Výzva: nadělujte letos JINAK

Lidé, kteří mě dobře znají, tak o mnně vědí, že ráda zkouším nové věci a experimentuju. A ty, které mi fungují, u těch zůstávám a ty ostatní dřív nebo později pouštím.

Mému experimentování neunikly ani Vánoce. Zažila jsem Vánoce s rodiči, Vánoce sama, Vánoce s kamarády, Vánoce v zahraničí, Vánoce se svým mužem Davidem, Vánoce s tchánem a tchýní a všechno to byly skvělé zkušenosti.

I letos ke mně jeden experiment přišel, a protože se ozýval příliš hlasitě, řekla jsem si OK, vyslyším Tě.

Nakupování dárků mě vždycky bavilo, pořád mě to baví, baví mě dělat druhým radost. Jen je mi od loňského roku nějak smutno z toho shonu kolem. A té kvantity. Mám pocit, že lidi stráví víc času sháněním desítek dárků po přeplněných nákupňácích, místo toho, aby se zastavili a užili si skutečné svátky klidu a pohody s těmi, které mají rádi.

Letos naděluji JINAK

A tak jsem se rozhodla, že letos předvánočnímu shonu řeknu NE a vánoční čas, který trávím letos DOMA, si pěkně a poctivě v pohodě užiju s lidmi, které mám ráda. To je stejně ten nejkrásnější dárek, který si pro sebe přeju!

Chci si ale dopřát i nadělování. :) Jen jinak než pobíháním po obchodech nebo klikáním v internetových obchodech.

Rozhodla jsem se letos dárky vyrábět. 🎁
Užít si kreativní čas a zároveň do nich dát kus sebe, svého času, pozornosti a lásky.

🎄 🎄 🎄

Asi nejlépe to srhnul Jiří Kodet ve známé scéně z Pelíšků, kde prohlásil, že největší radost udělá takový dárek, který člověk vyrobí sám pro toho druhého z lásky.

3 tipy, jak na to

Nemůžu vám říct, co všechno vyrábím já, protože nechci kazit překvapení členům rodiny a kamarádům, kteří možná tento článek/video také sledují, ale pokud jsem vás inspirovala a máte chuť se do vyrábění taky pustit, pak mám pro vás několik tipů:

➀ Pinterest

Mou největší inspirací je Pinterest, kde je obrovská spousta nejrůznějších foto návodů na dárky. Mrkněte se třeba na mou nástěnku, kam jsem si uložila ty nejzajímavější tipy >>>

➁ Kreativní knihy

Další inspirací jsou knihy mé přítelkyně Denisy Bartošové. Denisa napsala dvě knihy. Láskominy Denisy Bartošové a Láska prochází kuchyní. Jsou plné praktických, originálních a jednoduchých nápadů na jedlé i nejedlé dárky. Denisa je kreativní bohyně a její nápaditost mě asi nikdy nepřestane fascinovat.

Na trhu jsou i další knihy, například Děláme si to samy a v knihkupectvích v sekci hobby jich najdete určitě velkou spoustu.

➂ DIY videa

Stejně tak můžete zabrousit na youtube kanál a vyhledat si tzv. DIY videa, což je zkratka pro Do it yourself – česky udělej si sám. Když zadáte přímo do vyhledávače DIY vánoční dárky, vypadne vám spousta návodných videí v češtině, ale pokud rozumíte anglicky, máte nabídku ještě širší.

Připravte na to ostatní

Pokud jste doposud dárky kupovali a teď se rozhodnete vyrábět, doporučuju o tom rodinu a blízké informovat, stejně jako jsem to udělala já. Když do sdělení dáte ještě trošku vtipu, vyhnete se případnému zklamání členů rodiny a myslím, že se letos na vaše dárečky budou obzvlášť těšit, protože budou zvědaví na vaše tvoření.

Věřím, že jsem vás tímto videem inspirovala k zamyšlení se, jak si přejete letošní Vánoce strávit a čemu chcete dát ve vánočním čase svou pozornost a čas. A třeba i nahlodala k tomu udělat letos něco jinak.

S láskou

Alice Kirš
srdce Ženy ženám

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů