Zrození tvůrce v nás

žena na vrcholu

V posledních týdnech jsem opět potkala pár lidí, kteří prožili nějaká traumata v dětství. Ve většině případů se jejich problémy z mládí promítají až dodnes. Určitě nikoho nepřekvapím tvrzením, které je dobré si občas zopakovat a uvědomit.

Podle toho, jaký základ v životě dostaneme, pak následně zvládáme nebo nezvládáme svůj život v dospělosti. Naše mládí a útlé dětství ovlivňuje naše pozdější chování a reakce.

Každopádně je pro nás velmi zatěžující, když nám naše minulost ovlivňuje náš současný život a my ji používáme a využíváme k tomu, abychom si našli výmluvu, proč nežijeme šťastný život.

Všichni si v sobě něco neseme.

Všechny nás naše životní situace školily, abychom si uvědomili, že změna našeho pohledu na situaci, na naše životní hodnoty a hlavně změna naší vnitřní podstaty, jsou nezbytné k tomu, abychom přestali řešit svou minulost a mohli konečně šťastně prožívat svou přítomnost.

Pokud ulpíváme v minulosti a neustále se na něco vymlouváme a hledáme důvody, proč nemůžeme být šťastní, pak to znamená jediné. Stále setrváváme v pozici oběti, která je vláčena životními okolnostmi a vydána na milost a nemilost jiným lidem, kteří s ní mohou manipulovat a hýbat, jak se jim to zrovna hodí.

PŘÍLEŽITOST: Životní styl snů

MAGICKÉ OKAMŽIKY:
cesta ke Tvému spokojenému životu…

 

Alice s Davidem Tě zvou ke sdílení jejich životního PŘÍBĚHU a RECEPTŮ.

Více se dozvíš ZDE >>>

 

Většina lidí- obětí, pak prochází fází studia a hledáním informací. Pročítají stohy knih, chodí na semináře, terapie a diví se, že pocit blaženosti pokaždé vyprchá po pár dnech, kdy „zázračné“ účinky terapie odezní. Nic není špatně.

Každý máme svůj čas a svůj práh bolesti, za který už ve svém smutku a bolesti nejsme ochotni zajít.

Když si dnes pročítám některé příspěvky z roku 2012, tak jsem v roli oběti setrvávala opravdu dlouho a co hůře, vůbec jsem to neviděla ani necítila. Jak bylo jednoduché a pohodlné ze svého zpackaného života obviňovat ostatní a hlavně mou minulost, která přece určitě mohla za mé bolavé zkušenosti.

Teprve minulý rok, po jednom skutečně nepříjemném zážitku, se ve mně udála obrovská změna. Přišla sama od sebe a znenadání. Uvědomila jsem si, že to trapné klišé, které jsem tisíckrát četla „Ty jsi tvůrce, jedině Ty můžeš ovlivnit, jak vypadá Tvůj život“, teprve po mnoha letech najednou ve mně zaznělo tím správným tónem, dotklo se mého srdce, které se začalo aktivovat a začalo opět produkovat lásku. Lásku ke mně samotné.

Jak jsem to udělala? Jak jsem to poznala?

Ve velmi nepříjemné a bolestné situaci, kterou jsem právě prožívala, jsem se poprvé po mnoha letech zachovala jinak než obvykle a má reakce ve mě způsobila nebývalý klid a harmonii během pár hodin.

Pochopila jsem, že to je ta cesta.

Konečně jsem pochopila a hlavně začala žít následující: Lidé, kteří se mají rádi, si dobrovolně neubližují. Přestávají dělat věci, které jim způsobují bolest a nepříjemné pocity.

Když se máte rádi, jednáte s lidmi tak, jak si přejete, aby se chovali oni k Vám. Vytváříte si nová životní pravidla a priority a díky tomu se z Vás stává tvůrce vlastního života. Najednou zjistíte, že máte více času, protože už neřešíte životy ostatních lidí, aby jste odsunuli a schovali vlastní problémy.

Nepotřebujete žádné zaručené rady, protože věříte sobě a své intuici. Každý jsme jedinečný originál a jedině my víme nejlépe, co je pro nás dobré. Vrací se nám do života láska a radost. Čím více jí kolem sebe rozdáváme, tím více k nám přichází. Zdroj je nevyčerpatelný.

Před pár dny to byl přesně rok od mé poslední „chyby „, kdy se má vnitřní oběť přerodila ve tvůrkyni. Stala jsem se pozorovatelkou vlastního života. Kdykoli vidím něco, co se mi nelíbí, zastavím se a přemýšlím, jaké změny podniknout, aby se situace opět stala příjemnou a harmonickou.

Další výhodou proč být tvůrcem je to, že neutíkáte od problémů, ale okamžitě hledáte možnosti, jak je vyřešit a zvládnout. Přestáváte si tvořit další a další nánosy smutku a beznaděje, protože víte, že řešení se dá najít vždy a věříte si.

Pokud se vědomě stanete tvůrcem svého života, pak si sami určujete pravidla Vaši láskyplné hry. Je to jen Váš život, Vaše rozhodnutí, o kterých nepochybujete a Vaše prožitky, které Vám jasně ukazují cestu, kudy se vydat. Pokud stojíte na rozcestí, tak se klidně ozvěte a já Vám povím svůj příběh. Nevyžádané rady neudílím.

Pokud chcete, můžete se inspirovat. Pokud ne, pak se nic nestane. :)
Je to Váš život.

Každý máme svůj čas a způsob, jak se vyškrábeme na příjemnou a teplou skálu z krásným výhledem, odkud uvidíme svůj život jako na dlani.

Brigita Tóthová

srdcovcesta-brigit.blogspot.cz

https://www.facebook.com/srdcovacesta/

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Lenka napsal:

  Me Tvuj pribeh zajima :), rada se necham inspirovat…

 2. Lucie napsal:

  Ahoj,právě jsem něco takového pocítila také, děkuji za ten text. Včera jsem pomyslela s kým sdílet jsem z FM. :-) Chtělo by to ženský kruh, bezpečí. :-) Lucie

  • Brigita Tothova napsal:

   Ahoj Lucii.Krásná zpráva pro mě. Ženské kruhy mám v plánu na podzim, jinak poradam samolecebna setkání v časově.Pokud chceš tak se ozvi na fb,nebo emailem brigita.tothova@seznam.cz.Ráda tě poznám osobně. Měj krásné dny

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů