Naslouchejte moudrosti srdce

Srdce má neuvěřitelné schopnosti.

Centrum lásky dokáže mnoho procítit, pochopit, odpustit a vyléčit. Ale někdy je to zatraceně těžké. Hádka s partnerem, lidské odlišnosti, křivdy, ponížení, neohleduplnost a zklamání. To vše a ještě více negativně zaměstnává srdce a ubližuje mu.

A přece to vše má vyšší smysl a cíl, jemuž se učíme být vděčni.

„Jaký?“ ptáte se.

Cesta k moudrosti, nalezení sebe sama a procítění pravého významu slova láska – ta bez pout a podmínek. Možná i to je důvodem, proč jsou partneři „jin a jang“, dva „protipóly“ hledající mezi sebou ten správný most.

Dva různé živly, které vyrostly za úplně jiných podmínek, mají v sobě různé programy a mechanismy, uvažování i prožívání. A přesto je k sobě něco přitáhlo. I tak se milují a možná právě proto. Oheň je fascinován vodou a voda touží být „zažehnuta“. Ve skutečnosti to nejde, ví to oba, ale to, že oheň je fascinován vodou poukazuje na to, že se potřebují, že bez sebe navzájem nemohou nastolit tak potřebnou rovnováhu.

Voda touží být zažehnuta. Ví, že to nejde, jinak by ztratila svou přirozenost a své vlastní schopnosti, ale i tak to zkouší. Nakonec se roky vztahu a manželství děje to, že voda je vedle ohně stále více vodou a naučí oheň novému světu. A oheň je stále ohněm a dovolí vodě nahlédnout do tohoto zářivého vesmíru tajemství a emocí. Oba jsou rovnováha, jejich potomci mají kousek od každého, a přitom jsou svoji vlastní „živlové“. Kouzelné. Tak dokonale vymyšlené a fungující.

To dokáže jen Příroda sama.

Naslouchejte moudrosti srdce

 

Milujme svou vlastní přirozenost

Neměňme se, jen se více a více probouzejme do své vlastní divoké nespoutanosti svých instinktivních živlů, míchejme je a dovolme nahlédnout svým blízkým do našeho světa. Ale neměňme je, nenuťme je změnit ten jejich. A nedovolme to ani jim s námi.

Buďme sami u sebe a jen vytvářejme ty správné mosty tam,
kam nás to táhne bez logických a rozumných příčin.

Vytvořte ten most, s jehož stavbou ale nepospíchejte, aby byl dostatečně pevný a mohl tak odolat mnoha poryvům větru, povodním, šlehajícím plamenům a kovové přízemnosti. Láska je vše a vše je láska. Načáchněte ji různými způsoby a svým vlastním zase vydechněte na všechny strany bez ohledu na vaše očekávání a přání.

Řiďte se instinktem a ponořte se více do svých pudových vjemů, které vám říkají kam jít, kam ne, s kým ano, a s kým ne. Tou správnou cestou, jak je zase poslouchat a vnímat s plným vědomím, je být co nejčastěji obklopeni všemi živly přírody – voda, oheň, země, vzduch, kov.

 

Dovolte si strávit pár dnů SAMI v přírodě

Bez telefonů, počítačů a povinností. Jediným úkolem bude vaše propojení se se svým srdcem, intuicí a instinkty. Bez očekávání a zaměřování se na cíl, čeho chcete dosáhnout, tam jen buďte. Procházejte se, meditujte, vypravte se na túru, běžte, zhluboka dýchejte, křičte, zpívejte, smějte se uvnitř celého těla anebo plakejte.

Udělejte přesně to, co v daný okamžik chcete, musíte a potřebujete.

Pro sebe. Jen pro sebe.

Zkuste to, alespoň jednou si to každý z nás zaslouží. Objevit tu nádhernou tajnou komůrku do svého nitra, jehož cesta vede přes srdce.

To, co najdete, nelze popsat slovy, ale změní vám to život.
A přijde to v klidu a opravdovosti.
Bez hluku a přikazování si.

 

Krásné dny.

S láskou a úctou,

 

Jana HruškováJana Hrušková
lektorka, celostní terapeutka, tvůrkyně, mentorka

www.vivaenergia.cz

facebook/uzivejme.si

 

 

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

  2. Léňa napsal:

    Super článek, souhlasím hlavně s tím posledním odstavcem. Musím se přiznat, že právě v přírodě také velice ráda trávím čas. Dokonce jsem si teď udělala i takový svůj vlastní kousek přírody u nás na zahradě. Hodně jsem se začala zajímat i o pěstování a tak. Dokonce jsem si před pár týdny zde objednala takový zavlažovací systém a musím teda říct, že díky němu se všemu daří mnohem lépe.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.