Osobní zkušenost s vaginálním mapováním

Úžasný den, krásky!
Nějaký čas jsem přemítala nad tím, co konkrétně vám o tom do tohoto článku napíšu a jelikož miluji autentičnost, rozhodla jsem se, že je čas přestat přemýšlet a jít do akce. Popíšu moji zkušenost přesně takovou, jaká byla.

Jela jsem na tento seminář se záměrem zvýšit citlivost vaginálních stěn a tím pádem si mnohem více užívat milování se svým partnerem.

Byla jsem dost nervózní. V hlavě mi vyvstávaly myšlenky typu:

  • Co když mi to nepomůže?
  • Co když stejně nic neucítím?
  • Co když se neuvolním a nebudu se moci pořádně otevřít osobě, která mě bude mapovat?
  • Co když to bude nepříjemné a bolestivé?

A mnoho dalších otázek, na nichž jsem neznala odpověď a tím jsem byla ještě nervóznější. Ale přesto jsem cítila volání svého srdce, které mi říkalo: „Nemáš se čeho bát…“

Kurzy Denisy a Richarda si dávají za cíl dostat účastníky co nejvíce z hlavy zpátky do těla a tento kurz obzvlášť. Absolvovali jsme hned na začátku cvičení na rozpohybování a uvolnění se. Následně probíhalo seznamovací kolečko s ostatními účastníky kurzu a poté následovala teorie o tom, jak technicky vaginální mapování provést. Vyhovovalo mi, že jsme se teorií zabývali jen krátce, protože já všeobecně u vysvětlování jakýchkoli pravidel a postupů usínám.

Nejvíce jsem ocenila praktickou ukázku vaginálního mapování s asistenty kurzu, na které bylo jasně vidět co a jak má kdo dělat. Co dělá ten, kdo mapuje (dávající) a co má dělat žena, která je mapována (přijímající). Zjistila jsem, že je prakticky všechno na té přijímající a že dávající je tam pouze pro ni, dává jí svou plnou pozornost a dělá to, co si ona přeje.

Během kurzu jsme si už měli rozmyslet, s kým budeme ve dvojici a od koho se necháme mapovat. U mě to bylo jasné, byla tam žena, která mi byla hodně sympatická, takže jsem se domluvila s ní.

Následovala pauza na oběd a po této pauze přišla řada na akci.

potrat

Byla jsem přijímající. A povím vám, byla to síla.

Představte si obrovský pokoj plný plačících a křičících žen, které znovu prožívaly bolest a odblokovávaly staré rány. I já křičela. Znovu jsem si prožila operaci slepého střeva. A asistenti mi u toho léčili jizvy.

A já si v tu chvíli uvědomila obrovský AHA moment. Moje tělo po všech těch útrapách, které jsem mu kdy způsobila, si konečně zaslouží, abych jej měla ráda! Abych jej neposuzovala, že je takové a mělo by být jiné. Ono není náhoda, že je zrovna takové, jaké je.

Náhle v té vší bolesti mě zaplavila bezpodmínečná láska k mému tělu. Vždyť i přesto, čím si už prošlo, je tady stále pro mě a bezvadně mi funguje! I přesto, jak jsem se k němu chovala a odsuzovala jej, je stále tady a připravené mi jakkoliv sloužit!

 

MILUJI SVÉ TĚLO! Je úžasné!

A druhý AHA moment přišel ve chvíli léčení jizev. Ta ukrutná bolest.
Bolest. Ukrutná? Proč ukrutná?
Bolest nám ukazuje, že žijeme. Je náš přítel. A bolest léčí.

Procházet si bolestí je neuvěřitelně léčivé.

Zdá se vám to zvláštní? Ano, i mě by to tak přišlo! Kdybych ovšem neměla s tímto osobní zkušenost. Zjistila jsem, že čím více mi při vaginálním mapování tlačili na moje jizvy, tím více bolest odcházela. A teď? Cítím se báječně.

Vím, že po jednom mapování moje cesta nekončí, a že mě ještě čeká spousta práce. Ale těším se na ni. Je to totiž ten stav, kdy vím, že jsem konečně na dobré cestě a že jdu tím správným směrem.

Krásky, smyslem tohoto článku nebylo vás nějak vystrašit. Třeba si to mapování budete užívat.
Jako žena, které jsem dávala mapování. Byl to úžasný zážitek. Ale i tak, netřeba se bát.

Jak jsem už říkala – bolest je léčivá a je naším přítelem.

 

Mějte nádherný den.

jana_czernekova

 

Jana Czerneková

www.koucpromlade.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů