Tancem se dotknete života v jeho plnosti a kráse

Vnímajíc hudbu, tlukot svého srdce a radostné vibrace těla se žena od pradávna oddávala tanci. Pohyby, které v dobách smutku, radosti, extáze, divokosti, síly, slabosti i touhy vyjadřují příběh těla, jež má vlastní děj i rytmus.

To, co vzniká skrze tanec, je vlastně život sám v jeho plnosti a celistvosti.

Učíme se žít pravdivě a naplno. Učíme se oddat životu, jít více do srdce a přestat se bát. Občas však zapomínáme na jednu důležitou, řekla bych stěžejní, věc a tou je odvaha ODHALENÍ se

 

Žít život v jeho plnosti a lásce

Jak se oddat životu v lásce, pravdě, plnosti a celistvosti, když se stále budeme držet jakési „obranné“ skořápky, masky a bariéry. Naše hlava velice rychle zjistí, jak by to mělo být a co „teoreticky“ potřebujeme k tomu, abychom se od všech nezdravých nastavení osvobodily. Dokonce je schopná to vysvětlit i našemu srdci.

Ale ono to doopravdy „nechápe“, dokud to necítí a autenticky neprocítí.

A to lze jen skrze naše tělo, pocity, všechny naše buňky, proudící energii, vibraci potěšení, ženského pohybu, rozkoše, cítící svou nejhlubší podstatu a vše, co se v ní ukrývá. Je třeba se odhalit, přestat se ukrývat a vyjít z kukly – jako ten motýl, který v pohybu jakési „smrti“ oživne, ucítí svá křídla a letí do světů, jež se mu jako housence skrývaly. :)

Odhalení jménem tanec

 

Miluji TANEC

Už jako malá holka jsem se nejraději vyjadřovala buď psaním anebo tancem. Nejlépe však obojím… :)

  • Kdy žena přestala tančit?
  • Kdy přestala vnímat sílu a moc své dokonalé pánve a boků?
  • Kdy se začala stydět za svou smyslnost?
  • Kdy se začala obávat projevit se skrze své tělo a vzrušení z pohybu?
  • Kdy uvěřila, že hodná holka boky nevrtí? ;)

Nikdo vám pravděpodobně neřekne, kdy to přesně bylo, a přesto to každá žena ve svém nejhlubším nitru cítí a ví…

Zejména žena s ryze ženskou podstatou potřebuje tanec, vnímat své tělo prostřednictvím hudby, rytmu nejpřirozenějšímu právě pro její tělo a vnímání, dýchat s její pulzující vášní a citlivostí zároveň, jež plynou v jejím tančícím těle při „psaní příběhu“ jejího těla…

 

Miluji INTUITIVNÍ TANEC

Zahalení se do barevného šátku dle barvy, kterou právě ten den cítím, jako tu nejlepší, zavřít oči, dýchat s hudbou, splynout s tlukotem srdce a tančit s plynoucí energií v těle. V kruhu ostatních žen a zároveň sama za sebe. Vedle radosti, odhalení sebe samé pro sebe samou i obrovské vnitřní naplnění, které vždy přinese do života něco nového a odnese cosi starého. Jedním slovem osvobození.

Probuzení jménem TANEC je bezpečný, odhalující proces ženské duše i těla, kterého se nelze nikdy nabažit, vždy přináší něco nového, svěžího, hlubokého a ojedinělého.

Je-li mezi vámi žena, která má problém milovat své tělo, zavřete oči a tančete. Vnímejte pohyby svého těla zevnitř, oddejte se jeho rytmu a vaše vnitřní krása jako kouzlem vyjde i ven… Po takovém tanci se budete vidět v zrcadle vždy jinak.

Jiná, krásnější, svůdnější a více sama sebou.

Užijte si to.

 

S láskou a úctou,

Jana HruškováJana Hrušková
lektorka, celostní terapeutka, tvůrkyně, mentorka

www.vivaenergia.cz

facebook/uzivejme.si

 

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. Veronika napsal:

    Já také ráda tancuji. Ne, že bych si doma jen tak tancovala, to ne, ale na nějaké oslavě jsem první, kdo to tam rozhýbe :-D . V létě jsem dělala velkou oslavu a aby to stálo za to, tak jsem se rozhodla pro pronájem aparatůry od https://rental.economic-service.cz/pujcovna-aparatury/ , takže jsme to mohli večer parádně rozjet :-) .

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů