POHRÁTKY spojily životní putování několika žen

Pohrátky

POHRÁTKY aneb cesta pavoučka Vincka – kniha otevírající srdce malých i velkých dětí…
Přesně před rokem jste se setkaly s mým příběhem o napsání knížky, která propojuje tak důležité dva světy – dětí a dospělých. Knížky, která chce zejména citlivým způsobem připomenout hodnoty, o které je třeba ve společnosti dbát.

Pohrátky

POHRÁTKY jsou o naslouchání a porozumění, odvaze, poznání, pokoře, toleranci a bytí sama sebou. Vedou malé i velké k vnímání smyslu a hloubky slov. Tvořivým přístupem rozvíjí cit pro jazyk mateřský a podporují objevování jazyků cizích.

Pohrátky vedou děti k toleranci, k ochraně planety a přírody. Zároveň jim nenásilnou cestou přibližují jiné země, kultury, zvyky, jazyky. Pak je navrací zpět domů a ukazují, jak krásná je naše země, kultura a krajina.

Jak jsme převzaly za celé dílko zodpovědnost

Knížku jsme se po různých peripetiích rozhodly vydat jako samonakladatelé, z čehož vyplynulo mnohé. Musely jsme za každý jednotlivý krok převzít vlastní zodpovědnost. Řešily jsme vše od doladění textů, ilustrací, grafiky, výběru papíru, fontu, tiskárny atd.

A to jsme vlastně ještě ani netušily, co se bude dít dále. A jaký kolotoč se po vydání knihy začne roztáčet. Loni v září ještě neměla knížka svou tištěnou podobu, intenzivně jsme pracovaly na jejím dokončení. Spustily jsme crowdfundingovou kampaň. Píšu v množném čísle, protože za pohrátkovým projektem nás stojí několik žen, kamarádek, které spojuje radost z objevování a naplnění ze smysluplné práce.

Pohrátky

Staly se z nás tak trochu holky pro všechno :)

Knížku jsme na začátku listopadu pokřtily a intuitivně jsme se vrhly do dalšího tvoření. Najednou z nás byly “markeťačky”, pošťačky, distributorky, produkční, administrátorky, účetní, správkyně sociálních sítí a tak trochu holky pro všechno. :) Také se z nás staly na chvilku televizní hvězdy. Náš 10-ti minutový vstup v pořadu ČT Sama doma spustil lavinový ohlas. Všech 2000 pohrátkových výtisků se rychle rozletělo ke svým malým čtenářům. Nyní, ani ne po roce, tu máme ještě čerstvě vonící dotisk.

Ohlasy na knihu jsou nádherné od velkých i malých čtenářů

Je to velmi motivující k tomu dále tvořit. Několik za všechny s velkou vděčností uvádím.

Paní Alena:

Dnes mi přišla Vaše knížka a byla jsem unešena už z obálky, ve které přišla. Knížka je nádherná a já se nesmírně těším až budu mít sama čas na její přečtení a jak se potom budeme s dětmi dělit o zážitky. Kresby jsou úžasné, z celé knihy cítím poctivou práci a laskavost, kterou jste do ní všichni vložili. Děkuji.

Paní Jitka:

Nutno říct, že jsem dlouho nedržela v ruce tak překrásnou knihu…

Paní Lucie:

Milé ženy, dnes na mne po příchodu z práce na prahu dveří čekal bílý balíček. Uvařila jsem si voňavou kávu, sedla si na gauč, dala nohy nahoru a balíček otevřela. Z balíčku vykouklo kouzelné pavučinové vlákno a jemně mne celou omotalo jako hřejivá šála… Nevím co dodat, slova nestačí…je to nádherné… citlivě napsané, hravé, inspirativní. Je ze mne malá Lucinka, která sedí mamince v klíně a s ušima nastraženýma dychtivě naslouchá a v hlavě si vytváří obrazy příběhů. A ty obrázky !!!! Děkuji celé vaší partě… kéž by na světě vznikaly samé takové radosti..

POHRÁTKY si přečtete už i ušima

Hned v lednu jsme si začaly plnit další sen – audio verzi Pohrátek. Neuvěřitelně šťastnými náhodami se nám pro tento další počin podařilo získat pana Jana Jiráně, dlouhodobého člena Ypsilonky a našeho předního režiséra mluveného slova. Pan Jiráň byl z projektu nadšený a pomohl nám oslovit naše špičkové herce.

Pavoučkovi Vinckovi a dalším postavám tak propůjčili své hlasy Jiří Lábus, Bára Hrzánová, Andrea Elsnerová, Arnošt Goldflam, Klára Sedláčková-Oltová a Miroslav Táborský. Díky nim postavičky doslova skákají, dovádějí, chrochtají a tančí přímo ve/u Vás. Spolupráce s nimi byla naprosto úžasná. Jsou to velcí profesionálové, kteří si však stále zachovávají lidský osobní přístup, je s nimi příjemná domluva a jsou spolehliví. Dokázali se výborně nacítit na pohrátkové příběhy. I díky tomu se můžete těšit na další krásný a srdečný počin.

pohrátky

Rády děláme věci tak trochu jinak… provázaně, originálně, nápaditě a kvalitně

I audio Pohrátky jsou toho dalším důkazem. Chtěly jsme, aby nějakou zajímavou funkci plnil i obal “cédéčka”, aby děti bavil. A tak je celé 2CD zabaleno do originálního kabátku. Speciální pohrátkový booklet je totiž jednoduché rozkládací leporelo, ve kterém je schována a chytře zakomponována malovaná desková hra. Děti tak mohou vstoupit do barevného pohrátkového světa a prožít různorodé příběhy pavoučka Vincka doslova na vlastní kůži.

pohrátky

AUDIO POHRÁTKY do Vaší přihrádky

Před pár dny jsme spustily 45 denní kampaň na www.hithit.cz – AUDIO POHRÁTKY. Cílem kampaně je získat finanční podporu na originální booklet k audio verzi knihy Pohrátky, jaký svět ještě neviděl. Budeme velmi rády, když audioPohrátky podpoříte touto cestou. Zahřeje Vás u srdce hned nadvakrát, z radosti z krásných odměn a z pomoci dokončit originální projekt. Čekají na vás naprosto parádní odměny a exkluzivní limitovaná edice pohrátkových balíčků. Nenechte si tuhle skvělou příležitost utéct a pojďte do toho s námi!

Stačí pár kliků…

Pohrátky

Mgr. Pavla Soletka Krátká

Autorka knihy je pedagožka s originálním přístupem k výuce a milovnice jazyků, domluví se 7 světovými jazyky. V krvi jí koluje vypravěčský gen.

Miluje poznávat nové lidi a naslouchat jejich příběhům. Velmi ji inspirují děti, jejich opravdovost a představivost. Přátelé ji vidí jako lingvistického úchyla a multifunkčního šílence.

www.pohratky.cz

https://www.facebook.com/pohratky

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů