Děti se mají rodit z lásky a vášně

To říkávala moje babička. Moc ráda její větu používám jako povzbuzení pro některé svoje klientky.

Babička měla pravdu, když to říkala.

Ani si kolikrát neuvědomujeme, jaké štěstí nás potkalo, když naše děti tímto ideálním způsobem na svět přišly. Plodit děti z lásky a vášně je však mnohdy pro ženy, které mají s plodností problém, noční můra. Především pak, když není k početí vytouženého miminka jiná cesta než umělé oplodnění.

 

Láska a vášeň
Milostný akt dvou těl, dokonale splynuvších…

Sex plný emocí, tělesné blízkosti, vůní a tepla, něhy, energie, vzrušení, odhodlání plodit dílo přírody, naše společné dítě.

Období, kdy jsme se já a můj manžel snažili o miminko, je už nějakou řádku let pryč. O našeho staršího syna se právě pokouší puberta. Nikdy však nezapomenu na okamžiky, kdy jsme děti chtěli a snažili se o ně. Bylo to nejkrásnější období našeho vztahu. Jsem nesmírně vděčná za to, že moje děti přišly s velikými emocemi a city v tělech nás obou.

Děti se mají rodit z lásky a vášně

 

Jedna moje klientka před časem přišla s větou, kterou jí sdělil gynekolog: „Mladá paní, inseminace je takový lepší sex.“ Obě jsme se od srdce zasmály.

Po chvilce nás však tento výrok donutil jít do hloubky a diskutovat.

Hledat podstatu těchto vcelku nešťastně zvolených slov. Lepší v čem sakra? V tom, že zkrátíme cestu spermiím. Ano. A jinak? Došly jsme k tomu, že je pro páry se sníženou plodností velmi těžké smířit se s faktem, že jejich dítě bude počato bez jakékoliv příjemné emoce…

A proto si myslím, že je o to více třeba vědomě pečovat o partnerský vztah dvou lidí, kteří si dítě přejí. Právě pro páry se sníženou plodností je důležité věnovat se kultivaci společného soužití, pracovat na vzájemné komunikaci, na způsobu života, na kultivaci vzájemné lásky a také sexu.

Právě proto, aby se navzdory osudu vloudila do umělého oplodnění přinejmenším představa toho, jak jsme si s budoucím tátou blízcí. Jak moc se oba milujeme a chceme se stát rodiči. Nebo alespoň vzpomínka na to nejkrásnější milování v létě na vyhřáté louce. Nebo obraz za zavřenými víčky, kde se ve svých myšlenkách přenesete k tomu nejkrásnějšímu orgasmu, který jste spolu prožili.

Zkuste to.
Trénujte svou mysl představivostí.

A hlavně se nepřestávejte milovat z lásky a vášně…

 

Radka Tomášková

Mgr. Radka Tomášková
Fyzioterapeutka metody Mojžíšové

www.radkatomaskova.cz

Zvu vás na roční pouť v kruhu žen Femina >>>

 

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů