Přibalte si na dovolenou knihu…

Prázdniny jsou čas odpočinku – máme to tak nastaveno, ještě z dětských let.

Prázdniny jsou chvíle, kdy děláme věci, na které přes rok většinou nemáme tolik času. Taky spousta věcí chutná v čase dovolených úplně jinak. O to víc si to pak můžeme všechno užít. A jestli existuje na světě něco šikovnýho, co byste si měly kromě plavek, opalovacího krému a letních šatiček přibalit do kufru na dovolenou, tak je to kniha. Skladná zábava nebo vzdělávání? To už nechám na vás, ale posílám pár tipů, jak to vnímáme a máme my, v Ženy ženám.

Jakou knihu bych si vzala na dovolenou a proč?

 

Snímek obrazovky 2015-07-01 v 20.34.53Já si s sebou do Thajska na dovolenou beru knihu: Zlatá vstupenka od Brendona Burcharda. Brendon mě obrovsky inspiroval na mé podnikatelské cestě. Jeho životní příběh je fascinující. Na svých seminářích a workshopech v USA učí lidi, jak objevit svou hodnotu, své poslání a přetavit je do úspěšného podnikání moderní doby s chytrým využitím technologií a internetu.

Zlatá vstupenka Brendon BurchardVidět Brendona naživo je jako vypít lahev hopsinkové šťávy :), nabíjející, nakopávající, prostě WOW a tak jsem vděčná, že se naše země konečně dočkala českého překladu jedné (určitě ne poslední) z jeho knih.

Co kdybyste… dostaly zlatou pozvánku, která by vám umožnila začít nový život? Začtěte se :)

Alice Kirš – www.alicekirs.cz

 

Dana Sofie ŠlancarováKdyž jsem byla malá, tahala jsem s sebou na každou dovolenou s rodiči aspoň pět knih – zabíraly mi vždycky polovinu tašky – a všechny jsem je za ten týden nebo čtrnáct dní opravdu přečetla.

Když jsme jezdili k babičce (a později tetě) na Valašsko, tam byla knihovna obrovská, takže tam jsem si nic nevozila, protože jsem tam pokaždé našla něco starého oblíbeného (Děti z Bullerbynu nebo Gabru a Málinku nebo Kalle Blomkvist zasahuje nebo Poklad v jediné růži) nebo něco nového objevného (později zejména Ludvíka Součka nebo Arthura C. Clarka). Tyhle knížky si často vozím na dovolenou i teď, jen s tím rozdílem, že si je čteme s Tobiášem:-))

No a moje vášeň pro knihy pak v mém pozdějším životě nabrala ten směr, že jsem jim začala pomáhat na svět – nejdřív jako korektorka a překladatelka, pak jako vydavatelka a nakonec jako sama autorka. A navíc se mezitím proměnily formáty, ve kterých je možno si knihy číst, takže většinu svých oblíbených knih mám u sebe v mobilu nebo v počítači a stále se k nim vracím – a taky šetřím místo v tašce :-))

Ovšem teď, když píšu tyhle řádky, tak jsem na takové polodovolené a knihu jsem si nevzala žádnou. A to zejména proto, že si chci po delší době zase vydatně číst z knihy přírody a z knihy vlastního srdce. V zahradě tu máme v jezírku dvě nádherné žabky, chodím je pozorovat. V korunách stromů nám neustále zpívají ptáci. Naslouchám jim. Na listy navíc padá déšť a také mi něco vypráví. A uvnitř vytrvale mluví moje srdce. A i tomu chci vydatně naslouchat, protože někdy jeho zprávy ve víru vnějšího dění a neustálého připojení na všechny externí a virtuální sítě prostě neslyším nebo jim nevěnuju dostatečnou pozornost.

Tuhle knihu bych doporučila, protože nic neváží, je hluboká, moudrá a zábavná – a máme ji všichni neustále s sebou;-))

Dana-Sofie Šlancarová – www.cyklickazena.cz

 

barbora_nadvornikova_portretVzala bych si knihu Vědomé milování od Diany Richardson, kterou jsem s partnerem zrovna četla na našich prázdninách na Krétě a jsem jí naprosto okouzlena.

Autorka nás zve do světa pomalého milování, zcitlivování, uvědomování si velmi jemných pocitů v těle a prožívání rozkoše úplně jinak, než jsme zvyklé. Bez neustálého zaměření na výkon, cíl, orgasmus. Učí nás velmi jednodušše těšit se z našeho těla, které je studnice moudrosti a využít milování jako nástroj uzdravování a prohlubování lásky i v dlouhodobých vztazích.

Barbora Nádvorníková – www.barboranadvornikova.cz

 

Bohdana KabátováJako první mě napadlo, že žádnou :) Totiž… Vyzkoušela jsem si před nedávnem, jaké to je být několik dní sama se sebou, bez připojení na internet, bez spojení s okolním světem skrze telefon nebo jiné vymoženosti moderního světa, samozřejmě bez televize, kterou nesleduji už několik let, zkrátka bez všelijakých „vyplňovačů“ mého času. Kvalita těchto dnů a úroveň mého vnímání sebe sama i dění kolem mě byly o několik úrovní vyšší, než obvykle. A až pojedeme s mým mužem a dětmi na dovolenou, ráda bych, aby tato kvalita byla s námi také přítomna.

Kdybych se ale měla přeci jen zamyslet nad nějakou knížkou, kterou bych doporučila čtenářkám, byla by to kniha Leadership challenge autorů J. Kouzes a B. Possner. Název zní sice pracovně, ale je to skvělá kniha i pro život, ve které najde inspiraci úplně každý. Aktuálně se hodně věnuji tématu vědomého ženského leadershipu. Tato knížka by proto v mých zavazadlech (pokud bych si tedy četbu balila) rozhodně nemohla chybět.

Bohdana Kabátová – www.bohdanakabatova.cz

 

A jakou knihu přidáte do kufru vy?

 

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů