Jak rozpoznat hlas svého srdce?

Někdy se stává, že vám život přinese výzvy a situace, o které teda ale fakt vůbec nestojíte. Třeba jako když si celou dobu myslíte, jak jste se svým životem spokojení a najednou si uvědomíte, že to možná zas až tak bezva není.

Něco se stane, většinou i nějaká blbost, a vy najednou zjistíte, že jste si tu spokojenost už nějakou dobu asi trošičku nalhávali… No a co pak? Co s tim? Máte to řešit nebo to radši nechat být? A je vůbec tohle zjištění „opravdový“ nebo je to jenom nějaký vaše náhlý hormonální zmatení?

Nevíte. A to je právě ono!

Najednou stojíte na křižovatce, mozek vám pracuje na plné obrátky, jednou řiká tohle, podruhý zas tamto… a vy absolutně netušíte, co vlastně chcete a už vůbec ne, co dělat a jak se teda rozhodnout?!

No a vám všem drahým lidem, co tohle znáte, dnes patří následující odvěká rada:

Zůstaňte věrné svému srdci!

Jak rozpoznat hlas svého srdce?

A cože to teda jako vlastně znamená?:)

Já si myslim, že člověk ve skutečnosti vždycky ví, co je pro něj dobré a co ne. Prostě to tak nějak vnitřně cítí. Otázkou je, jenom jestli to vědět chce. Odpovědi, které hledáme, totiž často nejsou ty, které bychom chtěly slyšet. Abyste rozuměly, má se to takhle.

 

Mozek versus srdce

My lidi v sobě máme spoustu úžasných součástek a mezi nimi třeba taky mozek. Ten je napojený na naše Ego, na naši identitu jako jedince, a tím pádem je to takovej ten starej rozumbrada, co přemýšlí, rozebírá, vymýšlí, vždycky ví všechno nejlíp… zkrátka jeho úkolem je být rozumný. Proč?

Protože být rozumný znamená mít krytá záda.

Znamená to zvážit všechny možnosti, zkušenosti a přijít s řešením, které je v danou chvíli nejbezpečnější. Ego je svým způsobem vlastně takový trochu překombinovaný pud sebezáchovy.

To srdce, to má přesně opačně. Je napojené přímo na našeho ducha, na to „světlo“, které si každý nosíme uvnitř, na naši vyšší podstatu. A díky tomuhle spojení taky nepotřebuje myslet. Ono už totiž všechno ví. Jeho zdrojem je vesmír, kolektivní vědomí nebo jakkoli tomu chcete říkat, a v něm jsou odpovědi na všechny otázky už dávno předtím, než je vůbec položíte.

Proto když „myslíte“ srdcem, tak prostě tak nějak intuitivně víte.

Háček je v tom, že intuici nás většinou nikdo moc nenaučil poslouchat a tak ji pokaždé překřičí ta naše upovídaná mysl, co nám předkládá řešení, která jsou sice rozumná, ale ne vždycky nutně správná. Jestli totiž Ego nemá něco rádo, pak je to změna a tak udělá všechno proto, aby vás přesvědčilo, že riskovat se nevyplácí.

Jenže moudrost praví, „Kdo neriskuje, nežije!“, a tak je někdy prostě potřeba se na ten rozum vykašlat. Správná rozhodnutí totiž často vůbec rozumná nejsou. Naopak! Jsou úplně bláznivá a děsivá, nicméně většinou nezbytná proto, abychom mohli být šťastní!

Proto k sobě zkuste být upřímné a uvidíte, že přesně víte, co máte kdy dělat. Bolí to a je to vopruz, já vim!:) Ale nedá se svítit! Otázka je jednoduchá: Jste šťastné?! Jestli jo, tak sláva a huráááááá a jupííí jupííí!!!:)

Ale pokud ne, potom se zeptejte sebe sama, co přesně vás od toho vysněného štěstí dělí? A proč jste to ještě neudělala? Představte si, že je vám k dispozici všechna odvaha světa… co byste udělala?! Vybodněte se na chvíli na ten svůj ochranářský rozum a představte si, co byste dělaly a kde byste byly, kdybyste měly 100% jistotu, že žádné vaše rozhodnutí nikdy nebude špatné. Že jste a vždycky budete v bezpečí.

Že jediné překážky, které existují, jsou ty, které si samy vytvoříte.

Jak rozpoznat hlas svého srdce?

 

Čeho se bojíte? A jaký by byl váš život,
kdybyste se konečně bát přestaly?!

Váháte, jestli opustit práci, partnera, domov, svůj životní styl nebo celý ten svůj „příběh“, v němž máte roli, která už vás nejen nebaví, ale taky pěkně štve? Správná odpověď, pokud ji vážně chcete slyšet, nevychází z vašeho centra strachu a obav, ale ze svobody a odvahy. Proto jí taky nehledejte ve své hlavě, ale ve svém srdci. V místě, kde víte, že jste pořád v bezpečí, v místě, kde jste součástí celého vesmíru a přirozeně tak směřujete za štěstím.

 

Takže jak rozpoznat hlas svého ♥ ?

Jak se tedy naladit na svou intuici a mít jasno? Tady je pár praktických tipů:

Na chvilku se v klidu usaďte a zavřete oči. Představte si sebe sama… jako člověka, jako bytost. Ukažte na sebe prstem. Kam přesně ukazujete…? Hezký, žejo?! ;)

Zeptejte se sebe sama:

  • Co bych dělala, kdybych věděla, že se nemám vůbec čeho bát?
  • Co bych dělala, kdybych věděla, že nic není nemožné? Kdybych věděla, že neexistuje selhání?
  • Co všechno bych změnila a udělala jinak, kdybych před sebou měla poslední měsíc života?
  • Po čem už dlouho toužím?
  • Co byl vždycky můj sen?

Odpovědi, které dostanete, jsou odpovědi vašeho srdce.

Protože ve vesmíru opravdu není nic nemožné. Ve vesmíru není žádné selhání ani strach… Ty začnou existovat, až když si je samy vytvoříte. Jen VY jste tvůrcem svého světa a všeho, co se v něm děje. Nikdo jiný.

Tak jděte a udělejte to, co víte, že je správné :)

 

Karolina Dobrovska

www.jakorybicka.cz

Simply Woman Accredited Trainer Student
Prague, Czech Republic

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. zuza napsal:

    super clanek!!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů