Proč je srovnávání se s druhými vždy prohraný boj?

Znáte ten pocit, kdy sklouznete k tomu, že začnete ostatní hodnotit a porovnávat se s nimi a v tom momentě začne vaše sebedůvěra a sebejistota prudce klesat?

Srovnávat se s druhými je totiž vždy prohraný boj – PROČ?

Proč se nesrovnávat se druhýmiProtože pokud se porovnáváme s někým, kdo je v našich očích slabší, usínáme na vavřínech. A pokud se srovnáváme s někým, kdo je lepší než my, vyvolá to frustraci a pocit, že nejsme dost dobré, protože se díváme příliš nahoru, tedy tam, kam teprve směřujeme.

Každé porovnávání s druhými nás totiž odvádí od nás samých a směřuje naši pozornost někam ven, pryč od toho, co skutečně sami chceme, pryč od vnímání naší hodnoty, našich každodenních i drobných úspěchů, pryč od toho, co je v našem životě v pořádku, za co můžeme být vděčné.

Dokud sledujeme jen životy druhých, nevnímáme ten svůj.

 

Jak z toho ven?

 • Pracujte na svém sebevědomí – zaměřujte vědomě svoji pozornost na to, co skutečně v hloubi duši chcete, co je váš záměr, na čem vám záleží, jaké jsou vaše hodnoty, za co se můžete ocenit, jaké jsou vaše silné stránky, co se vám podařilo, co vám dělá radost, na čem vám záleží, jaké jsou vaše priority.
 • Plánujte si realisticky, abyste se neoslabovala pocitem nestíhání.
 • Uvědomte si, že vždy budou lidé, kteří jsou v oblasti vašeho zájmu před vámi, ale stejně tak i za vámi.
 • Místo porovnávání se s druhými se jimi inspirujte.
 • Pamatujte, že každý člověk je unikátní a jedinečnou kombinací vlastností, schopností, znalostí, talentů, přístupu a projevu – když dva dělají totéž, není to totéž a přitom oba jsou dobří.
 • Vždy děláte to nejlepší, co v danou dobu můžete.
 • Rozhodněte se, že nepřijímáte a neakceptujete, aby vás někdo hodnotil. Máte sama sebe ráda takovou, jaká jste a vy jste jediná, která víte, jaká opravdu jste. Nedáváte prostor k tomu, aby vás někdo jiný hodnotil, a nejste závislá na tom, jak vás druzí hodnotí.
 • A tak nemusíte být lepší než ostatní, úspěchem je být sama sebou.

 

S radostí a láskou,

 

Lucie Dlasková
www.luciedlaskova.cz

 

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. viktor napsal:

  Má recht ta žena!

 2. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 3. ouExIG napsal:

  evolution korea
  717ouExIG“`<

 4. CpYRpI napsal:

  evolution korea
  203CpYRpI`“{

 5. HmgXso napsal:

  evolution casino
  445HmgXso`.“

 6. gpLEyB napsal:

  evolution korea
  765gpLEyB,’+

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.