křečovité pohyby a u toho je v mysli kriticky hodnotila. Měla jsem pocit, že na další hodinu už nepřijdu, že u tance nikdy nebudu vypadat tak přirozeně, smyslně a sexy, přitom ne-lacině, jako má lektorka Lucka Mattabu.

Vydrž. Chce to jen trénink.

Na druhou stranu jsem pocítila k Lucce velký obdiv a zahořela inspirací a chutí se právě tohle naučit. Něco ve mě mi říkalo: „Vydrž, chce to jen trénink.“

Do kurzu Flirt dance jsem se odhodlávala přihlásit dlouho. Chodila jsem hopsat na Zumbu. To mě bavilo a nabíjelo energií. Pokaždé, když jsem se v šatně převlékala, pozorovala jsem holky v síťovaných punčoškách, sukýnkách, tílkách s výstřihem a lodičkách. Holky, které chodily na Flirt dance. Přišly mi jako trapky a v duchu jsem se jim vysmívala.

Pak na Flirt dance začala chodit moje nejlepší kamarádka. Ta se mimochodem smála holkám v punčoškách taky, jen s tím rozdílem, že se odhodlala a řekla, že to zkusí. Chytlo jí to a nadšeně mi o tom vyprávěla. Jak to vůbec není tak laciný a trapný, jak si myslela. Naopak, že je to sexy, krásný a nabíjející a lektorka, že je úplně skvělá.

Flirt dance mi pomohl k sebe-vědomí.

V té době jsem začala navštěvovat kurzy a semináře osobního rozvoje, hlavně ty ženské. Začala jsem se poznávat v roli ženy a více rozumět svému ženskému tělu, začala jsem pracovat na svém sebe-vědomí. A právě Flirt dance mi v tom hodně pomohl.

To, co mi umožnil a nadále umožňuje je prožití svého těla v jeho magicky smyslné záři. Mám namysli záři, kterou v sobě nosí každá žena. Většina žen ji však ze svého nitra nikdy nepustila a tyto ženy se pak trápí nedostatkem sebevědomí a pocitem, že nejsou dost atraktivní a zajímavé pro své okolí. Tento tanec mě učí otevřít se smyslnosti, projevovat divokost i zranitelnost a taky léčit a rozpouštět hromady studu, které v sobě odmalička nosím.

Při tanci se sama sobě líbím.

Teď už se tolik nestydím a dokonce se sama sobě v zrcadle při tanci moooc líbím. Už se na sebe nedívám s odporem, ale se zájmem. S holkama z kurzů jsem tančila na pár vystoupeních před spoustou lidí, mým mužem, maminkou, kamarádkami a víš co? Užila jsem si to. Dokonce jsem se na to těšila. Ano, ještě se stydím zatancovat Davidovi sama doma. Tancovat sama před Davidem je pro mě jednou z nejintimnějších záležitostí našeho vztahu. Ale i to se blíží :).

Tenhle článek píšu proto, abych Tě inspirovala k tomu Flirt dance ochutnat. Vyzkoušet. Zažít. Možná se stydíš stejně jako já před lety přijít na hodinu do nějakého tanečního centra. Nevadí. Třeba jen potřebuješ spatřit tancovat stejně obyčejné a normální ženy, jako jsi Ty sama.

Chceš mě vidět tančit?

To se právě teď můžeš podívat. Dávám Ti ke shlédnutí video z tanečního vystoupení na akci Ženy ženám ŽIVĚ 2014, kde jsme s mými spolu-kurzistkami (ne-profesionálními tanečnicemi) tančily pro 400 žen.

 

Hawk

-Alice Kirš, autorka knihy 17 tváří ženy

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře
 1. Bohuslava Štanglova napsal:

  Jsi skvělá,úplně z Tebe září štěstí,radost,láska.Moc mi také inspirujete a za to vám moc děkuji.Přeji vám všem krásné dny.Slávka

 2. Marie napsal:

  Velice ráda bych se zúčastnila vámi organizovaného setkání ale nevím, zda mi to okolnosti dovolí. Držte mi palce ať to vyjde! :-)

 3. Jana napsal:

  Alice, jste moc hezká žena, plná energie a děláte velmi dobrou a prospěšnou věc, jen tak dále

 4. Monika Sičová napsal:

  Díky, moc pěkné. Hned jsem se pro flirt dance nadchla! Díky za inspiraci a osobní zkušenost zevnitř.

 5. Monika Sičová napsal:

  No tak to je úžasné. Ráno po probuzení si ještě v posteli přečtu v mobilu článek, a v 7:54 už jsem přihlášená…! děkuji, nedávno jsem uvažovala, že chci chodit tancovat, něco sexy, hlavně aby to nebylo nudné… Hledala jsem tanec u tyče, nebo něco velmi zábavného, a toto mi přijde úžasné… Flirt dance! … Díky moc za informaci, teď vidím, jak jsou důležité… To šíření….!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů