Čím byly letošní prázdniny „jiné“?

Prázdniny mají zvláštní kouzlo.
Možná za to může sluníčko, nebo jen vzpomínky na doby, kdy jsme byly dítka školou povinná a tak nějak máme zafixováno, že je čas si na chvíli odpočinou, vypnout. Anebo nejsou prázdniny ničím víc než dalším časem, kdy lze dělat spoustu věcí… Pokud jste vášnivě ponořeni do toho co děláte, nevidíte, neslyšíte a volno si uděláte zkrátka až ve chvíli, kdy se to hodí vám, bez ohledu na roční dobu a počasí.

V čem jsou – byly pro vás prázdniny jiné než zbytek roku?

alicekirs_mUtekly strašně rychle :D byť ty moje ještě neskončily. Letos jsem si naplánovala prázdniny 3-měsíční, kdy jsem se rozhodla hodně omezit email, facebook a bytí ve virtuálním světě. A naopak posílit bytí v reálném světě.

Povedlo se mi to tak ze 70% a jsem za to moc vděčná, protože moje plány jsou vždycky velmi idealistické až snílkovské. Holt jsem taková.

Strávila jsem hodně dní s mými nejbližšími. 14 dní se svou maminkou ve Francii. 6denní retreat pro páry s Davidem, byl opravdu úžasný a i 10 dní, které jsme strávili cestováním po Evropě, ve mě vyvolaly pocit velké blízkosti a intimity, který si doposud držím. Užila jsem si skvělý víkend na chalupě s kamarádkou a opekla na ohni snad nejvíc buřtů ve svém životě.

Takže jiné tyhle prázdniny byly v tom, že jsem si udělala více času na blízká setkání, za která jsme moc vděčná.

Alice Kirš – www.zenyzenam.cz

 

Dana ŠlancarováTahle otázka mě velmi pobavila. Když jsem si totiž vzpomněla na prázdniny v minulých letech, vlastně jsem ani žádné prázdniny neměla. A to proto, že jsem od rána do večera, a nezřídka i od večera do rána, pracovala. Prázdninový jsem si mohla dovolit maximálně víkend. Bylo to částečně proto, že jsem měla „opravdu“ hodně práce, a částečně proto, že jsem workholik, a svůj život si bez práce prostě nedokážu představit ;-))

Letos v květnu jsem ale byla na dvou úžasných párových retreatech u Denisy Říha Palečkové a Richarda Vojíka, kteří nás učili, jak je možné si zhmotňovat svoje přání s využitím sexuální energie (Richard to označuje velmi kouzelně jako „prcání na záměr“). No a Denisa pak mluvila o tom, že si řada lidí, kteří těmito jejich „zhmotňovacími“ kurzy už prošli, přičarovala úplně jiný životní styl: dneska už nemají práci i o víkendu, ale naopak mají víkend i kdykoli během týdne.

Tohle mě velmi zaujalo, protože ač mě práce všeobecně dost baví, bývaly chvíle, kdy jsem z ní byla unavená a cítila jsem, že potřebuju nějakou změnu – věnovat víc času sobě, věnovat se tomu, co mě baví, ale nepřináší mi okamžitý finanční zisk nebo jiný pracovní výsledek, dávat čas a pozornost své rodině… Takže jsem si to vložila do záměru a vysílala energii podle návodu Denisy a Richarda a Vesmír dodává výsledky!

Letošní prázdniny jsou pro mne konečně skutečné prázdniny, kdy mám spoustu času na svoje blízké, na sebe, na čtení, na dívání na filmy, na sportovní aktivity každý den, na nové věci a nové výzvy (například jsem vyzkoušela plachtění na Lipně a chystám se v září i na moře) – a ještě mi zůstává dost času na mou milovanou práci (dopsala jsem například svou druhou knihu, ze které mám velkou radost).

Uvědomila jsem si přitom, jak mnoho mi může přinést, když pracuju odpočinutá a plná energie a dobré nálady. Pak najednou mi lidé volají sami, objednávají si knihy a koučink, přizývají mě do projektů… Když jsem byla vyčerpaná, přitahovala jsem si touto svou energií jen podobně vyčerpané lidi a jejich problémy… Takže moje heslo je: Prázdniny jsou každý den!

P.S: A pokud vás zajímá ona tajemná technika „milování se záměrem“, tak se můžete podívat na toto video , které jsme o tom natočily s Denisou Říha Palečkovou, nebo si přečíst článek, ke kterému mě inspiroval Richard a který jsem nazvala nejinak než Prcáním k bohatství . :-)

Dana-Sofie Šlancarová – www.cyklickazena.cz

 

barbora_nadvornikova_portretJiž dlouho pro mě neplatí víkendy, prázdniny ani dovolené.
Pracuji v cyklech a jak to zrovna cítím a na „oficiální prázdniny“ příliš nehledím.

Nicméně mohu říct, že si letní čas užívám hlavně v tom, že Praha bývá prázdná, úřadovat se dá v parku a mě vlastně baví takové to české léto.

Koupat se v rybníku, jezdit na chatu, mít čas na grilování, toulat se v lese, pořádat pikniky, tancovat na Náplavce, dávat si schůzky na trzích, jíst hooodně melounů a občas jen líně pozorovat, co se zrovna děje v trávě :-)

Barbora Nádvorníková – www.barboranadvornikova.cz

 

Lucie_MattabuPrázdniny – to je léto a počasí, které zve k výletům a pobytu v přírodě.
V létě se snažím co nejvíce urychlit domácí i pracovní povinnosti, abych mohla vyrazit ven.

Když sluníčko hřeje, toužím co nejvíce užívat jeho paprsky, lesy, louky, vodu i vzduch. Ráda si vyzuji boty, projdu v trávě, brouzdám v průzračném potůčku a prociťuji kontakt s matičkou Zemí.

V létě se prostě nechce domů. Je to čas lenošení a vyhřívání.

Lucie Mattabu – www.flirtdance.eu

 

Lucie KolaříkováProtože jsem neměla semináře a čas jen tak plynul, objevila jsem zase chuť pokračovat v psaní knihy Učebnice sebelásky. Kreativita se nedá plánovat, proto v časech jara a podzimu, kdy je můj čas hodně rozplánovaný, nejsem tak kreativní, jako teď v létě.

Zároveň jsem měla prostor na dokončování i na nové začátky, navázání nových přátelství, propojení s lidmi z minulosti, užívám si sdílení se stejně naladěnými lidmi. Nenechala jsem si ujít letní grilovačky a posezení u ohně.

Přestože pracuji skoro celé léto, vnímala jsem to uvolnění a prázdno ve vzduchu a nabrala jsem si energii do zásoby. Pravda ale je, že pro mě prázdniny dnes už nejsou časem mé dovolené, dělám ji raději několikrát v roce a moje pracovní cestování mám ráda taky. Léto si ještě užiju v září na Hawaii a v říjnu na Bali.

Lucie Kolaříková – www.luciekolarikova.cz

 

Denisa Říha PalečkováPro mě prázdniny v mnohém nejsou zase až tak odlišné od zbytku roku. Nebo spíš zbytek roku není odlišný od prázdnin. Protože celý rok je naplněný aktivitami, které mě baví a dávají mi smysl.

Semináře pořádáme v létě i v zimě. Tak hlavní rozdíl je, že v létě máme o trochu víc delších smeinářů, které jsou pro lidi jako jejich transformační dovolená. Ovšem takový seminář máme i v únoru v Thajsku. A jak už vyplývá z mé odpovědi, pro mě i to vedení semináře jsou „prázdniny“, něco co mi přináší radost a hluboký smysl.

Rozdíl, který vnímám letos, je že vidím na facebooku víc fotek od moře, po kterém se mi už trochu stýská :-)

Moje letošní „dovolená“ je právě teď, kdy jsme byli na pobytu s miminkem plavat a potápět se s Baby Klubem Plaváček. Byl to úžasný čas, věnovaný sama sobě a své rodině. A ještě tyto dny trávíme v magické chaloupce na Vysočině, obklopeni úžasnými lidmi, dětmi, kozami a ovečkami :-)

Denisa Říha Palečková – www.kurzypropary.cz

 

bohdana_kabatovaPrázdniny jsou pro mě vždy jiné než zbytek roku. Mám dvě děti, které jsou školou povinné. A tak s příchodem 1. července vypínám své tlačítko super-ženy a super-matky a s úlevou pouštím z hlavy veškeré rozvrhy, kroužky, vystoupení, potřeby, nákupy, odvozy, přesuny. Už jen tím, že odpadne starost o školu a kroužky, se mi zvyšuje úroveň vnitřní pohody o dobrých 30% :) Přibližně o stejné procento narůstá objem času, který můžu strávit s dětmi a manželem, využít pro sebe nebo na věci, které během roku odkládám. A to je víc než báječné! :)

Léto je tedy pro mě, i přesto že pracuji, vždy náramným odpočinkem. A je mi při tom jedno, jestli jsme někde na dovolené, nebo si vyjíždíme jen na krátké, několikadenní výlety. Miluji slunce a teplo. Pokud to jde, snažím se být co nejvíc na zahradě nebo někde venku. Pracujeme s manželem z domu, takže vytáhnout si léhátko na zahradu a přenést si notebook, nebo se sbalit a vyrazit někam do restaurace s kvalitním internetovým připojením, není problém.

Je mi jasné, že se blíží opět čas, kdy se přesunu do módu super-ženy. Září je za dveřmi. Ale už mám plán. Až ho najdu, vypnu ho nadobro :)

Bohdana Kabátová – www.bohdanakabatova.cz

 

A čím byly tyhle prázdniny jiné právě pro Vás?

 

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře
  1. Petra napsal:

    Prázdniny nebo osobní rozvoj? Ukončení vztahu,podání žádosti o rozvod, přestěhování k rodičům, dvoje neštovice, takže zrušení veškerých letních plánů, řešení obrovských dluhů v manželství, nástup do práce, nástup syna do první třídy v pro něj neznámém městě, hledání bytu, to všechno vypadá jako hrůza, ALE já jsem konečně v realitě a konám věci, na které bych si nepomyslela troufnout. Přišla jsem na to, že nemusím otevřít firmu velikosti Microsoft, ani internetový obchod, abych byla štastná, a začala si sebe vážit, ale stačí se umět postavit čelem realitě a konat a najednou vše jde. A děkuji za emailovou konzultaci Lucii Bouzkové. Prodiskutovala jsem milion hodin a skoro každá diskuze mě v mem rozhodování posunula o centimetr dál. Děkuji všem. Až dotahnu svou změnu = přestěhuju se do svého od rodičů, už se těším na liebesbrief, který napíšu všem těm, které jsem na své cestě tolik potřebovala.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů