Blog / 7 rozdílů mezi láskou a strachem aneb Síla lásky a PÍSEŇ

 

„Láska je nejmocnější silou světa, a přesto je to to nejpokornější, co si člověk dokáže představit.“ 

MAHÁTMA GÁNDHÍ

 

V roce 2017 jsem prošla několika lekcemi v rozhodování na základě lásky. A dnes chci do nového roku podpořit i vás, abyste se skutečně rozhodovali na základě lásky a ne strachu. Podle toho totiž následně vypadá náš život.

To, jak jsme šťastní, jak se nám daří… Je to volba mezi tím, jestli věříme, že je vesmír/život přátelský nebo nepřátelský. Je to také obraz toho, jestli se máme nebo nemáme rádi. Jestli si věříme, jestli jsme tzv. u sebe.

Život je velmi krátký na to, abyste ho žili podle někoho jiného, v nesouladu se sebou samými. Abyste o životě podle svých představ jen snili a nežili ho.

Pro inspiraci a podporu ve vašem rozhodování sem přikládám také slova, díky kterým snáze rozeznáte, zda se jedná o lásku nebo strach. Jsou to slova autora Čtyř dohod, Dona Miguela Ruize:

 

Sedm rozdílů mezi láskou a strachem:

 

1. Láska nemá očekávání

Strach je plný očekávání.

 

2. Láska nemá povinnosti

Strach je plný povinností. Jednáme-li z povinnosti, náš odpor způsobuje, že trpíme. Nedaří-li se nám jednat na základě povinností, pociťujeme vinu.

 

3. Láska chová úctu nejen k druhým, ale také k nám samým

Strach si neváží ničeho, ani sebe. Jestliže lituji sám sebe, pak si sám sebe nevážím. Jestliže lituji tebe, nevážím si tě.

 

4. Láska je trpělivá

Strach je netrpělivý.

 

5. Láska nemá lítost

Strach je plný lítosti, zvláště sebelítosti.

 

6. Láska je odpoutaná

Strach je naplněn pouty a obavami, že o ně přijde.

 

7. Láska je laskavá

Strach je příliš zaměřen na sebe, než aby mohl být laskavý.

 

Rozhodujte se podle toho, co cítíte, že je správné. Naslouchejte svému srdci. Poznala jsem, že jedině tak budu šťastná nejen já, ale i mé nejbližší okolí.

Často se rozhodujeme na základě různých kritérií než na základě toho, že se máme rádi. Hledíme na všelijaké ostatní věci, ale mám tu zkušenost, že nám samotným to vnitřní štěstí nepřináší. Často se i bojíme, že daným rozhodnutím můžeme ublížit druhým, nebo že by se jim to nemuselo líbit, nebo to rozhodnutí vypadá riskantně, je plné nejistot. Ale přesto cítíme, že je to tak správné, slyšíme volání své duše…

Pak jen můžu doporučit – udělejte to, co cítíte, že je podle vás správné. Nehledě na to, co bude. Ty cesty se posléze ukáží. Jen věřte svému vnitřnímu hlasu. Rozhodujte se jako někdo, kdo se má rád. Vyplatí se to. A když budete šťastní vy, budou šťastní i ti blízcí kolem vás, kteří k vám patří.

Láska dokáže pozitivně změnit každou situaci, dokáže uzdravit různé šrámy a vztahy. Otevřete se lásce a změňte svůj život. Probuďte lásku k sobě, k životu, k druhým lidem a s láskou prožijte každý den. Rozhodujte se na základě lásky, ne strachu. Dělejte vše s láskou a jakmile tuto lásku k životu necháte plně rozhořet ve svém srdci, začne se přirozeně šířit kolem vás. 🙂

K tomuto tématu jsem natočila také VIDEO, kde se mimo jiné dozvíte, jak se snadněji rozhodovat na základě lásky. Dozvíte se také, jak zažívat více lásky ve svém životě, podělím se s vámi o pár důležitých tipů pro váš šťastný a láskyplný život. Podívejte se na toto video tady >>>

A tady na YouTube kanálu Léčivé síly hudby a slov je podporující píseň, mantra MILOVAT ze záznamu vystoupení na Ženy ženám ŽIVĚ 2017, o které ve videu mluvím:

 

 

 

S láskou a objetím

Zdenka Motáčková

Mou celoživotní vášní je zpěv. Tvořím písně a podporující nahrávky, které léčí šrámy na duši, posilují, motivují a inspirují. Mým hlasem a hudbou podporuji druhé k tomu, aby žili spokojenější a šťastnější život. Můj příběh si přečtěte ZDE >>>

Zvu vás srdečně na jedinečný seminář Léčivá moc hlasu s praktickými ukázkami, kde se dozvíte, proč je dobré si prozpěvovat, jak je to s léčivým vlivem zpěvu, proč je hlas tak důležitým nástrojem a samozřejmě si také zazpíváme a užijeme si „léčivou moc“ našich hlasů. Více informací o semináři a přihláškách se dozvíte zde >>>

Další články v kategorii

Inspirace Sebeláska Ženy ženám
Přidejte se do diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.