Blog / Co dělat, když ze vztahu vymizí šťáva a vášeň?

Před deseti lety jsem se dostala na úplné dno. Nic se mi nedařilo, vztahy se mi bortily a já litovala let, které jsem ztratila s nevhodnými partnery. Potřebovala jsem odjet a vyčistit si hlavu. Napadla mě jedna šílená věc… a odjela jsem do Indie

Byla jsem zvyklá žít neustále v pohybu. Najednou jsem neměla co dělat, ale měla jsem možnost pořádně přemýšlet nad svým životem. Na povrch mi vyplynuly věci, které jsem v každodenním stresu neviděla.

Byly to návaly lítosti, vzteku, ale také radosti, protože jsem vnitřně cítila, že začínám znova od nuly. Uvědomila jsem si, že i když jsem na dně, mohu se znova odrazit. Tento fakt byl pro mě hnacím motorem.

Po měsíci jsem se vrátila domů. Rozhodnutá změnit svůj život od základů.

Meditace a učení našich předků mi vehnalo novou krev do žil a já byla připravena jednat.

Správný čas mít po boku svou spřízněnou duši

Řekla jsem si, že budu postupovat podle toho, co jsem se v Indii naučila. Vědomě jsem vpustila LÁSKU do svého života a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Seznámila jsem se s mužem, o kterém jsem dřív jen snila.

Náš vztah byl od začátku krásný, ale po několika letech jsem začala cítit, jako by se z něj vypařila šťáva a vášeň, která tam byla na začátku. Nechápala jsem, jak je to možné.

Vždyť mám po boku muže svých snů!

Mám krásný vztah, ale stejně mi v něm něco chybí!

Začala jsem zjišťovat, jak vrátit zpět onu partnerskou harmonii.

Odpověď přišla znenadání

Vrátila jsem se zpět na místo, které mi tehdy pomohlo. A nebyla to Indie, ale mé nitro. Dala jsem si pár dní volno, odjela mimo domov a byla sama se sebou. Vypnula jsem telefon a počítač jsem pro jistotu ani nebrala.

Vstřebávala jsem informace z knih a kurzů, které jsem během několika let absolvovala.

Uvědomila jsem si, jak mi na manželovi záleží. Cítila jsem (a stále cítím) obrovskou vděčnost, že ho mám. Dává mi totiž prostor být sama sebou. Uvědomila jsem si, že aby se nám do vztahu vrátila jiskra, musím začít od malých krůčků.

Jedním z nich bylo přijetí svého muže přesně takového, jaký je.

Když jsem ho takto začala brát, začaly se dít zázraky. Vrátila jsem se tehdy stejná, ale úplně jiná. Postupně jsme vyladili naši partnerskou harmonii a vrátili našemu vztahu šťávu.

Denně si uvědomuji, jak díky našemu vztahu rostu. Můj muž mě podporuje v mých projektech a je šťastný, když mě vidí šťastnou. A naše partnerská harmonie?

Vášeň a šťáva našemu vztahu už nechybí.

A jak to máte doma vy?  Žijete ve šťastném a harmonickém partnerském vztahu? Protože když se vracíte domů, kde se cítíte milovaná a šťastná, začne se vám tato realita odrážet také do dalších aspektů života.

Dala jsem sama sobě závazek, že se budu s ostatními ženami dělit o zkušenosti, které mi na vlastní kůži fungovaly, protože každá si zaslouží být šťastná. Bez ohledu na vnější okolnosti.

Proto jsem napsala svůj druhý e-book s názvem Lexikon partnerské harmonie. Návod, který v něm předkládám, mi pomáhá už několik let udržovat partnerskou harmonii u nás doma.

Cítím se tak denně šťastná a naplněná jak sama se sebou, tak i po boku svého muže.

A vy můžete také!

 

Anna Lukšová

Ukazuji cestu ženám, které chtějí žít dlouhodobě šťastným partnerským životem.

www.annaluksova.cz

www.partnerskaharmonie.cz

autorka e-booků Přestaň už být single a Lexikon partnerské harmonie

Další články v kategorii

Vaše příběhy Vztahy
Přidejte se do diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.