Rozchod? Skvělá příležitost začít znovu a jinak

Ne náhodou jsem našla článek, který jsem posílala do jedné soutěže a uvědomila jsem si, že konečně žiju to, co jsem si v tom článku předsevzala. :-)
Spoustu lidí se rozchází, spousta žen a mužů je nešťastných, že jim jejich vztah nevyšel.

Tolik trápení kvůli lásce. Ale jak zpívá má drahá Radúza: „Není na světě nic, co nepřebolí“… Takže 8 měsíců po rozpadu mého manželství mám tady pro všechny z vás, kteří se trápíte, malý návod. ;)

Byli jsme spolu jen pár let… Stále dokola jsem přemýšlela, kde se stala chyba, kdo za to může a hlavně jsem se zabývala tím, jestli jsem udělala všechno, co jsem mohla, abych vztah zachránila.

Když jsem se ve všem dostatečně “vyplácala“, dostala jsem nabídku na nové bydlení. Okamžitě jsem se svými dvěma syny přestěhovala a po pár dnech vybalování krabic a zabydlování mi začalo docházet, jak krásnou etapu života mám právě před sebou.

jednicka

Přestěhovala jsem se na vesnici, kde je úplně jiný život než jsme doposud žili. Mé děti si budou moci užívat přírody, lezení po stromech a cákání v řece.

 Začalo mi docházet, jak se ve mně všechno zklidňuje.

Najedenou si organizuji čas podle sebe, nemusím hystericky pobíhat po bytě s hadrem v ruce a poklízet uťapkané vzkazy od mých dětí, aby se „pán domu“ nezlobil, když se vrátí domů…

Večer, když děti usnou, můžu si číst, psát, cvičit, tančit, prostě cokoliv mě napadne. To vše bez jakýchkoliv výčitek, že “miláčka“ připravuji o jeho výhradní právo na mou osobu.

Další nespornou výhodu našeho rozchodu začínám spatřovat i ve svém věku a zkušenostech. Mám dva skvělé syny, takže už nehledám žádného tatínka. Mám splněno.

Můj mateřský pud byl naplněn. Prožila jsem si dva zásadní vztahy a soužití s muži. Mám zažito a už také nemusím.

Už nemusím nikomu vysvětlovat, proč jsem nepotrestala syna za něco, co neudělal nebo proč jsem nereagovala tak, jak se očekávalo nebo že nebyly vyprány trenýrky v pravý čas nebo …

Není to nádhera? Nemuset?

Začala jsem si uvědomovat, kolik volného času mám pro děti, a také pro sebe. Daleko více se stýkám se svými přáteli, protože neustále neřeším domácí trable. Tím, že jsem opět začala nalézat cestu sama k sobě a ke své podstatě, vstupují mi do života noví lidé, kteří mě inspirují a poskytují mi spoustu skvělých nápadů.

Tím, že jsem opět sama se sebou, začínám vnímat své pocity a taky se jimi konečně řídím.

Dělám věci, které jsou mi příjemné. Když se stane, že připlují emoce smutku nebo ublížení, mohu se svobodně vybrečet bez toho, abych musela snášet poznámky o labilním jedinci. Mohu vychovávat své syny ve svobodě a beze strachu.

Tolik výhod mi přinesl rozchod.

Mé děti jsou klidnější, já se dokážu opět smát a věřím, že návratem k sobě jednou potkám i partnera, který se mnou bude zacházet s úctou a láskou. I tohle mi přinesl náš rozchod.

Naučil mě vážit si sebe samotné. Teprve když sami sebe milujeme, pak dokážeme lásku beze strachu dávat ostatním.

Nebojte se rozchodů… Bolí to. Ale je to cesta. Cesta k něčemu krásnému, co nám přinese spoustu nových věcí.

Cestu k sobě, ke své podstatě a hlavně ke svému srdci.

Mějte nádherné dny.

Výstřižek

 

 

Brigita Tóthová 

srdcovcesta-brigit.blogspot.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Bára M napsal:

  Děkuju Brigito :)
  Je moc fajn vidět to všechno napsané, k tomuhle článku se určitě budu vracet.
  Zatím se „plácám“, a to i v tom, že jsem nedělala vše pro záchranu. Možná jsem si tím ušetřila měsíce…možná jsem nás tím uchránila před skokem do nějakých velkých závazků a gest, ale hlodá to ve mně.
  Přeji nám všem po-rozchodovým trpělivost a víru v sebe, nejsme jenom ten vztah :)

  • Brigit napsal:

   Děkuji Báro.
   Tento článek jsem psala 8 měsíců po rozvodu a dnes jsou to tři roky co jsme od sebe.Bolest zmizela, máme se syny nový domov a jsme rodina ve třech.K tomu nám přibyla kočka a spoustu nových přátel.Mužů kolem mě plno,avšak stále se k nim moc nepřibližuji.Zatím jsem šťastná jen s dětmi.Věřím,že znovu přijde den,kdy opět vykročím vstříc náruči muže..Zatím nespěchám..Krásné dny

 2. dnes znicena napsal:

  To vse se cte krasne, jen z vlasni zkusenosti bojovnice musim rict, ze se „ty“ veci vraci :( v ruzne mire a intenzite.. sebelip vypada muj novy zivot, tak i po dvou letech od rozvodu, s novym partnerem a novym domem prichazi dny kdy se spousti pitome programy.. tak bojuju -buduju dal a jsem zvedava jestli jednou se uz k moci nedostanou..

  • Brigit napsal:

   Také jsem to tak prožívala..Nový partner, nový život..Nic nepomohlo.Až jsem se úplně osamostatnila, zůstala jen s dětmi v plné síle v našem vlastním světě.Malá rodina ve třech.Článek jsem psala 8 měsíců po rozpadu naší velké rodiny..Dnes se to Tři roky po rozvodu,spoustu věcí se obrousilo,ale jediné co opravdu pomohlo,bylo úplné odstřižení od situace a někdejšího společného života.Teprve tento rok mám v Duši naprostý klid a mír bez sebe obviňování a trápení.Přeji to i Tobě milá „bojovnice“.

 3. Kamila napsal:

  Naprosto nádherný článek. Jsem dva roky rozvedená, mám dvě malé holčičky (5 a 3 roky). Prošla jsem neskutečnými stavy, kdy jsem cca rok nevěděla, jestli s tou náladou, se kterou vstanu, se i ráno probudím. Byla jsem emočně nestabilní. A bohužel to odnášely děti, protože ty nervozitu a nepohodu matky vždy poznají. Dnes po dvou letech jsem šťastná, že jsme to dokázali, ano spravně – my – já a můj bývalý muž. Vztahy se mezi námi urovnaly a vycházíme si vstříc. Ještě se občas otáčím za modelem rodiny, který jsem chtěla stůj co stůj mít, ještě pořád je co zpracovávat, ale jsem z nejhoršího venku a vděčná za to vše, co mám. Hlavně za děti, protože mi neujíždí vlak. Držím palce všem, co jsou v tom taky, buďte na sebe hrdé, že jste tohle dokázaly! Ve svém okolí nevidím jediný plně funkční vztah, ale zůstávat kvůli dětem je in.

 4. Brigit napsal:

  Kamilo , velice Vám děkuji za zpětnou vazbu a vzkaz všem, že je to možné..krásné dny v lásce Vám přeji.B.

 5. Eva napsal:

  Poslední dobou se mi zdá, že ke mě přichází tyto články sami jako na zavolanou. Třetí měsíc procházím obdobím rozpadu vztahu spíše vyhořením. Odstěhovala jsem se se syny do bytečku a jsem sama zvědavá co dalšího mi život přichystá a těším se na to. Vám děkuji za krásný článek. E.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů