Cesta k vlastní hodnotě

Loni na Silvestra jsem si dala na svou jantru přání přání, že se chci naplno otevřít spolupráci. Netušila jsem, co mě čeká :).

Projekt Ženy ženám jsem vytvořila hlavně proto, že jsem nechtěla být v tom, co dělám, sama. Chtěla jsem někam patřit, být součástí něčeho většího.

Můj muž David mě ode dne, kdy jsme spolu na podzim roku 2007 začali spolupracovat, velmi inspiroval a inspiruje dodnes. V loňském roce, hlavně na začátku roku, jsem žasla nad tím, jak se mu daří svou firmu, tým lidí, celé své podnikání s jakousi lehkostí a přirozeností zvětšovat a rozšiřovat. Po pravdě jsem mu to i dost záviděla a měla jsem pocit, že já musím vybudovat to samé. Ale sama. Že sama musím něco dokázat.

A právě díky těmto pocitům pro mě bylo na jaře 2013, kdy se jeho tým začal pravidelně scházet u nás doma, více se spojovat a podporovat, velmi těžké být toho všeho součástí. Fyzicky jsem tam byla, byla jsem přece jeho manželka a taky paní domu, ale jinak… bylo to fakt těžký.

Neviděla jsem svou hodnotu

Hlavním důvodem bylo, že jsem neviděla svou hodnotu a přínos pro „jeho“ firmu, která byla zaměřená spíše na IT a info-podnikání, aplikace a software. Litovala jsem se, že mezi ně nepatřím. Měla jsem pocit, že mě David dostatečně za mou práci v rámci projektu Ženy ženám neoceňuje, že mě málo podporuje. Ovládal mě strach, že když tam své místo nenajdu, přestanu si s Davidem rozumět a náš vztah se rozpadne. Z prvních setkání týmu jsem byla vždycky strašně vyčerpaná, z jednoho jsem dokonce odjela. Byla jsem naštvaná na sebe i Davida. Na všechny.

Celá situace se vyhrotila v květnu 2013, kdy jsem měla pocit, že jediným řešením je z týmu odejít. Úplně se od něj oddělit. Tohle všechno jsem s Davidem sdílela, i když to bylo pro mě moc těžké. David se choval naprosto skvěle. Říkal mi, že vždycky budu součástí toho, co dělá, protože jsem součástí jeho. Jeho múza a jeho inspirace, člověk, který mu vytváří prostor pro to, aby mohl tvořit, ale že cestu, po které se mi půjde dobře, si musím najít sama. Hezky se mi to poslouchalo, vnitřně jsem však cítila opak. Byl to těžký měsíc.

Pak přišel zlom

Pak přišla velká akce. Milionové impérium živě. Akce, kterou pořádal David se svým týmem, pro 1 000 lidí. Dva dny naplněné informacemi, inspirací, radostí ze setkání. Tam přišel zlom.

S úžasem jsem hleděla z první řady na svého muže na pódiu. S obdivem, neskrývaným dojetím, naprosto uvolněná a klidná. A tam mi to došlo. Došlo mi, že moje místo je vedle něj, že role, ve které cítím klid a naplnění, je právě role manželky, ženy, která svého muže podporuje, inspiruje a doplňuje. Že není třeba nic víc. Ulevilo se mi. Moc.

Takhle dojatá jsem byla :)

Takhle dojatá jsem byla :)

Od té doby bylo všechno jinak. Přestala jsem své místo hledat a začala jsem prostě a jednoduše být součástí. Součástí svého muže, součástí úžasného a skvělého týmu. Věci se daly do pohybu.

Tím, jak jsem já sama začala vidět svou hodnotu, jako žena se skvělou intuicí a empatií, stejně tak ji on na druhé straně začal ctít a využívat. David mě sám od sebe začal oceňovat. Ptát se mě na mé názory na dění ve firmě. Začal mě zvát k různým rozhovorům a schůzkám. Došlo mi, že věci, které vidím a cítím já, on nevidí, že se skvěle doplňujeme.

V létě padlo velké rozhodnutí, že se všechny projekty, ve kterých je David zainteresován, oficiálně sloučí do jedné skupiny, do jedné firmy. Firmy 2.0. Firmy, která lidem zjednodušuje život a přináší do něj radost. Tím se započal krásný, i když nelehký proces. I pro mě, protože jsem se rozhodla, že projekt Ženy ženám bude také součástí této skupiny. Viděla jsem v tom další naplnění mého záměru – být součástí něčeho většího a využití síly spolupráce.

Začali jsme hýbat se strukturou, více se potkávat, nastavovat procesy, nabírat nové lidi, dělat pořádky, vyhazovat kostlivce ze skříní a vytvářet novou kulturu. Kulturu svobodné firmy.

Ve spolupráci je opravdu síla a hlavně krása

Díky tomu všemu do mého života vstoupila spousta úžasných lidí, navázala jsem několik opravdu hlubokých přátelství, naprosto se ukotvila ve své roli podporovatele, hodně jsem se naučila a stále se učím. Naše setkání s týmem mě moc baví. Hlavně okamžik, kdy pro 30 lidí vařím den dopředu kotel polívky :). Scházíme se u nás v domečku v našem sále, který nám už po pravdě začíná být maličko těsný, a tak se na mé jantře letos objevilo nové místo…

O Vánocích jsme společně i s našimi partnery a dětmi strávili celý víkend na horách. Byla to pecka a velká radost.

V těchto dnech zažívám velkou vděčnost nad tím, jak všichni z Firmy 2.0 společně rosteme, že si v rámci našich možností a naší úrovně vědomí dokážeme dávat zpětné vazby, řešit konflikty a projevovat si náklonnost a opravdové přátelství. Ale třeba se i v lásce rozcházet.

Tady nejsme všichni, je nás mnohem víc :)

Tady nejsme všichni, je nás mnohem víc :)

Tahle cesta nekončí… jdeme dál, skrze náš vlastní růst zprostředkovávat růst a radost ze života dalším lidem.

Dvanuláci, díky, že jste. Mám vás ráda.

Hawk

Alice

P. S.: Na závěr se chci podělit o to, proč vkládám svůj čas do práce na Ženy ženám a také do Firmy 2.0, a svůj slib, který jsem celému týmu v prosinci 2013 dala.

Proč?

Svůj čas do této role vkládám, protože cítím, že ve spolupráci je obrovská síla a ve spojení skvělých lidí vznikají nádherné a smysluplné věci, které se realizují s lehkostí a spokojeností všech. Svůj čas do této role dávám také proto, že mám odvěkou touhu dělat lidi kolem mě šťastné a spokojené, a v této roli a v této firmě se mi to dost dobře daří :). Svůj čas do této role také vkládám proto, abych se já sama naučila dobře a efektivně tvořit, spolupracovat, vést, komunikovat, předávat, sdílet, abych měla dostatek času a peněz na sebe, své potřeby a svůj osobní život.

Můj slib

Slibuji, že budu autentická a pravdivá k vám, k sobě, k veškerým našim akcím a tvorbě. Slibuji, že ode mě dostanete upřímnou a srdečnou zpětnou vazbu nebo radu, kdykoliv si o ni požádáte. Slibuji vám pomoc, s čímkoliv budete potřebovat, co nebude v rozporu s mými osobními hodnotami a systémem přesvědčení. Slibuji, že nebudu tak vážná a budu se více házet do srandy, moje vnitřní děcko to vážně potřebuje :D. Slibuju, že se nebudu snažit spasit celý svět a hrát si na Matku Terezu a budu myslet víc na sebe :).

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře
  1. Markéta napsal:

    Alice, super! Díky za ty poslední slova…budu myslet více na sebe…jdu se objednat na masáž:-)

  2. Marie napsal:

    Děkuji za krásnou a pravdivou zpověď. Velmi inspirující. Držím Vám všem palce!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů