K čertu štěstí, chci žít v extázi!

Orgasmus je vnitřní expanze za hranice pohodlně známých já. Projev čisté důvěry v neznámé, odhalující nové pohledy na naši vnitřní krajinu, bořící hranice a přenastavující náš pohled na svět.

 

Dnešní společnost nabízí hodně návodů na instantní orgasmus.

Rychlejší, silnější, lepší. Nějak to nestačilo. Hledala jsem hlubší.

Jako mladá dívka jsem o sexu měla určitou společensky danou představu. Dodnes se úplně nedokážu srovnat s tím, jak byla omezená!

 

První orgasmus jsem měla překvapivý

Ve čtrnácti jsem se fotila nahá před zrcadlem, cítila jsem stoupající napětí, než začalo přetékat do slastných fyzických stahů. Netušila jsem, že toto je ONO.

Později jsem zkoumala vlastní tělo a naučila se tento pocit slasti vyvolávat schválně. Ale uplynula mnohem delší doba, než se mi podařilo dosáhnout orgasmu při sexu s mužem.

Ovšem naučila jsem se orgasmus předstírat.

Partnera jsem milovala a sex s ním jsem si užívala i tak. Tak proč ho nepotěšit?

Až později mi došlo, že svým předstíráním jsem mu vzala možnost naučit se skrze mé autentické reakce ke mně přistupovat tak, jak jsem potřebovala… sama jsem ale tiše, pomalu zkoumala, co mi dělá dobře. Když jsem nahoře, snáz dosáhnu mechanického orgasmu, když jsem dole, jdu do větší citové hloubky.

Pouze jednou v životě jsem zažila orgasmus z penetrace zezadu, asi jen proto, že jsem byla na vrcholu fyzického vzrušení. Orální stimulace přinášela zaručený, ale nejčastěji povrchový orgasmus. Stejně tak jako masturbace.

 

Kdysi jsem říkala, že orgasmus lze klasifikovat, rozdělit do podskupin:

 1. klitorální/povrchový/fyzický
 2. vaginální/citový/extatický
 3. děložní/duchovní/tantrický

Ale moje logika, i dobře míněná, narazila na prožitek. Spíše na celou paletu nejrůznějších, pokaždé se měnících, překvapujících a neustále se prohlubujících prožitků.

K čertu štěstí...

 

Orgasmus – jedno slovo, ale tolik vrstev!

Tolik různých hladin a příchutí prožitků! Kolik v sobě skrývá slasti, vášně, uvolnění, tajemství.

Může být jen vybitím napětí s následným propadem do černé díry únavy, ale když je dostatečně opečováván, když přichází skrze autentický prožitek milování plného úcty, může být rozplývající se vlnou sladké vášně, vibrujícím napětím, touhou, bolestivě ostrou potřebou se propojit, rozplynout se, proniknout do druhého, vzdát se sebe, obětovat se v nekonečném okamžiku totálního splynutí.

Když jsem cítila, že už nevydržím, že jsem na pokraji své schopnosti udržet, pojmout intenzitu pocitu, začínala jsem se modlit. Jednou mi jedna moudrá žena dala radu: „Chceš být zdravá? Pokaždé, když prožíváš orgasmus, křič nahlas MÁM SE RÁDA!„… jak se vlny orgasmu nekontrolovatelně rozplývají po těle, budou přepisovat informace na buněčné úrovni, a láska k sobě léčí vše.

Tak proč by stejně tak moje modlitba nemohla přepisovat celý můj život?

Modlila jsem se vděčností, představovala si svou vysněnou budoucnost, vizualizovala si přání, zpívala mantry a jen křičela „Mám se ráda! Miluji tě!“

S novým partnerem chvíli trvalo, než to šlo úplně nahlas. Ale časem, jak jsme se společně plížili nahoru po schůdcích extáze, do neznámých krajin, skrze nevydržitelnou slast, nadpozemskou, jiskřivou touhu, začínal i partner chápat, co jsem se mu to pomalu a opatrně snažila vysvětlit.

Že pro mě sex není jen o orgasmu a orgasmus není jen sám pro sebe, že je to neuvěřitelná síla, kterou potřebuji někde použít, že je to moje modlitba.

50 odstínů Vnitřního dítěte

 

Občas jsme se milovali úplně obyčejně, s následujícím propadem do spánku a pocitem prázdnoty, ale čím dál častěji náš společný prožitek začínal jiskřit něčím zvláštním, silnějším, než je jen sexuální napětí… mystický nádech, pocit přítomnosti něčeho tajemného, kdy orgasmus přestával být vyčerpávající a začal být vyživující. Jako naplnění – přeplnění poháru, který naše těla tvořila.

Pocit mystéria jsme začali prožívat společně, dýchali jsem jedním dechem a vibrovali jedním pocitem, pocitem úcty, lásky, nadšení, naplnění. A společně jsme zpívali mantry. Čím dál hlasitěji. Cítili jsme téměř fyzicky jiskřící ohňostroj barev kolem nás, proudy, vlny, fontánu čistého potenciálu, který se uvolňoval v naší sdílené slasti.

Orgasmus přestal být o sexu

Přestal být o těle. Stal se branou nejjemnějšího, totálního propojení, hřištěm snů, společnou modlitbou. Sdílenou expanzí za hranice známého. Nekonečným zkoumáním smyslu života a smrti, dveřmi do skrytých hlubin lásky, branou do neznámých krajin.

Mystickou pračkou přenastavující naše vnímání života.

 

Lilia
Toto je můj osobní příběh … další jsou v knize www.zenskepribehy.cz.

 

Lilia KhousnoutdinovaMgr. Lilia Khousnoutdinova
Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a Gender & Development na London School of Economics. Dnes vede projekt Cesta Extaze a provází ženy na cestě k pochopení a uctění svého těla a jeho cyklů ve všech fázích reprodukčního života, a extatického žití pomocí přednášek, prožitkových seminářů a poznávacích zájezdů.

Jako dula a akreditovaná učitelka Active Birth vede kurzy předporodní přípravy a doprovází ženy u porodu. Je autorkou několika knih a provokativní kolekce šperků. Spoluzakladatelka prvního výcviku kněžek / ceremonialistek v ČR, kde se zaměřuje na rozvíjení ženského potenciálu a návrat přechodových rituálů.

Studovala po světě zejména u Michel Odenta, Janet Balaskas, Davida Deidy, Sarah Buckley, Penny Simkin, Kathy Jones, Eleny Tonetti a Lynnei Shrief, a neustále se dále vzdělává.

Pravidelně provází ženy i muže na cestách po posvátných pohanských místech v Anglii, ve Francii a nově i v Asii. Jejími semináři za posledních 6 let prošlo přes 3000 žen. Dnes žije převážně v indickém Dillí, odkud cestuje střídavě do Bhútánu a Evropy.

www.lilia.cz / www.zenskepribehy.cz / www.cestaextaze.cz

 

Mýty a mysteria ženského těla

Komentáře
 1. Mali napsal:

  není to tak dávno, co jsem se trestala za to, že když dosáhnu orgasmu – a ještě jsem nevěděla, že to je orgasmus, že se nedostanu na školu… a pak ve vztazích se omlouvala, že ho mám a nebo nemám…

 2. Zuzana napsal:

  Úžasné.

 3. Alena napsal:

  Zmíněné situace mi nejsou cizí. Prožili jsme s manželem při orgasmu již mnoho světel.
  Děkuji za sdílení.

 4. Helen napsal:

  Wau, neuvěřitelný článek. Je krásné, jak mnoho různých orgasmů může žena prožít, když doopravdy pozná a prozkoumá své tělo. S mým mužem by mě nikdy nenapadlo orgasmus předstírat, on se vždy snaží, abych byla uspokojená i já, takže spolu zkoumáme jak moje, tak jeho tělo. A víte, co by mě zajímalo a ještě jsem nikdy nevyzkoušela? Nějaké takové https://kamagraprodej.net/kategorie-produktu/pro-zeny/ prostředky pro ženy. Co myslíte?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.