Rozhodla jsem se každý rok rodit!

Ta se úplně zbláznila. Určitě vás napadlo při přečtení nadpisu. Upřímně, při představě, že bych měla každý rok rodit dítě, se trochu orosilo čelo i mě :-).

Po naprosto úžasném zplození „projektu“ naší dcery minulý rok, který nám krásně roste, nesmírně nás obohacuje a moc nás baví :-), jsme se rozhodli, že abychom v životě udrželi toto tempo a dále nás to takhle bavilo a posunovalo, je třeba každý rok „vyplodit“ ze sebe něco nového – projekt, činnost, firmu, … další dítě? :-)

Jeden úspěšný český podnikatel, který je pro nás velkým vzorem, kdysi řekl, že aby v životě rostl a posouval se dále, tak buď zakládá novou firmu anebo plodí děti. V tuto chvíli tuším, že má 6 firem a 7 dcer :-). Noo, úplně jeho příkladu se držet nebudeme…:-).

Ale projekt „Rodina jako firma“ je naše další dítě. Zatím není tak živé jako to první, ale všechno chce svůj čas (i to první na začátku pouze plakalo) a my doufáme, že nám bude dělat takovou radost jako to první.

Každý rok rodit

Proč to vůbec děláme?

Vždyť můžeme být v klidu a nemusíme se o nic a nikoho starat, ostatní nám přece můžou být jedno. Proč trávíme noci a každou chvilku, kdy malá spí nad tím, abychom dali dohromady smysluplné věci pro ostatní?
Proč trávíme spoustu víkendů tím, že se dále vzděláváme?

Protože nám to prostě a jednoduše jedno není. Není nám jedno, jak žijeme my jako rodina a není nám jedno, jak žijeme jako společnost. Trápí mě, když kolem sebe slyším pořád:

„Nestíhám. Nemám čas.“

„To je moc drahé, na to nemáme.“

„Žijeme od výplaty k výplatě.“

„Musím si půjčit.“

„Pořád se hádáme.“

„No jo, kdybychom nežili v ČR. Tady je to hrozné.“

„Až bude nahoře jiná vláda, to pak bude jiné.“

 

Dětem neustále předáváme: „Dobře se uč, měj dobré známky, najdeš si práci v dobré společnosti a budeš mít jistotu.“

Uff, a ono to nefunguje… Děsí mě, že takové věty slyším od mladých lidí a naprosto mě děsí, že to slyším od dětí!!!!

Nejsme naivní, a rozhodně tady nechceme spasit svět a naši zemi, ale… Abychom se mohli posunout jako společnost a mít se lépe, musíme se posunout jako jednotlivec a jako každá rodina. Jestliže děti slyší rodiče říkat tyhle věty a vidí u nich určitý model života, je jasné, že budou žít velmi podobně.

Proto všechna naše činnost v tomto projektu směřuje k vytvoření silné skupiny lidí – rodin, rodičů, dětí, budoucích rodičů, kteří mají chuť si měnit život k lepšímu a navzájem se podporovat. Naším cílem je vytvoření uceleného programu, skrze který byste se v jednotlivých tématech mohli inspirovat ke změně a díky jednotlivým malým krůčkům, které začleníte do svého běžného života, se ve svém životě posunete o několik úrovní výše.

A hlavně… konečně se přetrhne ten generační přenos nefunkčních modelů a děti takhle budou žít automaticky. Vycházím z toho, že děti není potřeba nic učit!
Stačí, když tak budeme žít!

 Dětem je totiž úplně jedno, co jim říkáme,

oni se dívají na to, co děláme.

Víte, mohli bychom žít v tomto nešťastném a nespokojeném stereotypním životě jako většina, ale tak nějak máme pocit, že jsme tady od toho, abychom si ten život užili, a ne přežili. Věřte, že pro naši, založením spíše introvertní povahu, by bylo jednodušší si jen tak „v klidu“ žít a proplouvat, než jít „s kůží na trh“ a dávat na veřejnost svůj osobní život, své myšlenky, pocity,…

 

Učí nás to velké odvaze. Ale odvaha je žít život podle sebe a takový život my chceme!!!

 

© Lucie Valchařová – Rodina jako firma

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů