Podnikám (nejen) díky internetu

Mnoho žen se internetu a technických věcí bojí. A tím pádem se bojí internet zapojit do svého podnikání. Možná si myslí, že je to něco jen pro muže a technické typy. Přitom je to tak jednoduché :).

Nevím jestli mezi tyto ženy patříte i vy. Ať tak či tak k využití internetu ve vašem podnikání vás může inspirovat projekt Leden měsíc internetu a také tento článek, ve kterém se s vámi chci podělit o to, jak jsem internet využila já. Obyčejná avšak podnikavá a svobodu milující žena :).

 

Nějak se začít musí

Mé první podnikání, krátkodobý pronájem apartmánů, by absolutně nefungovalo, kdyby se mi tenkrát nepodařilo s apartmány dostat na ubytovací portál www.booking.com, jeden z největších na světě. Díky němu jsem po tři roky měla prakticky plno. V té době jsem díky tomu zažila blažený pocit jednoduchosti, který mě přitahoval.

Blaženost díky internetu.

Později, když jsem odešla ze zaměstnaneckého poměru a rozhodla se, že budu skrze konzultace a koučink pomáhat ženám, první, na co jsem myslela, bylo, že si musím udělat skvělé webové stránky. Přece jen tak se o mě ženy dozví a když se jim budou líbit, ozvou se mi.
Tyhle moje webové stránky dodnes běží :)

Od svého manžela Davida, který se v té době začal naplno věnovat Email a online marketingu a začal budovat společnost SmartEmailing, jsem věděla, že teď musím své potenciální klientky na své stránky nějak dostat. A když už tam přijdou, tak to nejdůležitější, co musí udělat, je zanechat na sebe email. Proč? No přece proto, abych s nimi mohla dál komunikovat, informovat je o svých aktivitách, sobě, své práci, vzbudit u nich důvěru a časem je přeměnit na ty klientky.

 

Bez magnetu to nejde

Jenže, aby na sebe nechaly kontakt, musím mít na svém webu nějaký magnet. Něco, za co mi ten kontakt rády dají. Něco, co jim přinese hodnotu, obohatí je, něco, co potřebují a já jim to mohu poskytnout. A tak jsem vymyslela 3-týdenní emailový program pro zvýšení sebevědomí.

Když jsem ho vytvořila a na stránky umístila, byla jsem na sebe fakt pyšná. Měla jsem a dodneška mám pocit, že předávám opravdu hodnotu a rady, které ženám mohou skutečně pomoci.

Můj první magnet na kontakty

 

V té době jsem také založila Facebook stránku Mám se ráda. Facebook je úžasné internetové místo, kde můžete skvěle pracovat s lidmi, kteří jsou na vás naladění. Místo, kde můžete kolem svého podnikání vytvořit komunitu a nestojí vás to ani korunu.

Facebook mi hodně pomohl.

Dostala jsem nápad obeslat všechny velké osobním rozvojem „postižené“ :) skupiny, především ty pro ženy s prosbou, zda by nasdílely mé stránky, na kterých je můj 3-týdenní program pro zvýšení sebevědomí zdarma. Několik z nich to udělalo a já žasla. Kontakty začaly přicházet.

Díky využití softwaru SmartEmailing jsem mohla sledovat, jak se má databáze zvětšuje, roste každým dnem. Za jeden den mi díky tomu přibylo 300 kontaktů. Dnes už tímto bezplatným programem prošlo více jak 4 000 žen.

 

A tak se rozjelo mé podnikání, díky internetu

Začala jsem psát články na svůj blog. Některé jsem publikovala i na blogu jiných portálů. Ve všech článcích jsem dávala odkazy na své stránky, ideálně na svůj magnet – program o sebevědomí.

S ženami v mé databázi jsem pravidelně komunikovala, posílala jim inspiraci, články a po nějaké době jsem jim také nabídla placenou konzultaci. Uspěla jsem. Ženy že začaly ozývat a já byla nadšená z toho, jak se mi to všechno povedlo. Skoro nic mě to nestálo, kromě mého času a několika dobrým nápadům.

Za tohle budu internetu navždycky vděčná.

Alice Kirš

 

V těchto dnech stojí z velké části celé mé podnikání, celý projekt Ženy ženám, celá naše Firma 2.0 na internetu. Jen díky internetu mohu komunikovat s 25 000 ženami ve své databázi, s 8 000 ženami na Facebooku. Díky internetu už více jak 2 000 žen prošlo programy Ženy ženám. Díky internetu mohu pomoci více lidem a to je fakt super.

Během té doby jsem se o podnikání na internetu, online marketingu hodně naučila. Především od svého manžela, který neúnavně a fascinovaně přináší marketingové know-how z USA a ukazuje lidem, že tohle vše funguje i tady u nás v ČR. Byť to spoustě lidem přijde moc americké, mě je to fuk, prostě to funguje, když to děláte :)

Já to na svém podnikání vidím a vidím, jak moc důležité je tohle know-how znát a používat. Není to zas taková věda. Chápu to i já, ženská :).

 

To nejlepší z online marketingu

To nejlepší z know-how online marketingu, ty nejlepší a nejchytřejší strategie, díky nimž vaše podnikání, ať už děláte cokoliv, jen pokvete, se nyní můžete naučit tady.

Na konci ledna pořádáme v rámci Firmy 2.0
společně s Mladou frontou DIGITAL SUMMIT 2014

Na setkání vystoupí 11 speakerů, z velké většiny mých kolegů a kamarádů, expertů na online marketing. A tak jestli si chcete své podnikání zjednodušit, tak jak to dělám poslední roky já, přijďte :).

 

Ať se vám podniká jednoduše a s radostí

Alice

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře
 1. Romča napsal:

  Alice děkuji za hodnotný příspěvek! :)

 2. Ema napsal:

  Já bych nemohla žít bez internetu, protože mě živí. Nepotřebuji ale nic speciálního. Stačí mi notebook a běžné internetové připojení. Internet odebíráme od https://www.nej.cz/internet/ a platím 549 Kč za měsíc :-) .

 3. Ivanka083 napsal:

  Internet mě fakt baví. Nejsem žádnej ajťák, ale podle slov lidí z https://www.jablotron.cloud se ta lavina nových technologií na nás řítí neuveřitelnou rychlostí. Vždyť já jsem nedokázala pochopit ani to, že si mohu zavolat do nemocnice přes telefon kdekoliv na světě. A oni mi říkají že budou všechna zařízení spolu komunikovat? Tak to je jinej přepal.

 4. fakevivi182t napsal:

  Skvělé, internet opravdu dokáže být užitečná pomůcka hlavně v dnešní době online podnikání, či online marketingu. Hlavně v dnešní době člověk nemusí být programátor aby tomu všemu rozuměl a viděl přímo pod pokličku. Mě třeba v podnikání pomohly i hashtagy. Které jsem předtím nevěděla k čemu slouží a hlavně jak napsat hashtag https://napovime.cz/navod/jak-napsat-hashtag/ od té doby mi Facebook frčí o to víc.

 5. Tomáš napsal:

  Jo, internet je opravdu skvělé místo pro biznisy. Já jsem teda rád, že jsem si zvládl alespoň sám koupit můj nový repasovaný notebook z https://www.tera.cz/repasovane-notebooky_c1357566.html, ale věřím, že několik klidně i miliónů lidí se z tohoto žíví a abych byl upřímní, závidím jim to. Mě se internet moc líbí a je to moc pěkné místo.

  • Lenka napsal:

   Nějaký nový notebook by se mi taky celkem hodil. Nedávno jsem si bohužel ten svůj nesla do práce a spadl mi. Sice pořád funguje, ale bohužel je na pár místech prasklý a je podle mě jen otázka času, kdy se rozsype. Pokud si koupím nějaký nový, tak si myslím, že k němu raději rovnou koupím i nějaký pořádný batoh na notebook.

 6. lenula napsal:

  No, lhala bych, kdybych tvrdila, že mé firmě k jejímu rozvoji internet nepomohl. Rozhodně pomohl. V začátcích bych si nikdy nepomyslela, že jednou budu majitelkou tak velké firmy. Nese to ale s sebou i určité nevýhody. Třeba ty spojené s administrativou. Každoročně například musím zpracovávat roční hlášení o produkci odpadů a pro tento rok tam jsou nějaké změny, tak jsem docela zvědavá jak to zvládnu zpracovat.

 7. Osmnactka18 napsal:

  Mám to úplně stejně. Dlouhá léta jsem podnikala takříkajíc ze svého obýváku. Teď už se mi ale konečně povedlo sehnat vlastní kancelář. Díky tomu mám jasně práci oddělenou od domácnosti, což je super. Kancelář už mám i docela hezky zařízenou, jen mi teda ještě chybí nějaké kancelářské doplňky. To ale brzy napravím.

 8. Novacice napsal:

  Já třeba ženy podnikatelky vždy hrozně obdivovala. Sama jsem nad podnikáním několikrát uvažovala, ale nikdy jsem na to neměla dostatečnou odvahu. Už delší dobu pracuji v jedné společnosti a musím říct, že jsem spokojená. Hlavně se mi konečně podařilo dostat na manažerskou pozici. Trvalo to ale pěkně dlouho. Myslím si ale, že nemalou zásluhu na tom měl i ten fakt, že jsem si před rokem udělala MBA titul.

 9. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 10. Věra 28 napsal:

  Dobrý den děkuji za inspirativní článek. Ano internet může být dobrým nástrojem pro vaše podnikání a ještě když děláte co vás baví :) Já osobně jsem se začla vzdělávat v tomhle oboru https://topranker.cz/ jakože SEO a tak nějak marketing a pořád zjišťují nové informace a je to docela obsáhlé téma.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.