Kdy budete žít? Kdy začnete dělat to, co vás baví?

Až příliš mnoho lidí dělá práci, která je nebaví, ve které nevidí smysl. Dělají práci jen pro peníze, aby mohli zaplatit hypotéku nebo nájem. To, co vydělají, utratí za něco, co jim do života přinese zdánlivý pocit štěstí – novou televizi, nové auto, dovolenou u moře, značkovou kabelku…

Žijí jen o víkendech a o dovolených a někdy ani to ne. Ve strachu před ztrátou zaměstnání často pracují i ve svém volnu, místo toho, aby trávili svůj čas s rodinou…

A KDE JE ŽIVOT? Kdy budete žít? AŽ … KDY?

Život nezačíná až někdy… ŽIVOT JE PRÁVĚ TEĎ. ŽIJEME KAŽDOU VTEŘINU, V KAŽDÉM NÁDECHU A VÝDECHU.

Jsme to, co děláme

Každý z nás přišel na svět s posláním. A s talentem. Když jsme byli děti, dělali jsme některé věci naprosto přirozeně. Něco nám šlo snadno, něco jsme se rychle učili. V něčem jsme uměli pomoci druhým a být jim prospěšní.

Pak přišla výchova a vzdělávání a my jsme zapomněli, co vlastně umíme.

Pracovali jsme na tom, co nám moc nešlo, aby nám to šlo lépe. Vybrali jsme si svoji práci z různých důvodů. Málokdo si vybral jako svoji práci to, co ho opravdu baví a co umí nejlépe. A tak dělíme svoje činnosti na práci a na koníčky. Žijeme v přesvědčení, že tím, co nás baví, se nemůžeme uživit…

A tak jsme ztratili svoji vizi a svoje poslání. Neděláme to, co jsme, co je pro nás přirozené, pro co máme talent. Nedáváme celku svůj přínos, svůj příspěvek, nejsme užiteční tak, jak můžeme být.
A nejsme šťastní…

Máte v sobě svůj diamant…

Umíte a znáte toho opravdu hodně. Máte v sobě svůj talent. Hodně jste se toho v životě naučili. Je toho hodně, co můžete nabídnout světu, jak můžete být prospěšní. Máte v sobě diamant.

Objevte ho a vyneste ho na světlo.

Použijete ten skvělý potenciál, který máte v sobě. Dělejte to, co vás baví a co umíte nejlíp. Tak budete šťastní a s vámi spousta lidí, které tak obohatíte.

Možná, že teď máte pocit, že v sobě žádný diamant nemáte. OMYL. Každý ho má. Jde jen o to ho najít, vynést z hlubin na světlo, vybrousit a rozzářit.

Podléháte pochybám…

Rozumím vašim pochybám a nedůvěře. Také jsem je měla.

1. Jak můžu dělat, co mě baví a zároveň si tím vydělávat?

Za to, co baví mě, mi nikdo nezaplatí!
Ale zaplatí. Pokud budete dělat to, co máte rádi a co umíte, lidé poznají hodnotu, kterou jim dáváte. Jde jen o to, najít cestu, jak se začít živit tím, co máte opravdu rádi. Vy teď tu cestu nemusíte znát…

I já měla strach, když jsem dávala výpověď v zaměstnání a vyměnila jsem práci pro prestižní značku za svůj vlastní projekt. Ale měla jsem cíl a plán, jak k němu dojít… Můj projekt je tady už rok. Moje práce pro vás mě nesmírně baví a vy, za což děkuji, vidíte hodnotu v tom, co vám dávám. A je vás mnoho, kdo jste mi za moje služby zaplatili. Díky tomu mohu dělat svoji práci naplno a pomáhat dalším lidem. Děkuji!

2. Celý život jsem dělal/a něco jiného, nemám vystudovanou žádnou školu, aby mohl/a dělat, co mám rád/a…

Nevadí! Budete překvapeni, co všechno o svém oboru, který máte rádi, víte a znáte! Co všechno umíte! Co všechno už v sobě máte proto, abyste mohli začít! A to, co vám chybí, se rychle naučíte, když jde o věc, která vás baví.

A že nemáte papír? Často žádný nepotřebujete a pokud ano, najdeme spolu cestu, jak ho získat!

Nestudovala jsem personalistiku a ani jsem nepracovala jako personalista. A přesto jsem za 15 let praxe vedla stovky výběrových řízení, viděla tisíce životopisů, setkala se se stovkami kandidátů na pohovorech.

Sama jsem byla mnohokrát uchazečem. V obou případech jsem se učila především ze svých chyb a stále se zlepšovala a zlepšovala natolik, že teď mohu to, co vím, dávat dál. A dál se učím – vzdělávám se u nás i v zahraničí, spolupracuji s odborníky v oboru…

3. Už jsem moc stará/starý na změnu!

NE! Nikdy není pozdě! Váš věk může být dokonce i vaší výhodou! Máte daleko víc zkušeností, znalostí…

Ryamond Albert Kroc založil v 52 letech Mc Donalds’, do té doby byl obchodním cestujícím. Mary Kay Ash byla do 45 let podomní prodavačka knih a domácích potřeb, ve 45 letech založila úspěšnou kosmetickou firmu. Colonel Sanders založil KFC ve svých 62 letech. Christian Dior měl první módní přehlídku své značky ve 42 letech. Co si asi tihle tři a mnozí další mysleli o „svém věku“?

Opustila jsem zaměstnání a spustila jsem svůj projekt ve 40 letech…

Začněte svou změnu hned…

Můžete objevit svoje poslání a najít v sobě svůj diamant, svoji vnitřní hodnotu. Existuje řešení pro KAŽDÉHO z vás. Ale ne KAŽDÝ má tu odvahu.

Je čas zeptat se sami sebe: Jaké je moje poslání? Dělám to, co je mým posláním? Jaká je moje hodnota? Dávám opravdu ze sebe to nejlepší?

Když budete znát svoje poslání, objevíte svoji hodnotu a hlavně, půjdete si za tím:

  1. budete dělat práci, ve které budete spokojení a šťastní, která vás bude bavit a naplňovat
  2. budete ve své práci úspěšní a prospěšní mnoha dalším lidem
  3. budete spokojeni ve svém životě, protože vaše spokojenost v práci ovlivňuje vaši spokojenost v dalších oblastech života.

Řešení existuje pro každého z vás, kdo chcete dělat něco, co má smysl, co vás bude bavit, v čem budete prospěšní světu a co vás uživí a navíc máte odvahu podívat se sami do sebe a udělat tu ZMĚNU!

A co vy, děláte to, co vás baví a naplňuje?

 

Jana Bártíková
Průvodce na cestě k dobré práci

Ebook, který vám pomůže najít vaši hodnotu – Objevte v sobě svůj diamant

www.ziskamdobroupraci.cz
www.lidejsouzaklad.cz

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů