Dobrodružná cesta jménem Reiki

Mnoho z vás jistě tento pojem slyšelo. Reiki začíná být probíráno z různých stran, někdo ho opěvuje, někdo zatracuje a jiní mají zcela flegmatický přístup. Co to vlastně je za „magii“? :) Přirozené léčení? Jak to funguje? Jak zjistím, že to někdo dělá dobře a nemůže mi ublížit? S těmito otázkami se setkávám a rozhodla jsem se vám v tomto článku ukázat, že jde o tu nejpřirozenější věc jako je dýchání samo.

Ráda se s vámi podělím o mé zkušenosti s reiki a jak jsem se k tomu všemu vlastně dostala. A že to byla, je a vím, že bude, krásná dobrodružná cesta.

 

Reiki kam se podívám

Před několika lety se mi toto slovo „reiki“ objevovalo všude – úplně „náhodou“ se mi doslova samy spouštěly videa a otevíraly články na toto téma. Vlastně jsem si pod tím nic tak hmatatelného nedovedla představit, jen mě zajímal další obor přirozeného léčení a obohacení si života. A jednou večer to přišlo. Zabrousila jsem na internetu na jedny úplně jednoduché webové stránky postarší dámy provozující reiki terapie a zasvěcování jako jedna z prvních v Čechách. Bez přemýšlení jsem zavolala a objednala se. Kdybych v té chvíli tušila, co vše se rozpoutá a jakým směrem se můj život bude odvíjet, a hlavně jakou rychlostí, nevím, zda bych byla tak odvážná. :)

Ale dnes za to pokorně děkuji. „(Ne)náhody jsou prostě nádherné“ pomyslela jsem si s odstupem času.

Přišlo první zasvěcování, druhé, učení, následné několikaměsíční tréninky, učení práce a harmonizování čaker, psychických i tělesných bloků a čištění. Do toho má soukromá „práce“ na mém osobním růstu, studium dalších holistických techniky uzdravování těla a duše. Doslova až na dřeň jsem si okusila, co to je být na vrcholu blaha poznání a úplně na dně, kdy čelíte bolestem a blokům, o kterých jste ani nevěděli.

Vyrazila jsem na cestu a věděla jsem, že se nemůžu vrátit.
Musím jít jen dopředu.

Depositphotos_29129033_xs

To bylo chvílemi tvrdé, ale zároveň tak krásné a láskyplné. Jako bych si za posledních pár let prožila to, co jiní odžívají desítku let. Měsíc po měsíci jsem byla více a více u sebe. Poznávala jsem sebe a celý svět okolo mě, jako bych ho předtím snad ani neznala. A také, že ne. Nyní je hluboký, tak silný, něžný a láskyplný. Tak bohatý a pravdivý. Krásný a otevřený. Dodnes nepřestanu děkovat mým učitelům a inspirátorům, kteří mne v tomto procesu prováděli opravdu do hloubky a někdy bez servítků. Dostala jsem možnost objevit své poslání, své dary a schopnosti, a také láskyplnou sílu a odhodlání šířit je dále.

Zejména díky mé „reiki učitelce“, která je mi neustále nápomocna a jejíž učení je a bylo mnohdy až na dřeň, mohu nyní vykonávat já sama reiki terapie s láskou, úctou, pokorou a silnou empatií k prožitkům svých klientů, rodiny a přátel. Se stejnou zodpovědností si také udržuji své osobní hranice a prostor. Ctím samu sebe, a díky tomu i druhé a vše okolo mě. Miluji samu sebe, své tělo a duši, a díky tomu se mohou v mé přítomnosti otevírat těla a duše druhých. Zároveň neustále dělám krásné chyby, jako kdokoliv jiný, ale nyní už vědomě. A to je velký rozdíl.

Vše je tak impulsem k růstu, pokoře a sebe-vědomí.

 

Že mi toto vše dalo reiki?

Reiki vám nic nedá. Nic vám nevezme. Jen otevře, ukáže a očistí. Zbytek je na vás, na dokonalé schopnosti vašeho těla, duše i mysli, uzdravovat se a být v harmonii. Pomocí práce s energií reiki se doslova obnažíte a „nevědomky“ se léčíte a čistíte.

Reiki terapie vám nikdy nemůže ublížit. Je to ta samá energie, jež cítíme, když jsme opravdu šťastní, nadšení a milovaní. Vy se prostřednictvím terapeuta jen napojíte silněji než byste to dokázali sami a dáte tělu, na všech jeho úrovních, možnost se léčit a dle vašeho načasování čistit bloky a nemoci. Jediné, co se může stát je, že vám může přijít otevření něčeho, na co ještě nejste v tu dobu připraveni. Proto se nechte vést intuicí ohledně výběru správného terapeuta. Je-li empatický, citlivý a zodpovědný, bude s vámi během terapií zacházet jemně, bude vás vnímat, ptát se vás a po terapii s vámi vše konzultovat. Měl by vám být k dispozici i po terapii v souvislosti s otázkami a pocity, jež třeba mohou být pro vás nové.

A pak přicházejí tak nenápadné, ale zároveň tak silné a důležité změny ve vašem životě, na které byste si třeba přicházeli několik let. A věřte mi, vím o čem mluvím. :)

 

Mně osobně velice při práci s každý člověkem pomáhá propojení reiki terapií a technik s vědomou prací s osobním růstem, moudrostí Ajurvédy a dalších východních filozofií, kde je to o třech R. :)

Respekt, Růst a Radost.

 

Máte-li konkrétní dotazy, neváhejte mne kontaktovat.

 

S láskou a přáním vědomého života plného energie

 

Jana HruškováJana Hrušková
celostní péče o tělo a duši
osobní růst a vize, semináře a workshopy
reiki terapie a harmonizační procedury

www.vivaenergia.cz

facebook/uzivejme.si

 

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů