Nenaplňuje vás vztah ani život? Začněte u sebe!

šťastný pár

Jsme jako prázdné nádoby, které touží po naplnění. Chodíme po světě a potkáváme spoustu dalších nádob. Některé jsou plné, některé méně, jiné zase vůbec. A někde uvnitř chováme pocit, že máme právo být plní, být celí. A proto nás tak štve, že druzí naše výsostné právo nerespektují a nedají nám to, co potřebujeme.

Co si však mají předat dvě prázdné nádoby, které mají samy o sobě velmi málo? Je vztah dvou lidí skutečně pouze o přelévání energie z jedné misky do druhé? Kde se náš nevyčerpatelný zdroj skutečně nachází? Odkud můžeme čerpat?

Jaký má vliv tvůj vztah s otcem na výběr partnera a na tvé partnerství?

Na co všechno v životě ženy může mít vliv nezdravý vztah s matkou?

Proč je pro nás tolik důležité uzdravit vztah s otcem?

A mnoho dalšího se dozvíš na této výjimečné talkshow.

Více najdeš ZDE >>>

Myslím, že každý zná ten pocit, kdy od něj někdo požaduje příliš. A mnohokrát jsme my těmi, kteří žádají, ale nedostávají. Nechceme být příliš závislí, ale přesto potřebujeme, aby se o nás někdo staral a sytil naše potřeby.

kissing-couple-1148914_1920

Zároveň nesneseme závislost druhých na naší osobě. Takového „příživníka“ od sebe odháníme. Můžeme k němu cítit i odpor, protože překračuje naše hranice. (Anebo naopak potřebujeme, aby na nás někdo visel? Abychom se cítili důležití?)

No jo, ale kde tedy brát, když ne od druhých?

Začnu i skončím známým klišé – ZAČÍT U SEBE. Každý člověk je na světě sám za sebe, ať už se nám to líbí nebo ne. (Neznamená to být zlý a sobecký k druhým) Uvědomme si, že nejlepším partnerem a kamarádem jsme pro sebe především my sami. Naučme se k sobě být laskaví, milující a trpěliví.

Dávejme si to, co očekáváme od druhých. Když začneme naplňovat své potřeby, najednou naše energie roste, málo očekáváme od okolí, druzí nás mají paradoxně radši a do světa vysíláme něco krásného a jedinečného.

Jsme jako žhnoucí slunce. Stabilní a pevné, nevyčerpatelné. Přitahujeme druhé. Čím začít? Třeba otázkami:

  • Co přesně v tento okamžik potřebuji?
  • Co konkrétně pro sebe mohu udělat?
  • Do které činnosti mám největší chuť se pustit?

Nezůstávejte jen u slov. Na světě jsou totiž jen dva druhy akcí – ty, které se staly a ty, které ne.

Kateřina Botová

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů